Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од deli, 24 март 2015.

 1. brnjomkd

  brnjomkd kobra

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  9
  mydan lounge bar не е лош мене ми се допаѓа
   
 2. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.850
  Допаѓања:
  1.804
  Кажете ми како сте задоволни од The Loft, Hybrid Bar (новиот, карши Веро 2) и Urban Jungle?
   
 3. Natural-girl

  Natural-girl Morphine

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.226
  Допаѓања:
  4.230
  Едино елитно, ако може така да се нарече, место што го знам у Ск е ресторан Еквилибриум во Аеродром. Јас случајно отидов таму зошто ми е во комшии, али се изненадив од тоа што имаше некој што свири пијано, од добрата услуга, и храната беше топ. Особено ми остави впечаток тоа со пијаното, мислам дека е релативно едноставно да се направи во било кој ресторан, само треба да се има идеја. И иако не би го сврстила како елитно, Еквестриан во Скопјанка ми се свиѓа што секогаш ја носат храната навреме, многу е вкусна, имаат некои несекојдневни јадења и секогаш се точни со услуга. Во цело Ск инаку тоа е главниот проблем, услугата е премногу бавна, има многу места каде што јадењето и атмосферата се супер, ама услугата е неефикасна.
   
  На Skorp и Tonchie им се допаѓа ова.

Сподели преку: