Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување

brnjomkd

kobra
Член од
23 ноември 2017
Мислења
121
Поени од реакции
42
mydan lounge bar не е лош мене ми се допаѓа
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.392
Поени од реакции
3.025
Кажете ми како сте задоволни од The Loft, Hybrid Bar (новиот, карши Веро 2) и Urban Jungle?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.297
Поени од реакции
4.501
Едино елитно, ако може така да се нарече, место што го знам у Ск е ресторан Еквилибриум во Аеродром. Јас случајно отидов таму зошто ми е во комшии, али се изненадив од тоа што имаше некој што свири пијано, од добрата услуга, и храната беше топ. Особено ми остави впечаток тоа со пијаното, мислам дека е релативно едноставно да се направи во било кој ресторан, само треба да се има идеја. И иако не би го сврстила како елитно, Еквестриан во Скопјанка ми се свиѓа што секогаш ја носат храната навреме, многу е вкусна, имаат некои несекојдневни јадења и секогаш се точни со услуга. Во цело Ск инаку тоа е главниот проблем, услугата е премногу бавна, има многу места каде што јадењето и атмосферата се супер, ама услугата е неефикасна.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
16
Поени од реакции
9
Па елитно во права смисла на зборот кај нас не знам дали постои.
Постојат поскапи ресторани да, меѓутоа пак можат да отидат повеќето.
Некое место каде што не може да влезе секој.. баш и нема.
Од поелитните ваљда име си држат Пелистер и Воденица.
Сега во последно време нешто Дистрикт и Four као демек елитни.
The Loft проба да биде елитен, и пропадна.
Камник, Матка... не баш евтино. :)
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
48
Може да ви кажам да си идете во Chilli in карши дм кафаната во дебармално чил лугје топ музика и цените се ефтини што е чудно за во дебар маало :)
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.584
Поени од реакции
35.380
Едино елитно, ако може така да се нарече, место што го знам у Ск е ресторан Еквилибриум во Аеродром. Јас случајно отидов таму зошто ми е во комшии, али се изненадив од тоа што имаше некој што свири пијано, од добрата услуга, и храната беше топ. Особено ми остави впечаток тоа со пијаното, мислам дека е релативно едноставно да се направи во било кој ресторан, само треба да се има идеја. И иако не би го сврстила како елитно, Еквестриан во Скопјанка ми се свиѓа што секогаш ја носат храната навреме, многу е вкусна, имаат некои несекојдневни јадења и секогаш се точни со услуга. Во цело Ск инаку тоа е главниот проблем, услугата е премногу бавна, има многу места каде што јадењето и атмосферата се супер, ама услугата е неефикасна.
На ниедно од овие места не сум бил, баш ќе идам следниот пат. (ако ми текне)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Може да ви кажам да си идете во Chilli in карши дм кафаната во дебармално чил лугје топ музика и цените се ефтини што е чудно за во дебар маало :)
Chillin e oкеј кафич, ама не е за во темава, далеку е од елитно место :)

Ај малку да ја живнеме темава, со моменталната ситуација низ градов.

Intermezzo е сега најактуелно како најелитно за искачање навечер. Целосно е реновирано местото и се гледа дека не штеделе на внатрешното уредување. А и клиентелата не е шпараџиска.

Tribeca и Three Kitchen Bar уште се држат како места за искачање на елитата.

Мosh некако спласна многу брзо по отварањето.

Еквилибриум е добар, ама не би го сместил во елитни. Повеќе е како место за пауза од работа и за доручек, локалци од Аеродром и луѓе кои работат во околината. Го посетувам најчесто за доручек, ама не ме привлекол да отидам навечер.

Во Дукат немав отидено одамна бидејќи ја укењаа храната и услугата, ама минатата недела пријатно ме изненадија и со услугата и со храната.

Воденица нема промашување.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.027
Поени од реакции
10.867
....

Воденица нема промашување.
Освен ако имаш другари шиткачи да закажат место, а после да откажат присуство. :D
Местово е во права смисла елитно, и по цена и по услуга и по уреденост. Бев пред нова година на мезе и вино, сјебав пола к15, храната беше надпросечна (пилешките прсти не се давеа у фритеза), белото вино го чуваа во фрижидер (ретко каде на друго место сум го нашол ова), даските не беа бучкуруш.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
945
Освен ако имаш другари шиткачи да закажат место, а после да откажат присуство. :D
Местово е во права смисла елитно, и по цена и по услуга и по уреденост. Бев пред нова година на мезе и вино, сјебав пола к15, храната беше надпросечна (пилешките прсти не се давеа у фритеза), белото вино го чуваа во фрижидер (ретко каде на друго место сум го нашол ова), даските не беа бучкуруш.
Не се иде у кафана со било кого :)

Да, цените се повисоки од просекот, но сосема оправдано, квалитетот на храната и услугата се врвни.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.808
Поени од реакции
4.054
Може ли Боними да се рачуна како елитно место (освен по цените нормално :icon_mrgr: ) ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
344
Поени од реакции
68
предлог за кафуле/расторан за прослава на матура во Скопје
(кетеринг) со нивна пијачка
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.392
Поени од реакции
3.025
предлог за кафуле/расторан за прослава на матура во Скопје
(кетеринг) со нивна пијачка
Кафани: Ла Тана, Канцона, Дојрана, Макесонска Куќа, Љуц.
Ресторани: Џовани, Костарика, Пелистер, Џино, Енрико, Бургер Кинг, Дежа Ву, Ѕвезден Океан.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.610
Поени од реакции
8.779
Кафани: Ла Тана, Канцона, Дојрана, Макесонска Куќа, Љуц.
Ресторани: Џовани, Костарика, Пелистер, Џино, Енрико, Бургер Кинг, Дежа Ву, Ѕвезден Океан.
Матура во Бургер Кинг :vozbud: :vozbud: :vozbud: :pos: :pos: :pos:

Најјак еј! Бургер Кинг!!!
 
Последно уредено:
На врв Bottom