Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување
D

deli

Гостин
Кои се според вас и што е тоа што ги прави најелитни дали е локацијата,лугето кои ги посетуваат,ентериерот,услугата или нешто друго?
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
104
Поени од реакции
273
Во Скопје нема елитни ресторани и кафулиња! Во Скопје нема елита, има кич и селани што мислат дека се елита а се величени од исто така селани ама опинци. Има/ше Елит такси само.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.999
Во Скопје нема елитни ресторани и кафулиња! Во Скопје нема елита, има кич и селани што мислат дека се елита а се величени од исто така селани ама опинци. Има/ше Елит такси само.
И кафе имаше мислам покрај тахито. :)
Се друго кур се тресе у ладна војца.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.742
Поени од реакции
8.617
Спонзори не се бркаат на форум, земаш скопје инфо апп и наоѓаш све. Апдејт спонзоруши, апдејт.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.218
Поени од реакции
8.724
Ресторан Фиш карши Александар Палас у едну забутану неаслфалтирану уличку. Сфакакфи рибни специјалитети,скупи вина, виенски бал атмосфера : D оделаши и кошуљаши.
Ситуација киду на ручак у фиш па ке вртимо да средимо некој фиш
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Кои се според вас и што е тоа што ги прави најелитни дали е локацијата,лугето кои ги посетуваат,ентериерот,услугата или нешто друго?
Се во склоп!
Што ти треба на тебе?
Какво ЕЛИТНО МЕСТО?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.466
Кај нас нема елитно место. Кај нас има само кич уредени места со богаташко непријатна напумпана атмосфера. Но ајде, ако веќе мораме да кажеме кои се најелитни(читај поскапи) места, вака би било....

Најелитен хотел ни е Александар Палас. Елитни ресторани (читај ресторани каде влегуваш со пари, а излагаш без пари) се Воденица Мулино, Кањон Матка, Рагуза и неколку други на кои во моментов не ми текнува. А од кафичи не гледам некои елитни. Скоро сите кафичи се исти, со ист карактер луѓе и исти мутљавини од кафе и сок.

:)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
261
елитата изумре одкако не постојат места како Бесна Кобила,Три Секунди,Простор,Починка.....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.200
A дали во Скопје има од оние кафиќи како во америчките филмови, кај шо седиш на шанко сркаш пијачка и ти приоѓа јака женска и после имаш секс со неа за беспари?
 
D

deli

Гостин
Се во склоп!
Што ти треба на тебе?
Какво ЕЛИТНО МЕСТО?
Ми треба спонзор но и плус тоа имавме тема дискусија на факс социална психологија за елита и аспекти на перцепција на истата.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
Ми треба спонзор но и плус тоа имавме тема дискусија на факс социална психологија за елита и аспекти на перцепција на истата.
Eлитно е субјективна категорија. Елитно е све што не можеш да си дозволиш.
Кажи и на професорката дека темата и е срање, пошо прашањето и се одговара у две реченици.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Ми треба спонзор но и плус тоа имавме тема дискусија на факс социална психологија за елита и аспекти на перцепција на истата.
Спонзор? Као она, ја да те шетам тебе ти да ми даваш некои услуги ? :)
Или као спонзор , фирма спонзор?
Околу темата, во самиот свој вовед што го даде го имаш одговорот..
Се тоа го прави елитно местото. :)


П.С: Ебено многу ја мразам таа Елита за која што се прави муабетов.
Јас сум Елитен Хардкорец, можам да ти средам спонзор, ако се работи за прашањето 1..
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.401
Шато Камник и ресторан Камник. Таму се собира една одредена елита од максимум 25-30 луѓе и кога тие се таму тогаш тоа место е тврдина за обичните смртници, та нели елита е најугледниот дел од некое општество или од некоја заедница. Шала на страна. Скопје нема елита затоа што кај нас елитата е со одреден рок на траење и трае од прилика максимум 48h. Утре истиот тој или таа што сме го виделе на ФБ или инстаграм како седел на злато или пари, се возел во Мајбах или пиел Моет од златни чаши ќе седи до нас и ќе пие боза од Шехерезада.[DOUBLEPOST=1427246597][/DOUBLEPOST]
Кај нас нема елитно место. Кај нас има само кич уредени места со богаташко непријатна напумпана атмосфера. Но ајде, ако веќе мораме да кажеме кои се најелитни(читај поскапи) места, вака би било....

Најелитен хотел ни е Александар Палас. Елитни ресторани (читај ресторани каде влегуваш со пари, а излагаш без пари) се Воденица Мулино, Кањон Матка, Рагуза и неколку други на кои во моментов не ми текнува. А од кафичи не гледам некои елитни. Скоро сите кафичи се исти, со ист карактер луѓе и исти мутљавини од кафе и сок.

:)
Оддамна Александар Палас е симнат од ранкот на најелитен хотел. Воденица, Рагуза и Кањон Матка ти се три различни класи на ресторани така што споредбата ти е лудило, а за парите, ако не ти е местото таму воопшто нема ни да влегуваш. Секој според своите можности.
 
На врв Bottom