Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.411
Поени од реакции
3.037
Definiraj zapad slucajno da ne sme te sfatile ubavo...
Само на Балканот постојат кафани. Како може матура во кафана, а да не може во Бургер Кинг?
Ти се смееш, ама и тебе некои од поразвиените земји ти се смеат во биртии што одиш и пиеш ракија.
Автоматски споено мислење:

Може да се затвори форумов, го допревме дното во секакво постоење.
Матура во Бургер Кинг.

Матура.
Во Бургер Кинг.
За Љуц не се смееш, ама Бургер Кинг ти е смешно.
Ти изгледа си кафански човек. :pos:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.808
Поени од реакции
2.803
Само на Балканот постојат кафани. Како може матура во кафана, а да не може во Бургер Кинг?
Ти се смееш, ама и тебе некои од поразвиените земји ти се смеат во биртии што одиш и пиеш ракија.

Drugar na zapad ima miljarda vidovi kafani... Od tipicno balkanski birtii i grcki taverni do kineski jiudian(i) i normalno sekakvi verzii na PAB-ovi.... Toa sto vo MK ti imas prestava deka kafanata e razlicno od PUB e zatoa sto ne si prosetal da vidis kako toa funkcionira vo nivnite maticni drzavi.

Na zapad maturska obicno se slavi vo restoranti ili sali nesto nalik svadba... Burger king moze drive thru na pat kon proslavata lol
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.276
Поени од реакции
2.111
Само на Балканот постојат кафани. Како може матура во кафана, а да не може во Бургер Кинг?
Т
Види, лапсуз ти е ова со Бургер Кингов ама ништо страшно (може да помине само детски роденден)... Инаку бев на некоја матура лани во Скара бар. Сосема солидно. Не знам какви е со цените, ама храната е пристојна, просторот е таман.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.659
Поени од реакции
1.302
Само на Балканот постојат кафани. Како може матура во кафана, а да не може во Бургер Кинг?
Ти се смееш, ама и тебе некои од поразвиените земји ти се смеат во биртии што одиш и пиеш ракија.
Автоматски споено мислење:За Љуц не се смееш, ама Бургер Кинг ти е смешно.
Ти изгледа си кафански човек. :pos:
Ova ednas i nikogas poveke! :)
 
На врв Bottom