Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од deli, 24 март 2015.

 1. Gandradelic

  Gandradelic Сублиминална порака.

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.085
  Допаѓања:
  647
   
 2. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.326
  Допаѓања:
  3.168
  Хотел Радика на Мавровско езеро . Од надвор е солиден ,ништо посебно. Но од внатре е 5*. Мислам дека е еден од ретките хотели во МКД каде што со картички се отвараат вратите наместо со клучеви. Еве ти еден елитен хотел нормално со сите нишани http://www.radika.com.mk/index.php
   
 3. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.598
  Допаѓања:
  1.486
  Ресторантот Камник без конкуренција. Може комотно да се носи со поелитните места низ светот. Единствено патот кон камник не е најдобар, се друго си е на место. Храна ОДЛИЧНА вклучувајки и дивеч, би рекол најдобра и најголема винска карта во македонија па и пошироко со екслузивни вина од бордо, калифорнија, бароса, маргарет ривер и нов зеланд. Интериер одличен вклучувајќи и ловџиско вип сепере, стрелиште под објектот да се испуцаш пред јадење и одлични соби горе за после јадење. Цени солени за мак стандарди, гости углавно мак бизнис елита, дипломатски кор и странци. Меѓу активностите таму се огранизираат и ексклузивни ловови за кој странци плаќаат и по илјадници евра за трофеј а идат од секаде во светот.

  Има уште 2-3 места низ СК во секое време ама тие се менуваат од година во година. Ова си е веќе со години (повеќе од една деценија) назад топ. Скопје си има елита за скопски/македонски стандарди, ова место јас би рекол дека е направено дури и за повисока класа, дефинитивно газдата го има правено за своја душа.
   
  На Beric Dondarrion, Goldie и Tonchie им се допаѓа ова.
 4. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  43
  Roger Pijano
   
 5. awaw

  awaw

  Член од:
  24 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  87
  Многу ме нервира една работа!
  Порано пред едни добри 10-15 години се излегуваше во кафич за да се видиш со некој( да не види у каков хаос ти е станот) сега тоталное различно. Прво одиш во некој кафич извутан.....ама таму одел убав народ, после се мислат што да порачаат. Откако ќе се донеси тоа( без разлика дали е за пиење или јадење) се слика, се чекира. А чекај нели бевме излезени за да де видиме.
  Патем, да се согласувам. Има побогати во Мк. Ама далеку се од некои европски елити.
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  758
  Допаѓања:
  163
  Македонска куќа и Дион
   
 7. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.702
  Допаѓања:
  3.743
  Te молам пиши дека ова е сарказам затоа што Дион е најлош од рестораните на Кеј.
  Македонска куќа е веќе пофино место, но пак има подобри од тој ресторан.
   
 8. nikolailievski

  nikolailievski

  Член од:
  12 април 2017
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  24
  Хотел ПАРК со FOUR, рерторан БУШИ над пивница
   
 9. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.885
  Допаѓања:
  6.522
  Швајцарска куќа.
   
 10. Име И Презиме

  Име И Презиме

  Член од:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  249
  Hotel Rusia
   
  На IBIZA SOUND му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.187
  Допаѓања:
  2.632
  kaj zlate :D
   
 12. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.376
  Допаѓања:
  2.273
  [​IMG]
  Одлична е хранава во рестрантов?
   
 13. Kostic

  Kostic

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  8.533
  Допаѓања:
  4.709
  " Elitni '' mesta vo Skopje. Kako zvuchi. :pos:
   
 14. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.598
  Допаѓања:
  1.486


  sum bil 20tina pati i da odlicna e.. poima nema sto e ova na tanjirot
   

Сподели преку: