Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од deli, 24 март 2015.

 1. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.364
  Допаѓања:
  893
  А зошто не ни кажуваш? Орепорачај нешто што си пробал

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.873
  Допаѓања:
  27.207
  Ќе гледам да отидам.
   
  На * BUDALA * му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Have an ice day

  Have an ice day Get Free

  Член од:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  491
  Допаѓања:
  941
  Кажете некој добар кафич во Скопје (Центар / Карпош) преку викенд за дејт (без многу гужва)?
  Одма!
   
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Немој. Бев пред некој ден. Храната полоша не можеше да биде.
  --- Споено дупло мислење, 16 декември 2017 ---
  Мексиканскиот.
   
  На gurman2, Have an ice day и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.946
  Допаѓања:
  7.483
  The Loft :D
   
  На Have an ice day му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Каде е тој кафич?
  Сум го слушнал дека е добар, ама не знам каде се наоѓа.
   
 7. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.946
  Допаѓања:
  7.483
  Кај главната пошта што се запали, до неа има катна гаража, кафичот е на кровот на гаражата и има многу убав поглед на градот :)
   
 8. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  55
  Оди ако не си била во Next (старо Еври Деј) во Аеродром после Ред Кафе односно после пензиско зградата,а центар без многу гужва има Капиштец нај добри 2 кафича !
   
 9. DIJAMANTE

  DIJAMANTE

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  3.949
  Допаѓања:
  1.067
  Loft дефинитивно!
   
 10. jamajka

  jamajka mode: Calm

  Член од:
  28 април 2007
  Мислења:
  7.782
  Допаѓања:
  5.146
  Најголем впечаток од ресторани во Македонија ми има оставено Шумски Фенери во Битола, на второ место е Бакал во Брвеница, трето место е Камник (мада сум бил само еднаш), после тоа Стара Куќа карши МНТ...

  Како ресторани со најдобро јадење Шумски Фенери повторно на прво место, Делфина во Сиричино, Љуц (мада одамна не сум бил)...

  За кафана со најубав дивеч убедливо Џемс во Кичево, имаше куварка од Русија, штета што го затворија....

  За кафана со најдобра местоположба, Извор во Порече...

  Кафана со најдобар амбиент Куќа во Ново Маало (во големиот паркинг карши Холидеј Ин)

  Во Скопје, branch места најпристојни со екстра јадење ми се Carpe Diem, Фурна и Bella Vista, имаат одлична услуга...
   
  Последно уредено: 12 март 2018
 11. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Делфина е тоа во Сиричино. Иначе променето е и не е убаво јадењето како што беше порано. Идев многу често таму до пред 2 години. А сега скоро кога бев, не беше исто а и цените се качени.

  А за најдобар ресторан според мене е Бакал.
   
 12. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.364
  Допаѓања:
  893
  Тој со фенерите не го знам. Бакал ми е и мене добар, сум пробал скара. Искрено, повеќе заврши работа лепчето од нивната фурна отколку скарата. Инаку, во помалку елитните места во Македонија, поубаво се јаде, ама тоа не е темата
   
 13. jamajka

  jamajka mode: Calm

  Член од:
  28 април 2007
  Мислења:
  7.782
  Допаѓања:
  5.146
  На секој би му го препорачал Шумски Фенери.. мене ми остави одличен впечаток... цените не се претерано скапи...
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2018 ---
  Фала што ме поправи, секогаш го мешам името.. Последен пат кога бев пред 2 месеци, цените веќе беа качени претходно, меѓутоа јадењето ретко е утнато, мада знае да се деси понекогаш.
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2018 ---
  Ај веќе чим излегов надвор од Скопје, морам да ги споменам за добра храна, Рибар во Трпејца, Јарец во Охрид и исто така во Охрид Европа, кај големиот паркинг... Европа има све домашно од компир до месо...
   
  Последно уредено: 12 март 2018
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.150
  Допаѓања:
  5.428
  Vodenica e najeliten bez konkurencija. So Mijalkov i Grujo dodeka beshe vnatreshnata makedonska revolucionerna organizcija na vlast jadevme i pievme.

  Eh vreminja... lapavme tenderi... aj da ne dolzam, vodenica e najeliten.
   

Сподели преку: