Најдобар шутер на сите времиња

Најдобар шутер?

  • Мајкл Џордан

    Гласови: 100 30,8%
  • Џон Стоктон

    Гласови: 12 3,7%
  • Лари Брд

    Гласови: 46 14,2%
  • Арвидас Мацијаускас

    Гласови: 13 4,0%
  • Предраг Стојаковиќ

    Гласови: 39 12,0%
  • Кармело Ентони

    Гласови: 7 2,2%
  • Коби Брајант

    Гласови: 71 21,8%
  • Дражен Петровиќ

    Гласови: 37 11,4%

  • Вкупно гласачи
    325
  • Гласањето ќе се затвори: .

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Kaj го најде бе утепаниов Урош да го стаиш ред до ред со Џордан,Реџи,Пеѓа,Брд,Коби ...
sto mu fali na tripko be?
ekstra suter e ,mlad e ima vreme!!!
inace dzordan ne moze da se sporedi so Redzi Miler i Leri Brd,toa se suterista,za razlika od Kobe i Dzordan,oni se kompletni igraci:)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Mу фалат уште 10 години кариера, успеси на секое поле,муда итн . Никој не рече дека е лош, само дека не е за да биде у ранг на понудените .
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Нема дилема Тимче Богоев ај нека каже некој оти не е најдобар:):)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Чим турате така,може и Ален Ајверсон,кога беше у форма косеше се.Погодуваше од секоја позиција.Сам ги одведе Сиксерс у финале.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Ќе може од модераторите да биде додаден и Дражен Петрович. ВЕ МОЛАМ !
ако не го знаете видете на Youtube шо праел зверот!:smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Додаден е, али анкетата си фура више подолг период така да малце е нерегуларно гласањето .
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Според мене Кевин Гарнет не затоа шо ми е омилен туку затоа шо ми се допаѓа шутот!!!! :salut::salut:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
До колку не загинеше во сообраќајна несреќа, мислам дека Дражен Петровиќ ќе беше можеби и пред Мајкл Џордан, со оглед на лесната рака што ја имаше.

Повеќе за него:
Дражен Петровиќ е еден од најдобрите хрватски и европски кошаркари, кој спаѓа во редовите на најголемите хрватски спортисти на сите времиња. Својата сјајна и трофејна кариера ја започна на 15 години кога тренерот на прволигашот Шибеник (Хрватска) во внесе во игра, по што публиката по прв пат го запозна Дражен. Продолжи овде


Петнаесет години без виртуозот Дражен Петровиќ
Поминаа цели 15 години од трагичниот ден кога загина Дражен Петровиќ но сеќавањата за него и понатаму се јасни. Животот на Дражен Петровиќ згасна на 7 Јуни 1993 година на автопатот во германскиот град Инглштад, само ден по неговиот последен настан во дресот на хрватската кошаркарска репрезентација на квалификациите на турнирот за Европското првенство во Полска...повеќе
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Дражен бил бог.. Ја уште не сум бил роден .. Иако имам 14 години знам многу али многу повеќе од некој луѓе за Дражен бидејќи моја библија е списанието супер кошарка(кошарка) кое е реплика на некое американско баскет списание .. Секој месец идам у србија да го купам :) ... Коа ке идете у Хрватска или Србија земете го нема да зажалите .. Иначе според мене најдобар шутер е мајкл Џордан али у моментов е Кајл Корвер или можда стив неш... Позз :smir:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Врбица Стефанов :eek:lee: :vozbud::vozbud::vozbud:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
модератори дај ставете ги Реј Ален и Реџи Милер... првиот според мене е најпрецизниот шутер
п.с. и сменете ги овие гафови горе:
Анкета: Најдобра шутер? ..... :pos2: :pos2:




 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Вака сега, најдобар шутер не значи да шутира само тројки или да има најдобар процент на шут. Некој го спомна Џејсон Кид, човекот е специјалист за асистенции а за најдобар шут тој неможе да биде во конкуренција. Не значи ако има над 50% реализација дека е којзнае каков шутер, бидејќи играчите како Џордан и Коби не шутираат само кога имаат перфектна позиција, тие се тие кај кои е топката и кои ги шутираат решавачките шутеви кога никој друг не сака да преземе одговорност. Значи иако Мајкл и Коби немаат којзнае каков процент на шут, тоа е затоа што најмалку 50% од шутевите им се од невозможни позиции.

Е сега тука би го ставил и Реј Ален затоа што најчесто шутира кога е во дебаланс што е многу тешко, решава натпревари и е еден од најдобрите изведувачи на слободни во историјата. Исто важи и за Р.Милер.

За некој играчи како Д.Петровиќ или Лери Брд не коментирам бидејќи не сум ги гледал многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom