Најдобар шутер на сите времиња

Најдобар шутер?

 • Мајкл Џордан

  Гласови: 100 30,8%
 • Џон Стоктон

  Гласови: 12 3,7%
 • Лари Брд

  Гласови: 46 14,2%
 • Арвидас Мацијаускас

  Гласови: 13 4,0%
 • Предраг Стојаковиќ

  Гласови: 39 12,0%
 • Кармело Ентони

  Гласови: 7 2,2%
 • Коби Брајант

  Гласови: 71 21,8%
 • Дражен Петровиќ

  Гласови: 37 11,4%

 • Вкупно гласачи
  325
 • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
књазев ... кога даде 8 (мислам) по ред тројки ... :)
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Jordan дефинитивно НЕ.
Има многу шутери со подобар процент.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Drazen Dalipagic isto tka bese eden od najdobrite suteri.Ana denesnicata jas mislam oti Kevin Durant e den od najdobrite suteri.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Низ историјата имало многу како што гледам..но еден беше Реџи Милер кој годел се што треба и не треба..човекот имаше челични мадиња но јбг се погоди во времето на Џордан и неможеше титула да земи како и многу други...

Денес мислам дека е Кармело Ентони..најмека рака има според мене
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.624
Поени од реакции
10.336
па добро бе анкетата е за најдобрите шутери а не за најдобрите играчи
како можи џордан и коби да се прв и втор бе, кој се тие 159 тиквари шо гласале за нив :pos:
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
па добро бе анкетата е за најдобрите шутери а не за најдобрите играчи
како можи џордан и коби да се прв и втор бе, кој се тие 159 тиквари шо гласале за нив :pos:
такви занесени фанчиња на коби и џордан шо не изгледале една утакмица во НБА у животот
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
115
Марк Прајс и Стив Неш се најдобрите шутери кои ја имаат нормата 50-40-90 (над 50% шут за 2, над 40% шут за 3 и над 90% слободни) во текот на цела кариера. Од споменатите играчи во анкетата Лери Брд без конкуренција.
Анкета без Марк Прајс, Стив Неш, Мич Ричмонд, Рик Бери, Реџи Милер, Џери Вест, Крис Малин, Џеф Хорначек, Глен Рајс :facepalm:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.723
^ го нема “французо“ шо играше економско :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom