Најдобар шутер на сите времиња

Најдобар шутер?

 • Мајкл Џордан

  Гласови: 100 30,8%
 • Џон Стоктон

  Гласови: 12 3,7%
 • Лари Брд

  Гласови: 46 14,2%
 • Арвидас Мацијаускас

  Гласови: 13 4,0%
 • Предраг Стојаковиќ

  Гласови: 39 12,0%
 • Кармело Ентони

  Гласови: 7 2,2%
 • Коби Брајант

  Гласови: 71 21,8%
 • Дражен Петровиќ

  Гласови: 37 11,4%

 • Вкупно гласачи
  325
 • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Колку што се разбирам јас Џордан,Коби ,Стоктон не се шутери..
Под шутер се подразбира човек како Реџи Милер, Реј Ален,Стојакович,Стив Кер,Мајк Милер,Хјустон и слични ..

Ако се збори за процент на реализација тогаш мислам дека Џордан е најдобар иако и Леброн му е блиску по статистиките..а ако се збори за конкретно класичен шутер тогаш дефинитино тоа е Реџи Милер.
 
P

parvati

Гостин
А забраиле сте на Алан Ајверсон ?
Осфен најјак кросовер дечко имаше и мноо јак шут од поле
Реализација му фрштеше на новоу : )
Џордан е легенда, според мене а и мноо највише људи на овј сфет дечко е најјак у кошарку на сфи времиња.
Моментално Дурант е добар поентер, процент кида
Тројкаши најјаки знае се Реџи Милер и Реј Ален, а сеќате се на мало бело човече од Чикаго Булс, кој реши едну утакмицу у плејоф мислу дека протиф Индијану у задњу секунду
Стиф Кер из д мен
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Телето ли... Од овие простори што бил само Стојаковиќ.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.502
Поени од реакции
9.552
Најдобар шутер на сите времиња,а во анкетава ги нема Милер и Ален :pos:
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
5 април 2013
Мислења
3.314
Поени од реакции
6.552
Во анкета за најдобар шутер ги нема Реџи Милер, Реј Ален, Кајл Корвер, Кевин Дурент, Стефон Кари, а ги има Стоктон, Џордан, Брајант и Ентони :facepalm::facepalm::facepalm: Па уште и први се Џордан и Брајант....
--- надополнето: 4 октомври 2013 во 15:17 ---
И за малку ќе го заборавев - Стив Неш.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.436
Поени од реакции
7.890
Реј Ален бе луѓе е испуштен... Сигурно у топ 10 треба да биде дечково!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.761
Поени од реакции
18.326
Вакво нешто немам видено, НБА не пратам доста одамна (90 ти) па може и сум пропуштил други добри шутери


 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Вакво нешто немам видено, НБА не пратам доста одамна (90 ти) па може и сум пропуштил други добри шутери


curry definitivno e eden od najdobrite suteri vo istorijata na kosarkata, sepak 93 od 100 trojki na trening ne se nesto vonzemjansko. predrag stojakovic kako za primer pred da potpise vo NBA na proben trening vo SAD pred skauti pogodi 99 od 100 trojki i 200 od 200 slobodni. tuka vo evropa na novata evropska trojka (koja e malku poblisku do kosot od amerikanskata trojka) imas poluprofesionalci koi od 100 obidi realiziraat 80+.

finatata e na natprevari koga si pod pritisok da imas odlicna kvota od 40+%, na treninzi bez pritisok ni stres imas sirum svetot bez broj odlicni suteri.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.761
Поени од реакции
18.326
curry definitivno e eden od najdobrite suteri vo istorijata na kosarkata, sepak 93 od 100 trojki na trening ne se nesto vonzemjansko. predrag stojakovic kako za primer pred da potpise vo NBA na proben trening vo SAD pred skauti pogodi 99 od 100 trojki i 200 od 200 slobodni. tuka vo evropa na novata evropska trojka (koja e malku poblisku do kosot od amerikanskata trojka) imas poluprofesionalci koi od 100 obidi realiziraat 80+.

finatata e na natprevari koga si pod pritisok da imas odlicna kvota od 40+%, na treninzi bez pritisok ni stres imas sirum svetot bez broj odlicni suteri.
Не е спорно тоа, ниту па Пеџа го оспорувам, али види го начинот на кој тоа го прави, ко слободни да фрла до толку едноставно го прави, за дриблинзите и бол хендлингот па муабет да не правам. Не му ги знам статистиките точно по сезони али мислам дека околу 50% му се движи учинокот за тројки, има утакмици кај што шутирал и со 60% учинок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom