Најдобар шутер на сите времиња

Најдобар шутер?

 • Мајкл Џордан

  Гласови: 100 30,8%
 • Џон Стоктон

  Гласови: 12 3,7%
 • Лари Брд

  Гласови: 46 14,2%
 • Арвидас Мацијаускас

  Гласови: 13 4,0%
 • Предраг Стојаковиќ

  Гласови: 39 12,0%
 • Кармело Ентони

  Гласови: 7 2,2%
 • Коби Брајант

  Гласови: 71 21,8%
 • Дражен Петровиќ

  Гласови: 37 11,4%

 • Вкупно гласачи
  325
 • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.301
Покрај сите кошаркари не е ставен Реј Ален на листата? Па дајте Ви се молам, срамота е да не го ставите најдобриот шутер во историјата на кошарката. Мислам дека залудно е направено гласањево без Ален на листата.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Покрај сите кошаркари не е ставен Реј Ален на листата? Па дајте Ви се молам, срамота е да не го ставите најдобриот шутер во историјата на кошарката. Мислам дека залудно е направено гласањево без Ален на листата.
Перо Блажевски го нема, ти Реј Реј го бараш пффф :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.301
Перо Блажевски го нема, ти Реј Реј го бараш пффф :icon_lol:
Хахахах, абе најозбилно не е направена добро анкетава, бидејќи се бира најдобар ШУТЕР а не играч. Не знам зошто тука се ставени Коби, Џордан и Мело. Тие не биле никогаш шутери, туку поентери, има разлика тука.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
во кој свет е кармело добар шутер, или коби или џордан.. Се се тоа добри играчи али дечишта што не се разбираат од кошарка гласаат за најдобри шутери а други како реј реј и дражен петрович не го добиваат потребното внимание.. Башка како може да го заборавите реџи милер ? Дражен,Реџи и Реј реј се најдобри..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.278
Поени од реакции
108.301
И од сите на светот нашле Мацијаускас да го стават, а Реџи и Реј ги изоставиле.... Да се разбереме не дека Мацијаускас не е добар шутер, напротив, он ми беше еден од омилените играчи ама никат у живот нема да го ставам во исти кош со Реј Реј и Реџи Милер.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.863
Поени од реакции
83.862
Како сте можеле да го заборавите Реџи Милер не ми е јасно? :confused:
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Шутерска листа без најдобриот тројкаш на сите времињна во НБА не бива , он е еден и едниствен Реј Ален:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.508
Поени од реакции
20.590
Реџи Милер !!!
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
82
Поени од реакции
57
Предраг СтојаковиќМене како најомилен и најдобар шутер во историјата на кошарката ми е Пеја Стојаковиќ. Едноставно од факт што ги сакам спортистите од Југословенските простори, иако најдобар шутер званично и заслужено е Рај Ален. А како најдобар кошаркар го сметам Дражен Петровиќ.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom