Најдобар веб прелистувач

Најдобар веб прелистувач

  • Mozilla Firefox

    Гласови: 147 31,7%
  • Internet Explorer

    Гласови: 12 2,6%
  • Opera

    Гласови: 55 11,9%
  • Google Chrome

    Гласови: 240 51,7%
  • Apple Safari

    Гласови: 10 2,2%

  • Вкупно гласачи
    464
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
кога сме веќе кај Операта, таа има опција за прегледување на е-маил (мислам како MS Outlook i Thunderbird) и можеш да симнуваш торенти преку Операта (као uTorrent).
Има и вграден IRC Chat :)
Интересно, но не ми треба тоа.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
секој си има свој вкус и потреби :helou:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Google CHROME!!! дефинитивно најдобар според мене!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
а бе што се замарете за прелистувачи кое-кој е најдобар и најбрз, јас тоа не гледам така еве да кажам
долго време го користам ИЕ уште од тинејџерски денови и сум пробал Мозила, а Опера не сум пробал ниту Хром
а веувам дека е доста брз туку муабетот е кога го пробав Мозилата и не гледам голема разлика за брзината меѓу
ИЕ и Мозила причината е зависи каква ни е интернет конекција моето е безжичен интернет пошо фиксниот телефон
е од старата централа и не може да врши интернет конекција преку телефон туку само безжичен значи според мене
ИЕ е најпригладно за ваква конекција(безжичниот) а за мозилата сум пробал и многу ме заебава ресурси ми зазема и
плус бара поголема интернет брзина не бива тоа е како моторот на фиќо да му ставиш во БМВ демек поевтино е за одржување значи не бива така;)
а да не зборам за опера и хром:)
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Прво користев Експлорер... ПОФАЛНИ ЗБОРОВИ.... После користев мозила... Пофални ама излегоа побрзи и од мозилата и сега мозилата за мене е срање... И сега си користам Chrome И ФУРААААААА.... Најбољи е Хромот...
 

JerryMK

Sexy Girls in your town for night
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
Go nema Flock gore na baza na mozila ama podobar takov koristam i do sea mi se pokaza kako mnogu podobar od mozila ,opera,crome,safari i od ie
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Гласав за Mozilla Firefox, бидејќи има повеќе додатоци и кустомизации од Chrome, а инаку и Google Chrome многу ми се допаѓа поради неговата брзина :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Опа опа пишувам од IE 9 Beta. Арен е, побрзо работи. Во 8ката форумов бавно реагираше, овде работи како што треба. Се пушта инстантно, ама и CPU јади ко будала. На форумов знај да рипа до 10% а знае и до 30%.

Има и speed dial.
Ама си има проблеми свои.Пример фонтов на форумов е различен, не го прикажува истиот фонт што го прикажува Firefox, можеби заради Direct2D. Друго немам асален блокер на реклами. Менаџментот со обележувачи и историја е ист како кај 8ката.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Опа опа пишувам од IE 9 Beta. Арен е, побрзо работи. Во 8ката форумов бавно реагираше, овде работи како што треба. Се пушта инстантно, ама и CPU јади ко будала. На форумов знај да рипа до 10% а знае и до 30%.

Има и speed dial.
Ама си има проблеми свои.Пример фонтов на форумов е различен, не го прикажува истиот фонт што го прикажува Firefox, можеби заради Direct2D. Друго немам асален блокер на реклами. Менаџментот со обележувачи и историја е ист како кај 8ката.
Колку поени има на http://acid3.acidtests.org/
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Ги користам сите, во зависност од потребите.

IE, Mozilla, Google Chrome...истовремено! IE за Joomla, Mozilla за некои работи што мислам дека подобро ги отвора .. :) и Chrome за амалска работа :))
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Mozzila-та ја користам.. Едно време имав Опера инсталирано нешо стаав скинови А У, али тапа. Така да стандард Mozzila Firefox .
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
За мене само опера ми е поразлична... ни фаерфокс ни кром ни ништо... само опера... со новите функции што ги има стварно е посебен прелистувач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom