НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    99

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.698
Поени од реакции
10.549
Вечерва ја гледав утакмицата, Клиперс поштено си победија... Лејкерс се раштимани во напад, но полошото е што и во одбрана играа лошо. И некако лабаво, без чуство дека треба да се игра со повеќе залагање. Но ОК, сега ќе следи време на пробување работи, испитување што штима а што не од аспект на петорките на терен.

Од до сега виденото:
- Гасол физички е целосно неспремен. Боље нека не го форсираат повеќе од 15мин по утакмица (да не се повреди), и максимум 20м кога ќе се врати колку толку во форма. Ќе биде есенцијален против тимови како Денвер и Филаделфија... Не сакам да избрзувам но сепак: Кук подобро да добие метла и веднаш да го потпишат Дедмон или Махими. Но веројатно работите ќе останат вака до трејд дедлајнот (кога негарантираниот договор на Кук ќе има вредност).
- Шродер и Леброн не пасуваат добро во иста петорка - иако имаше неколку добри ситуации со Леброн без топка, сепак јасно е дека Леброн треба да игра малку минути - на пример 20-25 минути, ама тоа време што ќе игра подобро е да е единствен плејмејкер во тимот што е на терен. Кога Карусо и ТХТ се на терен заедно (а тоа изгледа ќе биде често), плејмејкер треба да биде ТХТ. Рукито очигледно добро се снаоѓа, посебно против вторите постави на противниците, додека Карусо е стандардно трапав кога треба да создава иако сеуште е одличен за игра без топка и за одбрана.
- АД треба повеќе да игра под кош, ама тоа е така отсекогаш (и од некоја причина не е приоритет).
- Лејкерс имаа премногу непредизвикани грешки, и играа премногу лабаво, доволен пример е кога Беверли сам под кош два пати си шутираше/уткаше/шутираше (баш под кош) додека 3-ца го гледаа од растојание од метар-два. Како на загревање на баскет на улица.


Клиперс шутираа добро, Пол Џорџ веројатно изигра најдобро што сум го видел во последно време. Кавај добар. Батум незабележлив. Ибака ОК, Зубац добар... Беа во фаул проблеми на пола утакмица, Вогел да не спиеше на клупа можеше да форсира повеќе игра под кош посебно преку АД, ќе форсираа повеќе фаули.

Но тоа е што е, еден - нула за Клиперс во регуларна сезона.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.873
Поени од реакции
87.546
Дами и господа

HOU - OKC otkazano. Harden bio u striptiz klubu pa svi koji su bili u kontaktu sa njim moraju u izolaciju. A i jos nekoliko igraca se druzilo kod kuce tako da sad nemaju 8 aktivnih. Bukvalno nisu mogli ni za prvu tekmu da se sastave.
Ako posle ovoga ne rebnu Hardena nekom velikom kaznom + suspenzija od tima bez plate, ja ne znam sta treba da uradi...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.698
Поени од реакции
10.549
Дап, ако испадне вистина ова заслужува казна... И пак не ми е јасно како Хјустон немаат 8 играчи, значи со Харден и 3-цата болни, ростерот им е 11?? Зошто немаат 14-15играчи во ростер? Освен основниот ростер, немаат уште двајца на 2-way договор? И ако немаат, зошто немаат?

Мислам дека треба Хјустон утакмицава да ја изгуби - службено, како во фудбал.

 
Последно уредено:

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.545
Поени од реакции
2.250
Харден испадна по глуп човек и од Кајри. Ја незнам кој нормален би трејдал за него. Симонс и 1,2 пика за него е макс што би дал.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.032
Поени од реакции
11.910
Имам и сомнеж дека од клубот го бушат бидејќи бара трејд, ке видиме наредниве денови...Инаку постои и можен трејд со Денвер.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
668
Поени од реакции
923
Предвидувања за сите места и за двете конференции :

Запад :

1. Лејкерс
2. Клиперс
3. Денвер
4. Портланд
5. Далас
6. Јута
7. Феникс
8. Голден Стејт
9. Мемфис
10. Њу Орлеанс
11. Хјустон
12. Минесота
13. Сан Антонио
14. Сакраменто
15. ОКС

Исток :

1. Милвоки
2. Бруклин
3. Мајами
4. Филаделфија
5. Бостон
6. Инди
7. Торонто
8. Атланта
9. Вашингтон
10. Шарлот
11. Орландо
12. Чикаго
13. Детроит
14. Кливленд
15. Никси
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.666
Поени од реакции
5.269
Ау каква завршница Бостон-Милвоки :)
Тејтум шутира за 3 преку Јанис и погаѓа на 0,4 до крај.
Томпсон го фаулира Јанис пред да ја уфрлат во игра, и овој го промашува второто слободно :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.195
Поени од реакции
4.794
50 000 долари добил казна Харден. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Казната ко за бентлито на плоштад исто. А Јанис е сеоски Леброн, не можам да вервам дека МВП не можи да погоди слободно фрлање.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
61
Поени од реакции
43
Кој има права за преноси годинава, дали мрт ќе дава по некој пренос?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.188
Поени од реакции
4.468
Се залепив за фотељава, времe e да станам да си отворам пивце,јбг идат сериозни утакмици :D

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Уште 25мин и одиме со супер натпревар. :))))))
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.727
Поени од реакции
16.242
Уште 25мин и одиме со супер натпревар. :))))))

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Уште овие две ќе ги истерам, ама за Клиперс ќе биде тешко

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.188
Поени од реакции
4.468
Уште овие две ќе ги истерам, ама за Клиперс ќе биде тешко

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Лошо е, голема е временската разлика и мораме да функционираме на работа инаку од пред тв/лаптоп не би се одлепиле.

И јас така, ќе го зирнам Дончич некаде до полувреме ваљда и гасење светла.

Супер Дјурант и Тејтум што ќе може да ги гледам, ќефови.

МНОГУ му се радувам на истокот годинава, ненормално интересни натпревари ќе има, доста од нив уште отсега плејоф моуд :))))

п.с. Кемба кога ќе му се врати на ваков Бостон ќе биде чочеци.
п.п.с. со Тристан колку се стабилиза тимот уф.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.131
Поени од реакции
11.255
Прилично накурчени се Кајри и Дурант. Се надевам ќе си го задржат менталитетов и ќе истуркаат до финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom