НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Како лани беше лесно до прстенот? Ок, на страна Истокот што е тапа со години, ама што ги спречи Клиперси да изгубат 3-1 предност и да влезат во финале со Лејкерс? До кога со вакви клише муабети, било лесно до прстен. Жими куров.
Жити се преку изгубените Хјустон и истрошените Денвер до финале со петтиот тим на Исток кој беше десеткуван со повреди и играше со голобради и неискусни деца.
Да сакаа полесно не можеше да биде.
И те молам какво е тоа однесување,понатака внимавај како се изразуваш и биди малку покултурен дечко.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Жити се преку изгубените Хјустон и истрошените Денвер до финале со петтиот тим на Исток кој беше десеткуван со повреди и играше со голобради и неискусни деца.
Да сакаа полесно не можеше да биде.
И те молам какво е тоа однесување,понатака внимавај како се изразуваш и биди малку покултурен дечко.
Не ми одговори на прашањето.
А тоа однесување не те навредив тебе и некогаш не сум те навредил, тоа ти ако така сваќаш твој проблем е. Јес дека форсаш лошо, ама не си до толку неразбран како некои луѓе на форумов, затоа и пробувам да дискутирам со тебе.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Хмм... Јас со закаснување ги гледам утакмиците, ви завидувам на слободното време и можноста да гледате во живо.

Инаку од ова досега, морам да кажам дека не ми се допаѓа што гледам со Лејкерс.
Вогел експериментира со петроките, тоа е јасно, ама јасно е и дека Леброн и Шродер не штимаат заедно. Леброн не е спот-ап шутер. Шродер не е спот-ап шутер. Не пасуваат добро за пик&рол. Тоа е тоа, се разбира дека уште има време за пробување ама мислам дека е јасно - освен во специфични ситуации еден кога игра друг треба да одмара... Од другото, одбраната е далеку од таа лани. Највидливо е со влезовите на бековите, ни Гасол ни Харел не бранат добро влезови од ниски брзи играчи, посебно Гасол е лош, не може еден сантиметар да се одлепи од земја и пречесто фаулира од фрустрација. Ова со спори центри ќе треба да се покрие со тимска одбрана, Гасол може да се врати малку во форма, ама од аспект на кондиција, за другото тешко, на оваа возраст е тоа што е - резервен центар за специфични ситуации и макс. за 15-20мин по натпревар... Вогел има многу многу работа, а на Лејкерс ОБАВЕЗНО има треба центар што е колку-толку рим протектор. Видовте ли какви проблеми правеше Марјановиќ? Да не беа Далас раштимани и неспремни, можеа Бобан многу поефикасно да го искористат.

За сега, ваквите Лејкерс со ваква одбрана (и раштиман напад, ама тоа е друг полесно поправил проблем) не ги гледам како фаворити за титула. Не со куп добри тренери во НБА кои вакви слабости ќе ги искористат до максимум. Но еј, тек беше втората утакмица, и јасно е дека јас претерувам со критиките - ама како навијач тоа и ми е работа. Очекувам напредок, и има многу простор за тоа. :)


Неколку моменти:
- ќе морам порано да уплатам НБА пасс чисто за да ги следам другите екипи, нема шанси да гледам цели утакмици а барем пола заслужуваат да се гледаат. condensed форматот на нба е поудобен од рачно скокање делови каде никогаш не знам дали сум пропуштил нешто јако.
- хаха, зарем Силвер навистина го казнил брадата со „цели“ 50 иљадарки? па тоа е ништо и за некој на „минималец“ (ако ~3милиони долари можат да се наречат така). вакви глупости ќе се дешаваат и понатаму.
- Нетси изгледаат како фаворити на исток, засега.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Добро бе другар има ли пост твој у темава кој не е анти-Леброн?
Сите постојано стоите зад него му давате поддршка и го хајпате,некој мора да го критикува.Добро е да се има критика,забелешка или приговор за нешто па тоа е здрава работа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Добро бе другар има ли пост твој у темава кој не е анти-Леброн?
Има, останатите постови му се анти-Лејкерс! :D
Но еј, во ред е. Зошто не би било?

Е сега да го прашаше нешто како „има ли објективност во твоиве постови“, тука можеби ќе го замислеше... Но на втор поглед, веројатно и не. :ROFLMAO:



Сите постојано стоите зад него му давате поддршка и го хајпате,некој мора да го критикува.Добро е да се има критика,забелешка или приговор за нешто па тоа е здрава работа.
Лошо шутира слободни фрлања, тоа е реална констатација.
Ако му бараме маани, една од поголемите му се слободните фрлања.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Лошо шутира слободни фрлања, тоа е реална констатација.
Ако му бараме маани, една од поголемите му се слободните фрлања.
Плус како goat има прилично слаб процен за шут лани имаше 47% од поле и 37% за три поени,незнае да игра и да се движи без топка,мора да ја има топката во раце цело време,често знае да чоукне во последна четвртина.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Дефинитивно не е спот-ап шутер, и дефинитивно му треба топка во раце за да биде ефективен... Ама ако спориш дека не е ефикасен и успешен за клубовите за кои игра/играл, тогаш не знам што да ти кажам - а за тоа дали бил коза ич не се замарам. Што се мене тиче нека придонесе за #18 па ако сака и Крал Козле Бозле нека се нарекува. ;)
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Луѓе дали овие од МРТ ќе даваат НБА сезонава?

Забележав дека ХРТ 2 во Хрватска почнаа со преноси од НБА, и Б92 во Србија почнаа со преноси.
Овие од МРТ само пуштаат форшпанови дека оваа сезона ќе даваат НБА и Сериа А, но засега од Италијанскиот фудбал ниту трага ниту глас. Да не биде истото и со НБА?

1 натпревар неделно кој ти го дава во тв атмосфера. Ако не даваат НБА и останати спортови тогаш нема потреба од МРТ3 каналот.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Плус како goat има прилично слаб процен за шут лани имаше 47% од поле и 37% за три поени,незнае да игра и да се движи без топка,мора да ја има топката во раце цело време,често знае да чоукне во последна четвртина.
Мајкл Џордан последната сезона за Чикаго имал шут од поле 46,50% и за три 23,80%.
NBA е многу повеќе од шутот, ако гледаме така ќе треба Клеј Томпсон или Кари да бидат најдобри на сите времиња.
Без врска се муабетите за Леброн, дефинитивно е најдобриот играч на неговата генерација и оваа деценија.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Screenshot_20201227-094512~2.png
Прасево за 43 минути 44 поени и 17 асистенции :pos:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
„...дефинитивно е најдобриот играч на неговата генерација и оваа деценија.“

Oва е сосема реална констатација, која ако е спорна за некој - јас би сакал да ги слушнам аргументите. Аргументи од типот кој е подобар и зошто. Не само критики за процентот на шутот и слично.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
„...дефинитивно е најдобриот играч на неговата генерација и оваа деценија.“

Oва е сосема реална констатација, која ако е спорна за некој - јас би сакал да ги слушнам аргументите. Аргументи од типот кој е подобар и зошто. Не само критики за процентот на шутот и слично.

Подобар аргумент од ова здравје.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Ok, granted: Џордан>>Леброн.

Ама не ги споредуваме Леброн и Џордан. :)
Тезата за Леброн не е дали е коза, тезата беше дека „...дефинитивно е најдобриот играч на неговата генерација и оваа деценија.“
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom