НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не ми прави сељачки муабети сега.
Никој не збореше за неговиот карактер.

Објасни ми што од карактеристиките кои беа набројани погоре на Леброн му фали?

За да не читаш горе, еве ти ги подетално напишани:
- Можност на играчот да влијае врз исходот на успехот на клубот;
- Победување во плејоф и освојување титули;
- "Гризење" - Давање се од себе во напад и одбрана;
- Инат, пркос, желба да се усппее, да се победи секогаш и секаде.
Не ти правам сељачки муабети, реално ти зборам. И карактерот на играчот е дел од неговиот пакет како кошаркар. Џордан и Коби, па после Леброн, едноставно таа е класификацијата.
Леброн не да не е победник како Џордан и Коби..., ама ај не ми се тераат пак некои исти муабети. И у право си, Брон е ко Роналдо, ама Коби и Џордан се Меси. :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Не ти правам сељачки муабети, реално ти зборам. И карактерот на играчот е дел од неговиот пакет како кошаркар. Џордан и Коби, па после Леброн, едноставно таа е класификацијата.
Леброн не да не е победник како Џордан и Коби..., ама ај не ми се тераат пак некои исти муабети. И у право си, Брон е ко Роналдо, ама Коби и Џордан се Меси. :)
Па роналдо далеку поише гризе од меси. Талентот е друга работа.
Споредбата со леброн и роналдо е зашто и двајцата не добиваат заслужено признание ради својот лигле-карактер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Па роналдо далеку поише гризе од меси. Талентот е друга работа.
Споредбата со леброн и роналдо е зашто и двајцата не добиваат заслужено признание ради својот лигле-карактер.
Знам бе, го чепкам Оби намерно. :D
 
  • Гнев
Reactions: ob1
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.164
Крв од очи ми потече кога неколку пати прочитав дека Харден бил поголем од Коби. Лик што 90% од поените му од очигледни чекори(степ бек), слободни фрлања, и лажни фаули. За одбрана да не збориме, швајцарско сирење го прават. Бил и ќе си остане ОК играч, уште еден црнец што трпал поени како што трпа сеа, без прстен и за 10 години заборевен од луѓето.

На Коби ќе се сеќаваат вечно, генерациски играч, и еден од најдобрите во оваа игра. Спортска легенда пред се, и играч што нема човек на планетава, а да не слушнал за него. Би го сместил во иста клапа на Џордан, Меси, Роналдо, Пеле, Марадона и сличен профил на спортисти кои во своите спортови и во врвот на нивните кариери биле обожувани од сите спортски фанови низ светов, и почитувани од сите ривали.

Брадата никогаш нема да го стигне ова ниво, а најмалку почнувајќи од оваа сезона.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
2 ke osvoi naredni 2 sezoni a za ponataka ke vidime.
Kobi osvoil 3 posledovatelni tituli 2000,2001,2002.
Na Durant toa mu fali za da bide pogolem od Kobi, da osvoi 2 posledovatelni tituli sea.
И уште 10 титули да освојат Харден и Дурант, никој никогаш во светот освен ти нема да ги смета за поголеми од Коби.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.593
2 ke osvoi naredni 2 sezoni a za ponataka ke vidime.
Kobi osvoil 3 posledovatelni tituli 2000,2001,2002.
Na Durant toa mu fali za da bide pogolem od Kobi, da osvoi 2 posledovatelni tituli sea.
Дурант е веќе поголем од Коби. 208 cm е, а Коби беше само 198 cm.
Дај не се брукај, Харден и Дурант се супер играчи, посебно вториов е топ играч, за жал го скинаа повреди, али никад нема да бидат на ниво на Коби, а не па над него. Јас разбирам да си фан на Харден, али ти ептен си ко попалена тинјеџерка.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Na kraj od kariera Durant ke bide pogolem od Kobi.
Автоматски споено мислење:

Preteruvam da. Ama ke go stigne.
Kako i da e momentalno nema prostor za sporedba. Posle nekolku sezoni ke ima.
Sea da se posvetime na narednata sezona, bradata i zmijata se najaki igraci vo ligata.
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Na kraj od kariera Durant ke bide pogolem od Kobi.
Автоматски споено мислење:

Preteruvam da. Ama ke go stigne.
Kako i da e momentalno nema prostor za sporedba. Posle nekolku sezoni ke ima.
Sea da se posvetime na narednata sezona, bradata i zmijata se najaki igraci vo ligata.
Шо години си ? Искрено ме интересира...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom