НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.416
Поени од реакции
29.933
Дечкото сакал да се бави со политика, не со кошарка.

"Multiple sources with direct knowledge of Irving's decision have told The Athletic that Irving is not anti-vaccine and that his stance is that he is upset that people are losing their jobs due to vaccine mandates. It's a stance that Irving has explained to close teammates. To him, this is about a grander fight than the one on the court and Irving is challenging a perceived control of society and people's livelihood, according to sources with knowledge of Irving's mindset. It is a decision that he believes he is capable to make given his current life dynamics. 'Kyrie wants to be a voice for the voiceless,' one source said."
Автоматски споено мислење:

Не издржа, а? :D

Не се залагаат/трудат ич. Одбраната е ужасна. Лоша им е синергијата на ростерот, плус и повредите - на младите не на старите играчи...

Сега за сега тапа се.
Ама... Целосно нов тим е ова, само Леброн, АД и ТХТ останаа од стариот состав. Ќе требаат месеци за Вогел да го уигра како дефанзивен состав.


Тоа за одбрана, за напад во регуларна сезона ќе мелат. Проблем ќе биде во плејоф, ако рол-плеерите не им иде шутот и ако има многу повреди (нешто што важи за било кој тим). Проблем може да биде како ќе го уклопат Вестбрук, што нема да биде лесно. Ама потенцијалот е голем, и ништо подобро од тој калибар на играч не беше достапно за трејд - иако Хилд од Сакраменто беше достапен, но тоа е друга (и завршена) приказна.

Како и да е - смеј се слободно, само ќе видиме кој последен ќе се смее. :)
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Сигурно би можел да добие потврда, како и многу други спортисти и никому ништо. Само во тој случај ќе испадне плукал па лижел. Тоа ти е кога си позната личност, а сакаш јавно да исправуваш криви Дрини.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.234
Поени од реакции
108.118
Џабе се клипчињава, никад нема да биде ни малце пристоен шутер Анте. Нема техника и механика, нешто што е природно и што не се учи. Крут е, згрчен е, огромни дланки = лош шут. Да имаше шут Анте ќе беше најдобар играч во историјата. :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.517
Поени од реакции
16.212
Бујрум на новава тема, оваа ке иде под кључ. ;)

 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Narednata sezona Nets za bradata spremaat dogovor tezok 60 milioni po sezona t.e 270 milioni na 5 godini. Toa ke go napravi bradata debelo najskap igrac vo istorijata na kosarkata.
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
5
Дајте убаво стримче за НБА ? ти што ги имав за жал некако не функционитраат не ми е битно full HD 1080p битоно да не кочи и да е 720p да не е апла пиксели :LOL:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.788
Поени од реакции
83.462
Се влечеа на терен Лејкерс, убава победа на моиве за лека ноќ :pipi:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.072
Поени од реакции
13.012
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom