НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    96

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.656
Поени од реакции
10.455Честитки за Бакс, и за фановите.

Офанзивно Антето утакмицава сам ја носеше на грб, со малку помош од другите, на пример Мидлтон вреди да се спомне. Дефанзивно исто, 5 или 6 банани залепи? ОК, тука и Холидеј помогна. Феникс на последнава утакмица плејмејкинг играа скоро исклучиво преку човек што не беше чуван од Холидеј (затоа и имаа многу грешки/турновери)... Некој како Трт ќе види статистики дека лошо играл во напад и дека нема добри дефанзивни статистки, ама некој што гледа кошарка знае колку работи заврши дефанзивно Холидеј, работи што не влегуваат во статстиката - и во одлучувачкава утакмица, и во финалето, и во целиот плејоф. Без него Бакси никако не зимаа титула.

Судииве пак навалуваа накај Феникс со судењето. Врз Анте неколку очигледни лични не ги досудија, а за Феникс имаше повеќе сумњиви одлуки. Сакаше НБА да има 7-ма утакмица, ама на крај Бакс не дозволија судењето да одлучи.

Напната утакмица, и со многу грешки на двете страни. Не баш квалитетен баскет како за финале. Ама тоа е, со тој квалитет на екипите што стигнаа во финале - толку.
Автоматски споено мислење:

Не може да му се оспорува прстенов дека играл против повредени тимови коа и он самиот играше повреден у финалево, и им слупа 50 у deciding game.
Не се оспорува прстенот ниту трудот/работата ама факт е дека им се поклопија коцките а без тоа немаше да лапнат титула. Од неповредни Лејкерс веројатно ќе изгубеа, ако претходно не беа елиминирани од неповредени Нетси.

Ама тоа е спортот, важна е и среќата и повредите.
Автоматски споено мислење:

Покрај јаките фаворити Лејкерс,Клиперс,Бруклин па и Филаделфија и Јута никој не очекуваше дека Милвоки ќе бидат шампиони но кога фаворитите се посраа Милвоки на крај заслужено до врвот.
Зошто провоцираш со вакви глупости: Како тоа фаворитите се посраа, кога станува збор за повредни најдобри играчи... Феникс ќе стигнеше до финале без Букер/Пол? Милвоки ќе дојдеше до финале без Антето/Мидлтон/Холидеј?


Анте е теле како и да се земе! Пишаа погоре поради кои причини Милвоки бидна првак, не од што им тече квалитет од ушите! Анте бројлерот начека село без кучиња, толку.
Им се поклопија коцките. :)
Во нивна одбрана - си ја искористија шансата. Што ете не може да се каже за Феникс. :D
Автоматски споено мислење:

:D :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.374
Поени од реакции
17.373
Вселенска неправда ќе беше говно од човек ко Крис Пол да освои титула, му ебем тоа миџетот флоперски, комплексаш!
Исто ко Буфон да освои ЛШ!
Не може, боговите на кошарката не поштедија од таква неправда!
Фала им!
На курот нигериски да му се фатите на Антета бај д веј, која зверка од играч стана момакот :cool:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.248
Поени од реакции
167
Со 26 од кои половината ги минал по улиците, освои се шо може да се освое у НБА, а тука кошаркарските богови тврдат дека не го бивало, божеее.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.522
Поени од реакции
5.799
На курот нигериски да му се фатите на Антета бај д веј, која зверка од играч стана момакот :cool:
За фаќање помлад си поарно ќе го држиш :D
Муабетот беше како комплетен кошаркар, а сега колку коњи биле шампиони да не набројуваме, Шек да речеме!
За Антета ми е мерак, оти знам што значи да си странец во Грција, па црнец множи пута три! Тоа ме тера да верувам дека понекогаш има космичка правда и понекоја ќора (баксуз) кокошка згодува по некое зрно!
Ако вака продолжи НБА се повеќе ќе имаме шампиони од тие што успеале да останат живи, кој ти шиша квалитет. Макар што во финалната серија си излезе на видело и квалитетот, не можеш на еден кљакав Пол и умислен Букер да бидеш шампион, па беш га! На Букерот да му се организира шут од полудистанца врв на рекет, лево или десно, убица би бил, ама дружето се замислува бог, па си дозволува шутеви од паркингот! Е со таков акал наа титула. За стариот лисец Крис( Стаорец :D) не сакам да трошам зборови, Нејмар г**на да јаде!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.374
Поени од реакции
17.373
За фаќање помлад си поарно ќе го држиш :D
Муабетот беше како комплетен кошаркар, а сега колку коњи биле шампиони да не набројуваме, Шек да речеме!
За Антета ми е мерак, оти знам што значи да си странец во Грција, па црнец множи пута три! Тоа ме тера да верувам дека понекогаш има космичка правда и понекоја ќора (баксуз) кокошка згодува по некое зрно!
Ако вака продолжи НБА се повеќе ќе имаме шампиони од тие што успеале да останат живи, кој ти шиша квалитет. Макар што во финалната серија си излезе на видело и квалитетот, не можеш на еден кљакав Пол и умислен Букер да бидеш шампион, па беш га! На Букерот да му се организира шут од полудистанца врв на рекет, лево или десно, убица би бил, ама дружето се замислува бог, па си дозволува шутеви од паркингот! Е со таков акал наа титула. За стариот лисец Крис( Стаорец :D) не сакам да трошам зборови, Нејмар г**на да јаде!

Ако сум ја помлад ондак ти немоеш ни да го видиш :icon_lol:

Што подразбираш ти под комплетен кошаркар?

Он нит е плеј, иако е солиден пасер, нит е центар а имаше 5 блокаде само у задњата текма!

Не шутира тројке? Затоа?

Момакот е оѓин играч како и да ја свртимо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom