НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Вселенска неправда ќе беше говно од човек ко Крис Пол да освои титула, му ебем тоа миџетот флоперски, комплексаш!
Исто ко Буфон да освои ЛШ!
Не може, боговите на кошарката не поштедија од таква неправда!
Фала им!
На курот нигериски да му се фатите на Антета бај д веј, која зверка од играч стана момакот :cool:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Со 26 од кои половината ги минал по улиците, освои се шо може да се освое у НБА, а тука кошаркарските богови тврдат дека не го бивало, божеее.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
На курот нигериски да му се фатите на Антета бај д веј, која зверка од играч стана момакот :cool:
За фаќање помлад си поарно ќе го држиш :D
Муабетот беше како комплетен кошаркар, а сега колку коњи биле шампиони да не набројуваме, Шек да речеме!
За Антета ми е мерак, оти знам што значи да си странец во Грција, па црнец множи пута три! Тоа ме тера да верувам дека понекогаш има космичка правда и понекоја ќора (баксуз) кокошка згодува по некое зрно!
Ако вака продолжи НБА се повеќе ќе имаме шампиони од тие што успеале да останат живи, кој ти шиша квалитет. Макар што во финалната серија си излезе на видело и квалитетот, не можеш на еден кљакав Пол и умислен Букер да бидеш шампион, па беш га! На Букерот да му се организира шут од полудистанца врв на рекет, лево или десно, убица би бил, ама дружето се замислува бог, па си дозволува шутеви од паркингот! Е со таков акал наа титула. За стариот лисец Крис( Стаорец :D) не сакам да трошам зборови, Нејмар г**на да јаде!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
За фаќање помлад си поарно ќе го држиш :D
Муабетот беше како комплетен кошаркар, а сега колку коњи биле шампиони да не набројуваме, Шек да речеме!
За Антета ми е мерак, оти знам што значи да си странец во Грција, па црнец множи пута три! Тоа ме тера да верувам дека понекогаш има космичка правда и понекоја ќора (баксуз) кокошка згодува по некое зрно!
Ако вака продолжи НБА се повеќе ќе имаме шампиони од тие што успеале да останат живи, кој ти шиша квалитет. Макар што во финалната серија си излезе на видело и квалитетот, не можеш на еден кљакав Пол и умислен Букер да бидеш шампион, па беш га! На Букерот да му се организира шут од полудистанца врв на рекет, лево или десно, убица би бил, ама дружето се замислува бог, па си дозволува шутеви од паркингот! Е со таков акал наа титула. За стариот лисец Крис( Стаорец :D) не сакам да трошам зборови, Нејмар г**на да јаде!

Ако сум ја помлад ондак ти немоеш ни да го видиш :icon_lol:

Што подразбираш ти под комплетен кошаркар?

Он нит е плеј, иако е солиден пасер, нит е центар а имаше 5 блокаде само у задњата текма!

Не шутира тројке? Затоа?

Момакот е оѓин играч како и да ја свртимо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom