НБА сезона 2015-2016

Како ќе заврши серијата?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
G

garthok

Гостин
Го искарав пред некое време Буги и се оправи, во последни 4 натпревари:
29 Pts, 10 Reb
35 Pts, 17 Reb
33 Pts, 19 Reb
32 Pts, 9 Reb
Ново интервју со него иначе (4:50 - 32:00) "God I hate losing and why are you sticking that mic in my face to ask me about losing"
http://jalenandjacoby.com/
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Те молам кажи ми тројца играчи од Сакраменто. :D
За тројца знам тројца, Буги, Геј и Квинси Ејси (третиов го памтам по името пошто му е јако, иначе везе неам кој е :D )

Ама бољи прашање ќе беше колку утакмици сум изглеал у последниве 10 години :D[DOUBLEPOST=1452248097][/DOUBLEPOST]Али затоа верно ги следам на фб и редовно им лајкувам :)
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Булс 10 утакмици по ред со 100+ коша на утакмица. Прв пат после '95. 6 победи по ред. Почнаа да кликат работите како шо треба, ја имаа таа енергија на терен и желба за доминација. Ова е тоа што сакам да го гледам. Гасол, Џими и Роуз биг 3. Ако продолжат вака здрави и плус се врати Ноа и Данливи ќе бидеме уште појаки. Се повеќе се адаптираат на Хојбол и после тоа со критиките на Џими, градат заеднички респект и играчите и тренерот. Кливленд и не се баш осамени во Истокот. ;)
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Вигинс е играчиште:cuc:,и дај некој нека им каже дека југославија не постои,Бјелица е од србија.Мада мислам дека се курчат не дека не знаат.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Стартната петорка на Далас 12 поени,а резервите 27.Најдобар Херис со 12.Милвоки одлично игра а Мидлтон он фајр последно време.Има 17 поени на полувреме.(y)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
dragic proigra protiv suns konecno isto i gerald green i se razbira wade dobra partija

Green na rab na triple double pak edna asistencija ima cela cetvrtina :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Лу Вилијамс е или Стефон Кари:vozbud:,заднава четвртина ги ремети за сите пари.[DOUBLEPOST=1452319782][/DOUBLEPOST]Големо пиче станал Дурант,задна четвртина топка не фати,за шут муабет не праам,само бегаше од топката.И на крај изигра солидна одбрана,заден напад,али имаше елементи на фаул над Коби. Реално Окц се бедни,каква борба за титула какви бакрачи.Истите окц од лани и прошли години.
 
Последно уредено:
G

garthok

Гостин
Квинси Ејси не е вака за да го зафркаваш, со Лејкерси даде труд, енергија со солиден шут. Карл мора почесто да го игра, него Сет како петти плеј во тимот да игра најдобра одбрана? Kinda strange..
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Mu se smeea mnogu na Barkley predsezona koga rece deka NY ide u playoff zasea izgledaat mnogu dobro a i KP6 i igraciste ROY GO NY GO NY
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom