НБА сезона 2015-2016

Како ќе заврши серијата?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
И тоа у продужетци на Новицки беше фаул у напад, коа беше свртен со грб против некој понизок играч не заприметив кој е...а беше важен (не регуларен) кош тоа за Мавс
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Не искоментирав вчера за Хјустон, која смешка од екипа се. Посебно Брадата, во минус му е одбраната. Не се ни помрднува од место да помогни. Не знам како раководството ги трпи овие играчи.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Не заебавајте, Draymond Green е ѕвер. Сезонава можеби е и топ 10 играч во лигата. Клучен во системот на игра на Голден Стејт - без него и неговата универзалност да чува 1-5, одбраната поприлично ќе се распадне. И не знам што сте се фатиле за асистенциите. Одличен додавач е но главниот негов придонес е сепак во одбрана.

Таа популарна "death lineup" која ги гази сите противници сезонава а и минатата, Curry-Thompson-Iguodala-Barnes-Green може да функционира само заради способноста на Green да ги чува сите позиции и да има скокови како центар. Обичен Curry-Green пик енд рол во таа постава со тројца шутери наоколу сеуште ниту една екипа не нашла начин како квалитетно да го запре.

Инаку се согласувам дека Сан Антонио е веројатно единствена закана. Кливленд можеби ама имаат уште многу работа идниве месеци тие. Моментално Голден Стејт и Сан Антонио е можеби најдоминантното дуо на тимови во регуларен дел од сезона во историјата.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Не го делим скроз мислењето со Блејк, али и ја мислим дека Дрејмонд не би бил истиот играч у било кој друг тим.
А дека е топ 10 играч у лига, мало сутра !!
И да ептен ради страшните шутери што ги има ГСВ им успева оваа игра до сега, да се тргне Кари и да сте стае пас фрст плеј мејкер у тимов, Дрејмонд ќе биде изеден од подоминантните центри у лига ко Казнс, Хауард, Драмонд и компанија !!
Или у одбрана да го нема Иги кој ги чува увек најјаките противнички играчи !!
Дрејмонд играч од втора рудна на драфт што се нашол на право место у право време.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.080
Па нормално, му одговара системот на игра во ГСВ, затоа и ги има овие бројки и затоа како што вика Ксаго е во топ 10 играчи во моментов. И Диао ваљда у било кој друг тим не би се снашол многу многу, односно не би имал некоја улога, али во Спарси си е топ.

Убаво објаснил Ксаго погоре, неговата способност да брани од 1-5 е од огромно значење за Вориорси. А и во напад, како ќе одбраниш пик со него и Кари, а од страна да имаш уште тројца шутери? Невозможно е...
 
W

wicked_1

Гостин
Убаво објаснил Ксаго погоре, неговата способност да брани од 1-5 е од огромно значење за Вориорси. А и во напад, како ќе одбраниш пик со него и Кари, а од страна да имаш уште тројца шутери? Невозможно е...
Кливленд може пикенролот да го сопре, посебно знаат како Кари да го сопрат.
Со здрав & у форма Ирвинг + Лав годинава, ми стои дека ќе јадат ќотек ГС од Кливленд.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.080
Кливленд може пикенролот да го сопре, посебно знаат како Кари да го сопрат.
Со здрав & у форма Ирвинг + Лав годинава, ми стои дека ќе јадат ќотек ГС од Кливленд.
Абе фигуративно беше пишано, мислам ми ја сфаќаш поентата. Сакав да посочам на импактот на Грин врз играта на ГСВ, многу многу битен играч им е.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Кливленд може пикенролот да го сопре, посебно знаат како Кари да го сопрат.
Со здрав & у форма Ирвинг + Лав годинава, ми стои дека ќе јадат ќотек ГС од Кливленд.
Ако дојдат до Кливленд ;)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Кливленд може пикенролот да го сопре, посебно знаат како Кари да го сопрат.
Со здрав & у форма Ирвинг + Лав годинава, ми стои дека ќе јадат ќотек ГС од Кливленд.
Ако треба Irving и Love да го спречуваат тој пик енд рол, кратка и кошмарна ќе биде таа серија за Кливленд...

Мајтапот на страна, кажав јас дека Кливленд евентуално има потенцијал да се носи со Голден Стејт, но моментално се далеку од тоа ниво. Само Сан Антонио може да се носи со Воините.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Абе Љубовта и Ирвинг се невидена тиња во одбрана, од каде тоа дека тие се дефанзивни играчи. Тешко на Кливленд ако чекаат од нив у одбрана. Шамперт и Леброн се најдобрите дефанзивци во таа екипа. После нив ТТ и Дели...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не го делим скроз мислењето со Блејк, али и ја мислим дека Дрејмонд не би бил истиот играч у било кој друг тим.
А дека е топ 10 играч у лига, мало сутра !!
И да ептен ради страшните шутери што ги има ГСВ им успева оваа игра до сега, да се тргне Кари и да сте стае пас фрст плеј мејкер у тимов, Дрејмонд ќе биде изеден од подоминантните центри у лига ко Казнс, Хауард, Драмонд и компанија !!
Или у одбрана да го нема Иги кој ги чува увек најјаките противнички играчи !!
Дрејмонд играч од втора рудна на драфт што се нашол на право место у право време.
Дечко а не беше ти тој што сакаш да ги батали Ворирорс и да дојде у Детроит или нешто грешка сум?а знам дека не сум:D.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom