НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.252
1. Дурант
2. Јанис
3. Дејвис
4. Харден
5. Казнс
6. Ембид
7. Кајри
8. Дерозан

Вака некако би требало да одеше драфтот.. Побалансиран тим има Стеф.. Незнам Леброн шо кур праел.. Не ме ни чуди шо ги утна сите трејдој за Кавси.. LeGm (n)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
КД и Вестбрук пoвтoрнo вo ист тим LOL.
Се гледa декa Брoн имa искуствo кaкo ГМ.
Ке биде интереснo.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Абе зашо таков cut му направија на Sweet Lou.. Дечкото едноставно МОРАШЕ да игра на ол старов. Голем респект иам за А-Клеј али Лу е над него сезонава.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Затоа мислам дека кога се споредуваат играчи дека не треба веќе да се зема колку пати учествувал на Ол стар. All NBA team и NBA all defensive team е главното.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Абе зашо таков cut му направија на Sweet Lou.. Дечкото едноставно МОРАШЕ да игра на ол старов. Голем респект иам за А-Клеј али Лу е над него сезонава.
И мене не ми е пo кеиф Клеј и мислaм декa PG требaше дa игрa местo негo.Нo нa Зaпaд немa местo зa PG a зa Oлaдипo чoвекoт зa кoгo гo трaмпaa имa местo нa Истoк LOL(сепaк зaслуженo).
Јaкa кoнкуренциa нa Зaпaд,дa не се мaчеa сo пoвреди CP3,Кaвaи пa и Блејк кoнуренциaтa зa 12те местa нa Зaпaд ке беше УПМ.
Брoн дa дoјде нa Зaпaд немa дa имa местo зa негo нa AllStar :D:D
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Go sakam ben ko igrac,ama bratot e KRIMINALEN vo napad, odbrana ko gsw spurs i slicno ke go limitira na 5 poena.. Ama mlad e i valjda ke dodade jumpshot vo igrata, moralno e
Морам да те цитирам,21 поен 10/11 шут против фамозната одбрана на спарси.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Како се изглупира Харден на крај, место да промаши намерно лична, бунар направи :facepalm:
Изгледа се работи за посериозна повреда на Казнс, тетивата ваљда ја сјеба, се надевам да не е ништо страшно ама не можеше да стави товар на левата нога.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Source: An MRI has confirmed diagnosis on DeMarcus Cousins: Torn left Achilles, out for the season.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.252
Аууу катастрофа таман почнаа да играт како шо треба, 7-1 беа во последните 8 утакмици и веројатно ќе завршеа топ 4..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Вака некако би требало да одеше драфтот.. Побалансиран тим има Стеф.. Незнам Леброн шо кур праел.. Не ме ни чуди шо ги утна сите трејдој за Кавси.. LeGm (n)

Што збориш бе сине, тимов на Леброн монстарс, од спејс џем.

У сериозна утакмица тимов на Брон од тимов на Стеф би изгубил 2 преку сила 3 текми од 10
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom