НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Oklahoma vkupno izgubeni topki 14
Od koj Westbrook izgubeni topki 8
:facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
И после ке дое некој и ќе каже Вестбрук трипл дабл, ма кој трипл дабл бе со 8 изгубени топки и 35% шут, евате канцер играчо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
И после ке дое некој и ќе каже Вестбрук трипл дабл, ма кој трипл дабл бе со 8 изгубени топки и 35% шут, евате канцер играчо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
За малку квадрипл-дабл :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Тибодо :pos:
Ги тепаше Лејкерс 500 разлика и попи отказ. :ROFLMAO: Искрено за мене он е големо разочарување, очигледно не може да направи ништо посериозно како главен тренер, нека си седи поарно како помошник ко на времето што беше на Док у Селтикс. Не може едни исти грешки цело време, водат 30 разлика он со прва петорка игра, Таунс вчера падна у 4/4 четвртина ќе скршеше рака за малце, а утакмицата решена уште на полувреме... Останативе тренери одма реагираат во вакви ситуации и седнуваат се од прва петорка на клупа, нормално никој не сака безвезна повреда и сјебување на цела сезона.

Него Вестбрук вчера што правеше............................................. Леле мила мајко, одамна немам видено такво сељачење од некој. Играше како да е негов тимот Оклахома и како тој да ја има организирано утакмицата, шутирање од безвезни позиции, губење топки, али битно трипл дабл направи. :tapp:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Тибодо :pos:
Ги тепаше Лејкерс 500 разлика и попи отказ. :ROFLMAO: Искрено за мене он е големо разочарување, очигледно не може да направи ништо посериозно како главен тренер, нека си седи поарно како помошник ко на времето што беше на Док у Селтикс. Не може едни исти грешки цело време, водат 30 разлика он со прва петорка игра, Таунс вчера падна у 4/4 четвртина ќе скршеше рака за малце, а утакмицата решена уште на полувреме... Останативе тренери одма реагираат во вакви ситуации и седнуваат се од прва петорка на клупа, нормално никој не сака безвезна повреда и сјебување на цела сезона.

Него Вестбрук вчера што правеше............................................. Леле мила мајко, одамна немам видено такво сељачење од некој. Играше како да е негов тимот Оклахома и како тој да ја има организирано утакмицата, шутирање од безвезни позиции, губење топки, али битно трипл дабл направи. :tapp:
Gi vnese u plej of posle 81737godini i mu davaat otkaz posle utakmica koja ja dobiva 20 razlika
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Како бе уште го играат Новицки едвај стои на нозе, чекор наназаф неможе да направи стариов :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom