НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 6 декември 2018.
 1. Utah Jazz

  30,6%
 2. LA Clippers

  28,6%
 3. Memphis Grizzlies

  36,7%
 4. Denver Nuggets

  59,2%
 5. Minnesota Timberwolves

  18,4%
 6. Portland Trailblazers

  44,9%
 7. New Orleans Pelicans

  36,7%
 8. Dallas Mavericks

  40,8%
 9. Cleveland Cavaliers

  8,2%
 10. Toronto Raptors

  81,6%
 11. Washington Wizards

  28,6%
 12. Milwaukee Bucks

  77,6%
 13. Miami Heat

  20,4%
 14. Indiana Pacers

  36,7%
 15. Detroit Pistons

  51,0%
 16. Charlotte Hornets

  34,7%
 17. Oklahoma Thunders

  57,1%
 18. Orlando Magic

  12,2%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.831
  Допаѓања:
  981
  Ubavo vika komentatorot: Yhis is something you dont learn, ili go imash ili go nemash :D
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.833
  Допаѓања:
  8.556
  Популарност на страна, Вестбрук е подобар играч од Лилард.. Не знам шо се чудиш.. Двата се high-usage chuckers но на Лилард му требат 2 недели да собери 24 асистенции ;)
   
  На ElNinho и Stefan-kobe им се допаѓа ова.
 3. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.206
  Допаѓања:
  856
  24 asistencii navistina impresivno, no izgubeni topki po 6-7 na utakmica.
  Ciglar, ne e ovaa godina nikako za All Star da igra.
   
 4. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.101
  Допаѓања:
  7.083
  Освен асистенции, и во скокови Вестбрук е каде каде подобар. Е сега Лилард ти е поголем clutch, и е боље тројкаш од Вестбрук. За дриблинг и двајцата се заебани, само што Вестбрук каде каде поголема сила има. Да беше минативе сезони, Вестбрук доста ќе го јадеше Лилард, сега и може да се стават на исто рамниште според перформансот сезонава. Уште една ствар е тоа што Вестбрук сака се да прави во тимот, да е прв и во скокови и асистенции, додека Лилард ти е каде каде повеќе team player. Пример Лилард да оди во Лејкерс и да е во ист тим со Леброн, би излегло нешто како Ирвинг и Леброн, може и подобро, додека Вестбрук да е во ист тим со Леброн, ќе си маваат боксови кој да оди на топка за да земе скок.

  И без хејт, и мене ми е многу драго за Д Роуз, заслужи на толку мака и ол стар и се, ама реално моменталниот Роуз не е подобар од овие позади него што се на листава. Секако не се бунам, и ми е драго што фановите му даваат на овој начин подршка, да продолжи вака, само реалната слика да се каже.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.196
  Допаѓања:
  57.348
  Абе доста трескате глупости, Вестбрук за Лилард е Мајкл Џордан лично и персонално. Го сакам јас Лилард, еден од поомилените играчи ми е ама не го споредувајте со Вестбрук кој може да игра во два правци подеднакво добро. Едино подобар шут има Лилард, во се друго е Расел подобар. И да, за Ол Стар секад би го земал Вестбрук пред Лилард, милијарда пати поатрактивен играч е од него.
   
  На Nino Manchester и FilipMKD007 им се допаѓа ова.
 6. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.101
  Допаѓања:
  7.083
  Држи вода се, голем дел и јас спомнав во моето мислење. Само би те прашал, еве како фан на Лејкерс, кој би го зел за помош на Леброн, Вестбрук или Лилард?
   
 7. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.196
  Допаѓања:
  57.348
  Lilard
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.206
  Допаѓања:
  856
  Podobar e vo frlanje cigli a i rekorder e vo gubenje topki.
   
 9. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.208
  Допаѓања:
  6.252
  https://sportsport.ba/kosarka/starbury/267350
  Throwback за мојот човек Марбери, рандом ми текна на него и колумнава. Меѓу најинтересните ликови за гледање, класичен стрит-бол-ЊуЈорк тип на плеј, ко додаје тај се не продаје. Нема боље од рани 2000ти покрај мејнстрим екипиве(Лејкерс, Сакраменто, Спарс) ги имаш Ајверсон, Џејсон Вилијамс, Стив Френсис, Мајлс и Ричардсон во Клиперси, Берон Дејвис. Сите без лекарско а талентирани до бескрај. :D
   
  На mr wednesday, Leo Bonnie, MacedoniaTimeless и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.833
  Допаѓања:
  8.556
  TOs per game

  Harden-5.7

  Westbrook-4.7


  За многу години друже ама намали малце, мали деца те читаат
  :pijanco:
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.206
  Допаѓања:
  856
  Harden po 50poeni stava Ama ok. Westbrook e super igrac.
   
 12. раднаскела

  раднаскела Wubba lubba dub duuuub

  Член од:
  7 февруари 2011
  Мислења:
  1.622
  Допаѓања:
  1.919
  1 милион гласови има роуз само од мене :ајнапиво:
   
  MackO, MacedoniaTimeless, Krstev и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.219
  Допаѓања:
  1.115
 14. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.206
  Допаѓања:
  856
  Bez Embid ni Atlanta nemozat da ja pobedat :pos:
   
 15. Helex

  Helex

  Член од:
  14 август 2008
  Мислења:
  2.427
  Допаѓања:
  1.000
  Да прашам и овде : Каде се гледа најарно кој нема да игра/повреден/сумњив пред утакмица на време, не пола саат пред утакмицата кога ми е тикетот веќе пишан?
   

Сподели преку: