Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.682
Поени од реакции
11.056
дали може некој да ми каже каде се продаваат добри синтисајзери
Во нашиве продавници владее монопол, така да најпаметно ќе те фати да си порачаш од надвор.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
почетник сум на гитара,имам обична од 2иљади али небива ни криво дрво од таа не се фаќа баре,заинтересиран сум да земам сега нешто подобро,е сеа незнам дали акустика или полуакостика, би дал до кај 15 иљади доколку е полу а за акустика до кај 9.И ако може да ме ориентирате според марки и цени како се движат,не сум од скопје а кај мене нема продавница за гитари и не сум баш запознаен околу тоа.Gimme some advice.
 
Член од
4 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
почетник сум на гитара,имам обична од 2иљади али небива ни криво дрво од таа не се фаќа баре,заинтересиран сум да земам сега нешто подобро,е сеа незнам дали акустика или полуакостика, би дал до кај 15 иљади доколку е полу а за акустика до кај 9.И ако може да ме ориентирате според марки и цени како се движат,не сум од скопје а кај мене нема продавница за гитари и не сум баш запознаен околу тоа.Gimme some advice.
http://mimimuzika.com.mk/ proveri ovde.
 

Garcia

amater
Член од
29 јуни 2008
Мислења
50
Поени од реакции
14
Се бара бенд кој првин би сакал да биде од басист и тапанар,а ако иде понатаму да се земе и пеач.Свирам гитара веќе повеќе од 4 години почнав од блуз и класичен рок понатаму свирев и гранџ,ред хот,лед цепелин и многу други.Слушам голем опсег на музика и затоа сум и поверсатилен(сестран) заинтересиран сум во главно за авторско,а жанрот неможам да го предодредам би сакал тоа да биде нешто што ке се дефинира после голем број на џемови.Барам артистите да знаат да се снаоѓаат во импровизација односно да знаат да го свират тоа што го свират и што ми е мене многу важно да имаат осет за она што го свират .Подготвен сум за пробно џемање доколку се веќе склопени,а ако не тогаш пишете ми ПМ за да се договориме би можел да пратам демо (пишете по пм ако сакате).
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Се продава Randall RG50TC 50W 1x12 Celestion Seventy 80, лампаш со 2x EL34 излезни, 3xECC83 во предпојачало, 2 канали, footswitch, spring reverb, effects loop, speaker out (4,8 ohm). Ново во Artist е 550 евра.



Заинтересираните нека пишат во инбокс, ќе склопиме добра цена :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Сите вие имате по некој познаник што свири гитара или тапани. Ве молам чепнете по познаниците и прашајте дали имате некој што сака да свири во новоформиран melodic black metal бенд. Или уште боље, ако сте вие конкретно некој таков, пишете ми сместа :) \m/

п.с. гитара и бас веќе има, се бара втора гитара и тапани

потпис: басистот
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Дали некој се разбира во кертриџи од грамофони? Имам еден, ама иглата е одделена од кертиџот и незнам како се поврзува, а можно е и да е оштетена па да треба нова да се купува. Ај ако се разбира некој нека ми пиши за совет.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
15
Мене во
Луѓенца, да не знаете точно дали држат негде по Скопјево квалитетни MIDI кабелчиња и шо пари се?
Мене во Битола ми бараа од 2500 ден. до 50 евра, и еден пријател нашол во Англија за 3,5 фунти, ми донесе, поточно ми подари еден. Сакам да кажам дека овде кај нас знаат да „дерат“ и ако најдеш треба добро да го платиш.
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Здраво,

Веќе подолго време ми е сјебан вратот на електричната, искривен ми е, а башка што и металните нитни на праговите (првите 3) ми се оштетени од жиците поради свирење...

Е сеа, не ми е проблем да го сменам вратот, можам сам. Проблем е што не можам да најдам соодветен врат, а имам фендер скваер..

кај да најдам, има ли некој, која цена и дали може на труп од фендер-скваер, да паша секаков врат, ако не каков да барам?

Данке однапред...
 

Garcia

amater
Член од
29 јуни 2008
Мислења
50
Поени од реакции
14
Здраво,

Веќе подолго време ми е сјебан вратот на електричната, искривен ми е, а башка што и металните нитни на праговите (првите 3) ми се оштетени од жиците поради свирење...

Е сеа, не ми е проблем да го сменам вратот, можам сам. Проблем е што не можам да најдам соодветен врат, а имам фендер скваер..

кај да најдам, има ли некој, која цена и дали може на труп од фендер-скваер, да паша секаков врат, ако не каков да барам?

Данке однапред...
http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Guitars/Necks-bodies/cat-GITARRE-GITERSNECK-Page-1
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Znae li nekoj kade vo Makedonija mozam da kupam Epiphone les Paul studio?
 
Член од
24 јуни 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Prodavam Aria STG 003 - Candy Apple Red, Japonski brend ( no se proizveduva vo Korea) tri single coil pick ups, odnlicno stima i ima ubav ton, svirena vo domasni uslovi
:) Ako ima nekoj zainteresiran slobodno neka pisi :)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
0
Продавам појачало "Fender Frontman 15G" ако некој е заинтересиран нека прати порака.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
0
Продавам појачало "Fender Frontman 15G" ако некој е заинтересиран нека прати порака.
Појачалото е во супер состојба многу малку е користено, цена 2700ден. ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom