Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Продавам гитара „Астер“(Јамаха Производство) и појачало Јамаха ГА-15.Ги продавам затоа што дома ми собираат само прашина.Свирам електро-акустик,а ми треба и бас и затоа.

Цената заедно е 10.000 денари. Ако има заинтересирани ќе им пратам фотографии,видео од опремата. ПП :))
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
prodavam boss ds-2 kako nova :)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
7
продавам доста стара гитара Гибсон али не знам кој модел е
и фалат некои додавки али за голем екстремен љубител на гитари, колекционер би била рај за очи
 
Член од
21 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
4
Бараме гитарист од Скопје за ритам гитара во поп-рок бенд за тезги по кафулиња или нешто слично. Не мора со некое којзнае какво искуство. (y)
 

JohnnyBCool

Disco Casualty
Член од
12 септември 2010
Мислења
60
Поени од реакции
43
Продавам Fender squier custom strat, со уникатен изглед и одличен звук или мењам за бас гитара. Подетален опис за заинтересирани :)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Значи вака,свирам некаде 1 и пол година на акустична гитара,и сега сум во план да зимам електрична,па сакам да добијам некој совет од вас што треба да гледам кога ја зимам гитарата,основни работи на којшто паѓаат неискусните и некои основни марки кои би биле добри,имам некаде буџет од 10000 ден, максимум.Фала однапред ;)
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Se bara tapanar za svirki po kafici, koj e raspolozen za svirki neka mi pise vo pm :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Продавам НОВ MP3 player сличен на iPod Shuffle со Ли-Ион батерија и штипалка на задна страна за можност за закачување. Доаѓа со УСБ кабел и слушалки. Одличен избор за слушање музика при спортување без да се грижите дали ќе ви се испразни батеријата на мобилниот или ќе го оштетите мобилниот ако слушате музика од него. Цената е 350 денари. Информации во ПП
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Zainteresiran sum da zemam Ibanez cimar gitara,dali e dobra?

--- надополнето: 5 август 2012 во 15:12 ---
Za 150 evra
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Isto izgleda kako na slikata,inaku stanuva zbor za Cimar,kako sto slusnav podmarka na Ibanez,pa sakav da prasam dali vredi za parite?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.762
Поени од реакции
6.380
Скопски бенд бара вокал и бубњар за тезга бенд. Од прилика би свиреле мешавина од гранџ ( Alice in Chains, Nivana, Soundgarden, Pearl Jam) и класичен рок/хеви метал. ПП за поише инфо.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Да не има некој ВЛАД лампаш за штикање моментално?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom