Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Bopix

Џедај
Член од
2 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
10
Продавам тапани ТАМА СвингСтар, заинтересирани ПП
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Оти не најдов тема соодветна а несакам да отварам нова... сакам да прашам овде дали некој знае некој што дава часови по пиано и за луѓе што немаат никаква врска со музика(мислам на тоа да не се на средно музички или да студираат тоа) барав нешто по нетов ама најдов само што даваат на студенти или средношколци од музичко... ако имате број или линк од страна или некоја информација пишете... Фала однапред...:)
П.С. само за во скопје...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Се бара неискусен гитарист и вокал за пост панк состав, имаме сега за сега бас гитара и бубањ и прво така почна проектот ама некако не ми е исполнето па ако сака некој да се придружи нека ми мише пп.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
чудово е на продажба....невиџено добро...Влатко Стефановски сфири вакво....за цена ПП
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Здраво браќа. Бас гитарист сум од Охрид имам 20 години, свирам две години активно и имам претходно искуство со свирки, барам бенд од соседните градој (или евентуално од подалеку со однапред смислед договор меѓу сите) за изведба на тезги со редовни проби и желба за авторски песни. :cool:
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Колку од прилика стојат на пазарот на старо педали за дисторзии,или пак дали некој ги изработува?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Се бара неискусен гитарист и вокал за пост панк состав, имаме сега за сега бас гитара и бубањ и прво така почна проектот ама некако не ми е исполнето па ако сака некој да се придружи нека ми мише пп.
Барате неискусен гитарист? Колку неискуство треба да има? Смее ли да знае да свири баре акорди?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Затоа шо гитарист без искуство свири едноставно ипросто, а според мене тука е целата финта, шо попросто тоа боље :)
:O Според мене е напротив, добриот гитарист секогаш го наоѓа простиот и најдобар начин за да произведе добра мелодија.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
:O Според мене е напротив, добриот гитарист секогаш го наоѓа простиот и најдобар начин за да произведе добра мелодија.
This. Башка искусен гитарист нема трема.
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Итно се продават процесоров, користен околу пола година, а пред една година е купен нов, одлично сочуван со оригинален корг адаптер. Одличен квалитет на звукот, со 56 различни ефекти. Сите функции мојте да ги видите на сликава. Се продават пошо имаме финанскиски проблеми. Заинтересираните можат да договорат за цена преку порака овде на форум. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom