MEDDLE
Поени од реакции
1.406

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Не реплицирај, забрането е на темата. Нареден пат ќе добиеш казнени. :)
  Божино
  Божино
  тоа е веќе муабет на виша политика. јас само ја спроведувам :)
  MEDDLE
  MEDDLE
  Абе океј.. те сфатив.. ти реков.. не сум инаетчија за глупости и за моронски работи да притискам... така да.. не ми е нешто важно сето тоа.. искрено.. а башка шо не знаев и дека има такви правила...

  Како и да е.. негов проблем..
  MEDDLE
  MEDDLE
  ахахаха сеа звучиш као Влада на РМ.. убо велам... илузорно е да се наметнуваат правила во ваква сива зона, имајќи у предвид дека 90% од луѓево шо се на форумов по дифолт се ставени да лечат комплекси :)))))
  MEDDLE
  MEDDLE
  Додека чекавме ред во Софија пред Васил Левски, делеа флаери за следни гости шо треба да им дојдат...
  и као главна фаца шо треба да им дојде е Алан Парсонс, сега на 26 или 29 септември во Дом на Култура...

  Е Алан Парсонс е типот кој им помонгал да го средат Dark Side of the Moon ;-)
  MEDDLE
  MEDDLE
  Така да не би ме чудело и Гилмор ко печурка да се појави во овие краишта... ако ништо друг обарем до Загреб или Атина како тест проба да дојде....
  КвикСилвер
  КвикСилвер
  Чул те господ, тоа мора да се види. Ама искрено и неверувам баш :(
  ме шибна филмот ги порачав knightfall и knightquest .ги сакам за дома :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: MEDDLE
  MEDDLE
  MEDDLE
  Во секој случај добро е да се има цела колекција.. макар и да стои малце прашњава на полица.. кога тогаш ќе се прочита ;-)
  MEDDLE
  MEDDLE
  На пример, сега на 30 ноември треба да мистигне Star Wars Force Heretic II - The New Jedi Order - Remnant (тоа е првата книга) .. Знам дека нема да ја прочитам. .али да си го докомплетирам серијалот :D .. пред 3 години вториот и третиот дел ги најдов во Матица, замисли! и ги прочитав.. не сум нешто импресиониран.. али па зашо да ги немам комплетирано? Нели?
  Hurin
  Hurin
  од секогаш сум сонувал да имам колекција на стрипови и книги низ дома, од секаков жанр, имам дела дома од толкин, игрите на гладните првите 2 дела, пеколен портокал, некој дела на ниче, на агата кристи, стриповиве што ги порачав се единствени стирпови што ги имам дома, имав еден од алан форд ама го загинав.
  е сега пополека ко че се има паричка ќе се купува :)
  M
  Хуман се заебава,не знам дали го пратиш на форум па затоа можеби и мислиш дека е сериозен
  MEDDLE
  MEDDLE
  па го приметив,, малце касно.. али пишав после тоа..
  Друже дај кажи ако се заебаваш, ептен ти е јака заебанцијата...

  првиот пост шо му го пишав, стварно помислив да не е сериозен, али после беше океј.. во вториот баш му го пишав ова.. така да.. океј си е.. затоа и престанав да коментирам ;-)

  Сепак фала
  друже да не знаеш каде можам да ги најдам стриповите на бетмен ?
  и можи за купување,
  • Ми се допаѓа
  Reactions: MEDDLE
  Hurin
  Hurin
  во темата за бетмен те видов и си реков да те прашам :)
  MEDDLE
  MEDDLE
  ахам.. мхм.. уживај онда.. затоа и те прашав, оти коментирав таму за бетмен, али не толку многу...... имаше дечки што поише коментираа од мене...

  нема везе...
  Си гледал некој од последниве цртани за Бетмен?
  MEDDLE
  MEDDLE
  Бај Д веј.... до толку до токлу сум заинтересиран за бетмен што пази еј најдов порнич The Dark Knight xxx - Porn parody.. го изглеав, и брат.. сум прснал од смеа.. хахах најбољи нема што! :))))))))))

  Јес да звучи шлакнато, али тоа е тоа едноставно ме интересирафилозофијата и психологијата на ликот од секој можен аспект.. :)))))))))
  G
  Одлични постови пишуваш. А најважно од се е што се реални!
  MEDDLE
  MEDDLE
  па добро.. ах...не замерувај али секогаш имам некое чудно чувство кога некој ќе пише нешто за мене..... шо знам, неодредено некако, не е да кажам само - фала, или па па така треба ебаго, и сл. не знам како да се поставам при таква ситуација...
  затоа и така ти одговорив...
  G
  Gray Foxx
  и ти патиш од скромност, знам. И ја сум таков.
  MEDDLE
  MEDDLE
  ееееее види и тука е проблемот, што не знам ни дали е скромност.. лично не верувам нешто многу во тоа.. но не е ни лажна скромност (тоа ми е па некако смешно - или си скромен или не си!, нема тука лажна)..
  Можда уште немам расчистено со мојот внатрешен однос на Его и Суперего... :)))
  Те немам зачекао на темиве да чкртниш нешто, мислев си испарил со летово од форумов.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: MEDDLE
  MEDDLE
  MEDDLE
  уф.. па да ти кажам право, најпрво со работата не можам да постигнам.

  Од последен пат кога пишав до сега некако ептен турбулентен период имам на работа, .. динамично е, но не се постигнува брат.. па така, искрено, 90% од топициве што се на форумов, барем оние што ги коментирам, се драпање колчишта и ме замараат.. нема некој онака да пецне :)))
  MEDDLE
  MEDDLE
  А башка што спремам правосуден.. обемен е материјалот и на тоа се посветувам...

  Е једино ми е жал, што на ЧЕНТО не му го исполнив ветувањето, поминаа скоро 6 месеци откако не го објавив тоа што ми го побара.. но тоа е тоа.. не сум го заборавил.. ќе мора да најдам време, чисто ете да не мисли дека сум преварант :)

  Ти како си ?
  Windfucker
  Windfucker
  Не знам за што се работи со Ченто :S. Добро е, имам нешто покачено триглицериди и маснотии ама не е болка за умирање. :D
  Lad I ain`t albanian. Едноставно во голем дел од постот се сложувам. Прочитај го моето мислење на почетокот од темата. Не се осеќам навредено, но национализмот и палењето во име на „чисти нации“ ме вади од такт. Пацифист јбг.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: MEDDLE
  MEDDLE
  MEDDLE
  Јебеш брат шо да се праи тоа е.. и мене ме вадат од такти такви глупердарии.. затоа и така пишав за тебе.. Не знаев дека не си албанец (иако неам ништо против, оти иам куп другари албанци), па оттаму и тоа што пишав, дека тоа што никот ти е Саладин, ми асоцираше дека можеби си, иако тоа воопшто не е важно нели...
  Чекај бе, само што стана интересно :))
  MEDDLE
  MEDDLE
  е тука си во право.. вреди да се проба..
  Io Sono Interista
  Io Sono Interista
  Јас си мавав сеир по фан-клубовите ама ми здосади зошто деца беа во главно и глупаво е со некој 15 годишник да се заебаваш, толку знае.

  На религија се префрлив зошто таму се возрасни и сериозни се. На овој во никот му писува 1987, претпоставувам тогаш е роден.
  MEDDLE
  MEDDLE
  па најверојатно.. али пак бе да му ебам мајката 24 години ги начукал.. со кој памет.,,, !? Знаеш.. могуче да је и некој наркос (иако не ги дистанцирам тие луѓе), знаеш од оние што отишле на лечење у манастир.. па сеа е нешто као продуховен..
  Ти изгледа дека не си запознаен со турските филмови од Б продукција некаде во 70тите, па така имаш Турски Бетмен, Старворс, Стартрек, Џемс Бонд, Рамбо, Супермен.
  http://www.youtube.com/watch?v=cufQD5Y31ZA
  http://www.youtube.com/watch?v=5cVM9sADdT0&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=JHJJuvGuQpk&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=B7iXNLUaaSk&feature=related
  MEDDLE
  MEDDLE
  еј брат јс ова дури денес го глеам. .ахахах али стварно не сум знаел за ова..
  ЗНам дека имаше една индиска Боливуд верзија на Супермен.. со играње, денсање харикришна и сл исл. .ама ова. .ПАПАПАПАП..
  море ми се свиѓа како турскиов бетмен тепа... робин е тапа ко по обичај.
  Brat te molam registriraj se na e-sim.org
  No da ti bidam referal cakiMK ke ti objasnam podetalno za igrata ako ne ti e jasno.
  Blagodaram od napred cakiMK
  MEDDLE
  MEDDLE
  а што е тоа?
  cakiMK
  cakiMK
  Igra xD
  MEDDLE
  MEDDLE
  па наравно дека е игра.. но каква.. тоа ми беше муабетот
  Нема проблем колега ;)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: MEDDLE
  MEDDLE
  MEDDLE
  Ах тие пусти партии... ко тумори се у пичку матер...може бе пеки... иначе прв пат од тебе слушам дека праите собиранки.. каде ги правите најчесто? како иде тоа?
  Splendora
  Splendora
  Па обично или во темата во општи муабети, или по приватни пораки, ќе се реши некој да се собереме, се праќа порака кој сака да доаѓа да се усогласи со време на сите кој како му одговара, и тоа е :) Летоска беше полесно, се наоѓаме у парк и завршено, сега мораме по кафичи или кафани :) Ако се случува некоја набрзо, ќе ти пишам, па ќе искомбинираме нешто ;)
  MEDDLE
  MEDDLE
  Океј - пеки....
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom