Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
za edno skopsko, zemi-nosi-sviri Слика6961[1].jpg ... Слика6964[1].jpg
 
Член од
16 јуни 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дечки еве пак да го напишам барањето. Се надевам овој пат ќе имам повеќе успех.

Бенд од Скопје има потреба од пејач/ка. (Поп-Рок, Рок, Хард-рок, Блуз) - (cover) bend. Исто така работиме и на авторски песни, па план е понатаму истите да се снимаат.

Имаме цела опрема, озвучување, микрофон место за вежбање итн...вие само треба да имате желба за пеење :).


Секој кој е заинтересиран нека ме контактира тука или по пп. Исто така и ако познавате некој што знае да пее, кажете ми.

поздрав
 
Член од
16 јуни 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Бенд од Скопје има потреба од пејач/ка. (Поп-Рок, Рок, Хард-рок, Блуз) - (cover) bend. Исто така работиме и на авторски песни, па план е понатаму истите да се снимаат.

Имаме цела опрема, озвучување, микрофон место за вежбање итн...вие само треба да имате желба за пеење :).


Секој кој е заинтересиран нека ме контактира тука или по пп. Исто така и ако познавате некој што знае да пее, кажете ми.

поздрав
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Може ли препорака за сервис за тапан во Скопје за промена на кожа?
Ви благодарам.
 
Член од
26 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, ako na nekoj mu treba pejacka za vo bend neka pishe. :D
 

poh

Член од
19 февруари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Na prodažba 1x Technics SL-1200 MK2 & 1x Technics SL-1210 MK2 ... povekje info pp :)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Нудам две карти за концерт на Scorpions на 25 јуни во Белград. Картите се за на трибина, концертот е во Штарк Арена.

Купени се за 3500 денари, ги продавам со попуст.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.124
Поени од реакции
833
Барам стари албуми/компилации со македонска поп музика од 90-ти и 2000-ти.
доста голем дел веќе имам собрано преку Discogs но секогаш ми фалат. :)
секако, ценам ако се оригинални или барем во солиден квалитет, а не симнати од YouTube.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom