Моментална физичка состојба (слики)

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377




Никаква хемија, никакви додатоци, се е само со средена исхрана и добри тренинзи, резултатот можи одма не доаѓа, но кога тогаш можи ќе биди нешто :P
моментално 82кг и обем на рака 39цм
univerzal kaj teo ;) kolku vreme treniras? mislam deka te znam :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Од Ноември наваму без престан, значи 8 месеци негде, пред тоа летото пауза негде праев 2-3 месеци, а пред летото активно одев исто 5-6 месеци, често за време на високите температури правам пауза....
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Никаква хемија, никакви додатоци, се е само со средена исхрана и добри тренинзи, резултатот можи одма не доаѓа, но кога тогаш можи ќе биди нешто :P
моментално 82кг и обем на рака 39цм
На што диета си и која ти е целта? Да качиш мускулна маса или да се чистиш?

Тие како што ги зборувате најчесто користат забранети средства (стероиди), горе за да се развијаш прво треба основа долу или "Куќа без темел не бидува"...
Најчесто ова го велат тие што немаат доволно дисциплина и желба за да постигнат нешто. Не секој што успеал да има добро избалансирано тело кориси стероиди, недозволени и забранети средства.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Од вчерашниот тренинг за нозе, јас најдесно - двајцата лево од мене такмичари , страшни нозе имаат иако на сликата не се гледа многу убаво .
 

Attachments

Член од
19 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
2
Од вчерашниот тренинг за нозе, јас најдесно - двајцата лево од мене такмичари , страшни нозе имаат иако на сликата не се гледа многу убаво .
Kолку си висок инаку топ нозе
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
FB_IMG_1529700211571.jpg IMG_20180622_214124.jpg
ima uste rabota ali nazima ke gledam da gi dosredam. samo 3 meseci treniram noze. 1.predno sutiranje, 2.cucnjevi,3.leg pres, 4. leg pres turkanje so edna noga naizmenicno bez pauzi do odkaz, 5. zaden suter, 6. rack pulls celosno ispraveni noze. 7. nozna ekstenzia.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Прегледај го приврзокот 192725 Прегледај го приврзокот 192726
ima uste rabota ali nazima ke gledam da gi dosredam. samo 3 meseci treniram noze. 1.predno sutiranje, 2.cucnjevi,3.leg pres, 4. leg pres turkanje so edna noga naizmenicno bez pauzi do odkaz, 5. zaden suter, 6. rack pulls celosno ispraveni noze. 7. nozna ekstenzia.
Фокусирај front squats, шутер до failure, пресата здоближани нозете една до друг, и вежбај ги 2 пати неделно. Листовите топ, јас сум скроз обратна ситуација. Горе ми реагираат многу брзо а листовите сега почнаа кога ти тренирам 3х неделно со многу волумен.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Фокусирај front squats, шутер до failure, пресата здоближани нозете една до друг, и вежбај ги 2 пати неделно. Листовите топ, јас сум скроз обратна ситуација. Горе ми реагираат многу брзо а листовите сега почнаа кога ти тренирам 3х неделно со многу волумен.
ima masina za moze epten e dobra ama od zenistava nemozam red da fatam. inace listovite gi treniram ednas nedllno vo denot za noze ama i sekoj den sum 8 sati prostum na rabota :) nazima poaktivno morame :ojeaa:
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
2
по слаба партија ти се нозете но со тек на време ке ги средиш
ке бидат како грбот што го имаш :):):):):):)
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152







Тоа е.. не е идеално, ама не ми се верува некогаш во животот да бидам подобар :D
Можно е до после да ставам некои слики и од минатите години чисто за споредба....
П.С не замерувајте, ич не знам да се местам за сликање :D


ПОЧЕТОКОТ 2013


МАРТ 2014 со подуен стомак, ако не се лажам тогаш пиев гејнер (100 кг на 192 цм)


АПРИЛ 2014


ЈУЛИ 2015

ЈУЛИ 2013 vs. ЈУНИ 2018
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377







Тоа е.. не е идеално, ама не ми се верува некогаш во животот да бидам подобар :D
Можно е до после да ставам некои слики и од минатите години чисто за споредба....
П.С не замерувајте, ич не знам да се местам за сликање :D


ПОЧЕТОКОТ 2013


МАРТ 2014 со подуен стомак, ако не се лажам тогаш пиев гејнер (100 кг на 192 цм)


АПРИЛ 2014


ЈУЛИ 2015

ЈУЛИ 2013 vs. ЈУНИ 2018
samo napred brat, ke imas podobri rezultati za kaj se brzas :D pisi kolku vreme treniras, pisi kilaza i visina i pisi obem na noze i na race :p
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
samo napred brat, ke imas podobri rezultati za kaj se brzas :D pisi kolku vreme treniras, pisi kilaza i visina i pisi obem na noze i na race :p
192-3 цм, 95 кг. Вежбам 5 години (од 2013 летото)
Обем ни сум мерел, ни планирам да мерам :D
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
192-3 цм, 95 кг. Вежбам 5 години (од 2013 летото)
Обем ни сум мерел, ни планирам да мерам :D
Одличен си, мој совет е да одиш на powerbuilding и да одржуваш килажа до есен и да се мавниш на еден квалитетен clean bulk, па на пролет здравје можеш да правиш една дефка добра...

ПС. Јас на ова тело би одел уште 2-3кг мускул, со ист процент на BF... ако се прашува мојот вкус...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Одличен си, мој совет е да одиш на powerbuilding и да одржуваш килажа до есен и да се мавниш на еден квалитетен clean bulk, па на пролет здравје можеш да правиш една дефка добра...

ПС. Јас на ова тело би одел уште 2-3кг мускул, со ист процент на BF... ако се прашува мојот вкус...
Мислам дека не би одел на тоа, сепак работам и како стоматолог, нема да изгледа вкусно :cenzura:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom