Моментална физичка состојба (слики)

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Тоа е главниот проблем, 90% од билдерите се со слаби нозе, чечкалици и за разлика од горниот дел на телото во споредба со нозете навистина изгледа неубо и разликата на прв поглед е очигледна....
Секоја чест за тие шо се добри и на нозе, силни тренинзи треба за јаки/развиени нозе, не дека сакам и јас ептен развиени нозе да си бапки долу, ама барем да има некој баланс со целото тело....

Инаку според мене, нозете се столбот на телото, конструкција, темел ако се гради фитнес тело, џабе горе ако си огромен, а на нозе си гризина, не го личи то, многу среќавам шо викаат "Абе шо ќе ми е да вежбам нозе, не ми треба" играм фудбал, возам точак, трчам, ама разберете ТЕЖИНСКИ ТРЕНИНГ со тренинг како фудбал, точак, трчање = 0 и никогаш нема да имате развиени нозе како шо ќе развиете со тежинскиот тренинг. Голем дел познавам со такви мисли шо се, па зато грото се со слаби нозе.....
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Тие како што ги зборувате најчесто користат забранети средства (стероиди), горе за да се развијаш прво треба основа долу или "Куќа без темел не бидува"...
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
3
Поени од реакции
2
тешко на таа килажа волкав да си :):):):)
инаку екстра си
 
E

Epsilon

Гостин




Teretana nemam vlezeno skoro 2 meseci i stomacni ednas nedelno ako napravam, trcanje mozhebi 2 pati nedelno , pod toa trcanje nekogash fudbal nekogash trcanje, zavisi. :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951




Никаква хемија, никакви додатоци, се е само со средена исхрана и добри тренинзи, резултатот можи одма не доаѓа, но кога тогаш можи ќе биди нешто :P
моментално 82кг и обем на рака 39цм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom