Моментална физичка состојба (слики)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Тоа и ми е планот, да сум 15-17% на 82-3 кг. Се над 17% е џабе само, се клава повеќе масти отколку мускул. После кето до 72-73 ама одран до коска, со манипулација на алдостерон.
Со алдостеронот немаш потреба да се малтретираш, тоа ти е да ја извадиш водата за изглед за на такмичење, вака за на слика само тебе ако ти е кеиф.[DOUBLEPOST=1532063515][/DOUBLEPOST]
Имаш добра генетика и форма, али на таа висина без 77кг ја не би искочил на бина.
За на бина многу му треба, а и без хормони на бина тешко.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Со алдостеронот немаш потреба да се малтретираш, тоа ти е да ја извадиш водата за изглед за на такмичење, вака за на слика само тебе ако ти е кеиф.[DOUBLEPOST=1532063515][/DOUBLEPOST]
За на бина многу му треба, а и без хормони на бина тешко.
Знам за што е алдостеронот, иначе зошто без хормони на бина тешко? Ако сакаш ќе ти пратам во порака 2-3 дечки од моја теретана кои излегоја на 2018 купот без никакви хормони. Едниот зеде 1во место, другиот 3то.

Исто има и дечко кој се такмичи во Париз во федерација која не дозволува употреба на стероиди а прави редовни непланирани проверки.

Се е возможно доколку се сака до одредени граници и тој стереотип дека секој кој успеал да одржи форма е на нешто мора еднаш и засекогаш да прекини.

Некој се трудел, вежбал, бил на диета, трошел време и пари и иди некој и му вели "На што си?" а тој 3 дена од неделата е во кафана, 2 дена дроп пијан во дискотека. Не е малку навредливо?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Знам за што е алдостеронот, иначе зошто без хормони на бина тешко? Ако сакаш ќе ти пратам во порака 2-3 дечки од моја теретана кои излегоја на 2018 купот без никакви хормони. Едниот зеде 1во место, другиот 3то.

Исто има и дечко кој се такмичи во Париз во федерација која не дозволува употреба на стероиди а прави редовни непланирани проверки.

Се е возможно доколку се сака до одредени граници и тој стереотип дека секој кој успеал да одржи форма е на нешто мора еднаш и засекогаш да прекини.

Некој се трудел, вежбал, бил на диета, трошел време и пари и иди некој и му вели "На што си?" а тој 3 дена од неделата е во кафана, 2 дена дроп пијан во дискотека. Не е малку навредливо?
Кај нас немаш таква класификација, рачунај дека во истата категорија со тебе ќе излезат дечки кои уште од старт се удрени на тренболон, хормон за раст и тн и само ќе се разочараш.
Секој со приоритетите, пари во ова нема освен ако не закачиш некој спонзор или пак да си во моден бизнис или да држиш персонални тренинзи, сепак со среќа со плановите!
Колку години си?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Кај нас немаш таква класификација, рачунај дека во истата категорија со тебе ќе излезат дечки кои уште од старт се удрени на тренболон, хормон за раст и тн и само ќе се разочараш.
Секој со приоритетите, пари во ова нема освен ако не закачиш некој спонзор или пак да си во моден бизнис или да држиш персонални тренинзи, сепак со среќа со плановите!
Колку години си?
18.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
IMG_20180817_234552.jpg
Godinava podobra forma i potezok za 7 kg za razlika od lani. Ramoto, goren del od gradite, dolen i vnatresen del od grbot popraveni a najgolem napredok na listovi i trapez. Racete stojat na 41cm. Sledni se za popravka :cool:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
na slikata racete sprema torzoto ti izgledaat ogromni
brat, nemozam da rastam vo gradite i da imam masivnost kako vezbacite na steroidi. Za da imam podovra promena na gradite i grbot ke mi treba cela godina ako ne i pojke.[DOUBLEPOST=1534544185][/DOUBLEPOST] IMG_20180807_212511.jpg za 1.5 godina trening e taman.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Толку за ова лето.

Без лутење, грбот ти е генетски послаб мислам дека заслужува зимава да му обрниш поголемо внимание за можеби со една добра дефка да бркаш медал на некое аматерско натпреварување...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
68 kg,18 god
1 God teretana
Тренинг за нозе = ѓаволот, а?
68кг, цела тежина во раце ти е.
Добар си горе, да не речам многу добар 4/5, особено за 1 година теретана и толку мала килажа дури и сумњив си.
Ама доле бато...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Многу хемичари.
Се надевам знаете што праите деца...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom