Ми треба совет !

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Мене мие грдо , не бива таа боја на коса .
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
JASMIN напиша:
Имате финта некоја, средство нешто за да не ви паѓа коса? Нешто се митарам вака пролетно, се извадив од памет.
dont worry nvo prolet i mene poveke mi paga kosata toa e normalno. inace mozes da si zemes fitoval go ima vo zegin dosta dobro samponce e za zajaknuvanje na korenot
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Џорџ Клуни има и други квалитети. Не е се до косата. Али пробај, aпсолутна поддршка имаш :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Стави зш да не.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Ауф па уште и да си со црн тен има да бидеш ... Бело - црно !!!
Што знам зависи, стои убаво кај некои ... Стаи слика од тебе па да кажуваме ...Вака не можеш никогаш да погодиш :devojkr:

BTW. Ќе ја преместам темава во Совети, мислам дека нема потреба тема да се отвара за совет само ... Оти не прашуваш нели дали да се фарбам плаво-бело :devojkr:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Чек Он Ит напиша:
Ауф па уште и да си со црн тен има да бидеш ... Бело - црно !!!
Што знам зависи, стои убаво кај некои ... Стаи слика од тебе па да кажуваме ...Вака не можеш никогаш да погодиш :devojkr:

BTW. Ќе ја преместам темава во Совети, мислам дека нема потреба тема да се отвара за совет само ... Оти не прашуваш нели дали да се фарбам плаво-бело :devojkr:
Jas veke odlichiv DA! Ne prashuvam dali
Eden prijatel ima programa za kreiranje frizuri pa SE samodizajnirav tamu, si stavash sopstvena slika i si ja stavash predhodno kreiranata frizura namesto na starata! Me fati sve na sve edno 2h rabota samo da nacrtam, ali ubavo izleze!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Dzings напиша:
Jas veke odlichiv DA! Ne prashuvam dali
Eden prijatel ima programa za kreiranje frizuri pa SE samodizajnirav tamu, si stavash sopstvena slika i si ja stavash predhodno kreiranata frizura namesto na starata! Me fati sve na sve edno 2h rabota samo da nacrtam, ali ubavo izleze!
Епа тогаш ај со среќа нова идна фризура ...
BTW. Кај некои многу типски стои фризурава, така да не се сомневам дека ќе напраиш погодок ... :devojkr:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
NeMiRnA напиша:
Aj kazete mi nekoja dobra tecna pudra sto dava mat efekt,imam probano od avon,od oriflame i na max factor,ne mi odgovaraat ili mi go presusuvaat liceto ili pa iako pisuva za mat efekt po 2 saati svetam iako imam suva koza i kozata mi izgleda cudno,ko da ne e mojata,izmoreno,sto znam...
Пробај на GOSH или на SEVENTEEN. Ја користам таа на gosh и многу е добра, за таа гарантирам за други не знам баш.:smir:
Seventeen ја користи другарка ми и не се пожалила до сега...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
од севентин никогаш никој нема да се пожали затоа што е најдобра а знам дека е добра и од џордани пудрата супер барем за меене а од севентин верувај најдобра е
 
С

Сатори

Гостин
Ми треба маска за коса...за фарбана, секојдневно пеглана коса...:(
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Лејди Сатори напиша:
Ми треба маска за коса...за фарбана, секојдневно пеглана коса...:(
оооо злато... за секојдневно пеглана (значи прилично оштетена) коса само ножица е спас... ама ти препорачувам да си земиш маска од Schwarzkopf за репарирање... паковката е бела со црвено :)... поуба маска во живот немам видено :)
и уште еден совет... помалце пеглање :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Лејди Сатори напиша:
Ми треба маска за коса...за фарбана, секојдневно пеглана коса...:(
Па пробај на garnier - repair & shine. Јас ја користам а ја фарбам и пеглам косата. Ама ај пробај купи си чичково масло, стави на косата и измиј ја после 2 саати, па послестави и маска.

@zafrknata - giordani е за зрела кожа затоа пази колку често ја употребуваш:smir:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Dzings напиша:
Jas veke odlichiv DA! Ne prashuvam dali
Eden prijatel ima programa za kreiranje frizuri pa SE samodizajnirav tamu, si stavash sopstvena slika i si ja stavash predhodno kreiranata frizura namesto na starata! Me fati sve na sve edno 2h rabota samo da nacrtam, ali ubavo izleze!
Primeni na tebe?Kako ispadna?Zadovolen ili ne???:toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Dzings напиша:
Jas veke odlichiv DA! Ne prashuvam dali
Eden prijatel ima programa za kreiranje frizuri pa SE samodizajnirav tamu, si stavash sopstvena slika i si ja stavash predhodno kreiranata frizura namesto na starata! Me fati sve na sve edno 2h rabota samo da nacrtam, ali ubavo izleze!
Па дај како може од некаде да се превземи... Имам еден куп идеи за дизајни... Ама не за мене туку за другарите :) и мајтапот:):)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Беше што беше околу таа фама со белата коса сега не забегувајте многу од темата,оти не го бива.
Сите назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom