Ми треба совет !

Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
`Ангелче` напиша:
Немам пробано Нивеа ни Џонсонс. Да се обидам?

Ни јас не очекував да потемнам баш многу,ама очекував повеќе од онаа ”нијанса’’ што ја добив.
И јас гласам за Nivea Summer Beauty - го кристам веќе неколку дена. Јас за разлика од Тањушка го користам тоа првото за поблаго потемнување (зошто имам многу светол тен) и навистина уште од првиот ден се гледаат резултати. А и не е скапо ...270 денари
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
moze li da mi kaze nekoj sto im stavaat ne nekoi pejacki vo spotovite za da im sveti tolku kozata,primer vo spotot I'm slave for you..od britney ,celata koza izgleda kako mrsna da e....se sminkam
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
moze li da mi kaze nekoj sto im stavaat ne nekoi pejacki vo spotovite za da im sveti tolku kozata,primer vo spotot I'm slave for you..od britney ,celata koza izgleda kako mrsna da e....se sminkam
Ги мачкаат со масло.
Може си забележала,ама и манекенките на ФТВ честопати така се “мрсни„ :pos2:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
aham ok,a vo parfimeriite vakvoto maslo pod koe ime moze da se najde(ili mislis na vistinsko maslo za jadenje:kesa: )
:pos2: Кристал,Брилијант,маслиново ако сакаш....:pos2: :pos2:

Се шалам. Еднаш видов дека ги мачкаат со обично Џонсонс масло за тело. Тоа можеш да го најдеш ама баш секаде,во секој супермаркет.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
:pos2: Кристал,Брилијант,маслиново ако сакаш....:pos2: :pos2:

Се шалам. Еднаш видов дека ги мачкаат со обично Џонсонс масло за тело. Тоа можеш да го најдеш ама баш секаде,во секој супермаркет.
fala lepoticese sminkam
 
Член од
5 август 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
mi treba sovet

sakam da napravam trajna depilacija na nozete moze da mi kaze nekoj ako bil dali e efikasna dali se gubat stvarno vlaknata
 
Член од
9 август 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Абе за сува кожа и некое мозол4е 4ат-пат мислам дека нема боље решение од LUSH..Језда се малку поскапи можда некои ствари4ки таму али стварно делуваат...А бај д веј има и специјални купки (хидратантни) за да не ви биде сува кожата после бањањеееее!!!!!..Леејј..ова зву4и ко реклама али..САМИ СИ ГО БАРАВТЕ хехе:pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
mora da sum lud so pisuvam edino musko sum ama i ja imam suva koza:))) pa ne se razbiram u kremovive koj e najbolji za dry skin:)
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
sakam da napravam trajna depilacija na nozete moze da mi kaze nekoj ako bil dali e efikasna dali se gubat stvarno vlaknata

Imam dobra drugarka sto raboti vo vakov salon i jas sakam da napravam pod pazuvi (zosto na noze mi e malku solenko) pa ja rasprasuvav malku.Me ubeduva deka navistina e efikasno. Treba da odis 2-3 pati zatoa sto prviot pat moze da ne ti se izgubat site vlakna (zavisi od tipot na vlaknoto) ali 2,3 pat trajno se otstranuva se!
I jas sum vo dilema...mislam deka ke napravam ali da pomine letovo prvo
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
mora da sum lud so pisuvam edino musko sum ama i ja imam suva koza:))) pa ne se razbiram u kremovive koj e najbolji za dry skin:)
Кога ќе си купуваш крем ќе гледаш да пишува дека е хидратантен. Не знам да ти кажам кој е најдобар, не сум користела такви кремови :wink:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Добро, Настрана од Сувата кожа, да ве замолам за еден совет :) Имам големи и темни под очници, дали можи некако да ги уништам, а не само да ги прикривам со пудри и такви работи? Можеби со некакви креми или сличо?

Фала однапред :D
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Добро, Настрана од Сувата кожа, да ве замолам за еден совет :) Имам големи и темни под очници, дали можи некако да ги уништам, а не само да ги прикривам со пудри и такви работи? Можеби со некакви креми или сличо?

Фала однапред :D
Има специјални креми за подочњаци.
Ако се темни земи од тие креми за очи,за обелување. Побарај само крем за очи со ефект на побелување или крем за подочњаци.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Има специјални креми за подочњаци.
Ако се темни земи од тие креми за очи,за обелување. Побарај само крем за очи со ефект на побелување или крем за подочњаци.
Готовоо, Купив, сеа само да видиме дали ќе делувааа :)
Фала многуу
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дали може машки да користат ампули за коса, доколку е оштетна, за посјајна и поголема свежина...?
сеа можда глупо е прашањево ама немам слушнато машки да користат па сакав да прашам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom