Ми треба совет !

Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Не бе луѓе, таман работа да се срамам, то е сеа. Не обрнвев ногу внимание на то дек не глеам, на школа пишев дур пишеа наставницине и зборвеа уз то, или препишвев од тие до мене и не ми сметаше ногу.. аспирација да читам регистрации на четири метра од мене немав и зато ојдов олку касно и то.
Инаку бев досеа во една продавница и ниедни не ми се бендисаја еј. Тетката ја подув иљада наочари ми покажа и ништо. Со оглед на то дек сум поспортски тип, онакви со железни рамки отпаѓет, со пластични со некоја боја ногу се познавет... Изглеа ќе барам само со горе рамка. И ко шо ијам долгнавесто лице, мислам дек нема да ми стоет округли.. шознам.
Фала на двете, ваљда ќе ми се бендисат нешо. :pipi:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
вака сега - кафеави панталони, бела кошула и одозгора кафеава блуза со V-јака (обична од оние плетените или волнени како се викаат :) ). е сега, на ова, дали оди црна кравата (од тенките) (дека таква имам :)), или да барам друга? или пак да си биде без кравата? и ако не може црна, каква да биде?:smir:
 
F

Flatter

Гостин
Здраво, Ми треба совет.

Дали е возможно остранување(засекогаш) на дел од коса на овој дел означен со црвено?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.722
Поени од реакции
7.011
Здраво, Ми треба совет.

Дали е возможно остранување(засекогаш) на дел од коса на овој дел означен со црвено?
Можеш да пуштиш шишки како Спок
lenard-nimoj-spok-zvezdane-staze-foto-profimedia-1425166742-621216.jpg
Или да носиш маска како Фантом или Дијаболик
phantom-art-frame1.jpg
images.png
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па грубо изгледа.
Смени го берберот, шишај се барем еднаш на 3 недели и мислам дека нема да имаш проблем, а со тек на време како што старееш само ќе почнит да ти се отстрануват засекогаш :D.
Мој совет, и јас имам слични влакна десно ми се настрана, секој бербер не знајт да ги средит добро, ама се ќе погодиш некој.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
811
Поени од реакции
510
Предлог за крема за лице за мажи. Имам доста чувствутелна кожа под очите и носот, односно делот под очите ми е многу темен, а на носот имам црнки и само да го допрам одма почнува да се зацрвенува, па дали ваква крема би помогнала околу тоа или има некој друг начин?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.484
Поени од реакции
2.545
Незнам каде да постирам па реков овде да постирам , значи вака машко сум и сакам да пуштам долга коса , ја немам ошишано од месец октомври е сега сакам да ве прашам дали треба да се потскратуваат некој делови за да нарасни како што треба или нема никаква потреба од одење на бербер , иначе без тролање ве молам ._.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Незнам каде да постирам па реков овде да постирам , значи вака машко сум и сакам да пуштам долга коса , ја немам ошишано од месец октомври е сега сакам да ве прашам дали треба да се потскратуваат некој делови за да нарасни како што треба или нема никаква потреба од одење на бербер , иначе без тролање ве молам ._.
Зависи која ти е крајната фризура што сакаш да ја постигнеш. За некои треба оформување, за некои не.

Јас еве скоро година дена ги немам воопшто скратено кркмите и целиот тој горен дел на косата, а одзади и одстрана од октомври месец наваму и немам никакви проблеми со испукани врвови на пример или нешто слично. Земај мултивитамини кои содржат биотин во себе, колку-толку ќе ти помогне за малку побрз раст на косата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom