Ми треба совет !

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
:eek:ftopic: NEMA BELA KOSA!
Vo sabotata trebashe da bide D-Day! Arno ama me fati nekoja nastinka(FALA BOGU) i ostaviv za od ponedelnik, i nemashe da bide sve taka losho dokolku vo nedelata ne mi se javeshe drugarka mi ,da mi kaze:
- Shto napravi so farbanjeto?
- Nishto, malku sum bolen pa ostaviv za ponedelnik! Mi deluvash nekako po vozbudena od mene? Shto e rabotava?
- Slushaj! Neznam kako ke me svatish ama: Mislam deka taa boja e malku GAY!
- Zoshto? Ne sakaash takva boja pa probuvash da me razubedish ili...?
- Ne ne! Vidi vaka, site poznati gay tipovi ili travestiti imaat takava boja na kosa! Trgni od Bojan, Azis, ovaj rusinov Nikolina, ima mnogu! A da ti kazam nemam videno na nekoj normalen dechko takva boja!
- Aj aj...!
- Ozbilna sum! Ti ke se farbash ne jas, ne mi menuva! Samo da ne rechish ne sum te predupredila!
- Otidov sega a utre ke te baram da ti se pofalam so novata frizura!....
..... po 5 minuti se javuvam jas(veke iznerviran)...
- A stvarno e ova? Kako ja dobi ideava?..
- Proveri si mail, imash okolu 15 sliki so gay tipovi so bela kosa!...
.....GG! Nema shansa bela kosa na mene! NI U LUDILO!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Бодибутер , мирислива крема за цело тело и мириса не како млеко него повеќе , дали имате користено . Јас му се мислев да пробам за летово , не е секој ден на сонце за парфем . Имате пробано?
FEEL AS GOOD AS YOU SMELL After exfoliating, soften and smooth the skin with lashings of mango seed .
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Имам пробано парфимирано млеко од Диор, Долче Вита. Не ти треба парфем со него :)
Исто имам и користено крем за раце од Џил Сандер исто така парфимирана...абе рај се :)
Парфем во лето,само за навечер.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
dali znaete koe mleko za samo potemnuvanje dava najdobri rezultati?jas go imam koristeno ona od Johnsons ama na kraj zavrsi vo kanta za gubre.i ako moze nekoi soveti za toa kako najdobro se nanesuva?se sminkam
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
rich_bitch1 напиша:
dali znaete koe mleko za samo potemnuvanje dava najdobri rezultati?jas go imam koristeno ona od Johnsons ama na kraj zavrsi vo kanta za gubre.i ako moze nekoi soveti za toa kako najdobro se nanesuva?se sminkam
Немам користено али имам слушнато како се фалат блиски личности за нивеа. А тоа како се нанесува најдобро со најлонски ракавици како оние што ги има во фарбите и така натака:toe: :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
И Дове и Нивеа имат солидни млека за потемнување , јас аплицирам со марамче и гледам да не е многу нападно , првите сончеви дена е потребно , никој нејќи нозе кој блендирваат .
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас го користам тоа од Dove и супер е. Плус, каде каде е поефтино од Нивеата.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Dove е најдобро за мене. Се нанесува многу внимателно, јас со раце оти со ракавици сум несмасна. Прво со мали точкички по кожата, фино распоредени во една линија, за рамномерно да е, и после се втријува.

Иако мислам дека се штетни за кожата, и јас само еднаш/два пати од кеиф, и веќе не ставив, ”шубе’’ ми е.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Јас користев Дове,зааа благо потемнување. И потемнав сосем сосем малце,скоро незабележливо. Немам што да се изјаснам дали сум задоволна,не видов никаков јасен ефект :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
`Ангелче` напиша:
Јас користев Дове,зааа благо потемнување. И потемнав сосем сосем малце,скоро незабележливо. Немам што да се изјаснам дали сум задоволна,не видов никаков јасен ефект :)
И кај мене испадна слично вака, иако имам бел млечен тен на кожата :)
Сигурно дека не мислев да станам црнец за неколку минути :), ама пак не ги исполни моите очекувања.

За мене е подобра Нивеа, приметна разлика на бојата на кожата:pipi:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Немам пробано Нивеа ни Џонсонс. Да се обидам?

Ни јас не очекував да потемнам баш многу,ама очекував повеќе од онаа ”нијанса’’ што ја добив.
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
`Ангелче` напиша:
Немам пробано Нивеа ни Џонсонс. Да се обидам?
Да се обидеш. Го користам млекото на Nivea Summer Beauty и за првпат во живот, задоволна сум од резултатот. Бојата се добива уште со првото нанесување и нијансата е многу племенита, воопшто нема жолтеникава, нездрава нота туку баш делува приридно.

И мала напомена. Има едно млеко за помалку и едно за поинтензивно потемнување. Јас го користам ова второво.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
е вака иам едно прашање, не знам дали е баш за тука, ама ме чуди, ни доаѓаат роднини од странство, отвараат куферите и веднаш се шири ептен пријатна миризба и многу долго трае... дури и луѓето така ми мирисаат... добро шо користат бе мајко му, баш ме интересира... нашиве омекнувачи немаат таква миризба...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Хахаха, и јас секогаш истото се прашвам.
Користат омекшивачи шо поинтензивно мирисаат т.е веројатно нивните се со таков квалитет. Јас знам чичко ми ко ќе ми прати облека од Америка,секогаш им става едни миризливи марамчиња, тие шират ептен голема миризба. Шубо! :)
Инаку јас ко бев Италија,сите луѓе премногу убаво мирисаа,сите одеа и облак од парфем оставаа зад себе. Која е тајната толку интензивно што им се развива миризбата,не знам.:toe:
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
`Ангелче` напиша:
Немам пробано Нивеа ни Џонсонс. Да се обидам?

Ни јас не очекував да потемнам баш многу,ама очекував повеќе од онаа ”нијанса’’ што ја добив.
Probaj Nivea...Podobro e od Dove...Ama sepak so krem ne se potemnuva bas mnogu,zatoa podobro ti e da odis vo solarium.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom