Ми треба совет !

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Кожата на лицето ми е сува. :(( Особено после капење... Се осеќам како да ми отпаднала кожата . Инаку, се случува тек-тук по некое мозолче да ми се направи.
Каков крем користите вие..?
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Јас имам многу сува кожа и користам Витаскин 9ка .. одлично го чувствувам лицево откако го користам тој крем, а го користам веќе 3 4 години ..
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Hidratanten ti e lekot :wink:
Jas licno go stavam Garnier-zeleniot :) I mnogu sum zadovolna.
 
N

NeMiRnA

Гостин
nivea soft i top mi e,u izuzetni situacii sakate smejte mi se so da praam koga mi e presuva kozata stavam bebi ulje nivea,iliiiiiii pavloviceva ili bekutan toa e spasot:)
 

baltazar

ТАРЗАН НА ЏУНГЛАТА
Член од
22 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
NeMiRnA напиша:
nivea soft i top mi e,u izuzetni situacii sakate smejte mi se so da praam koga mi e presuva kozata stavam bebi ulje nivea,iliiiiiii pavloviceva ili bekutan toa e spasot:)

pavloviceva zakon :je: :je: :je: :je: :je:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас имам страшно сува кожа, никогаш не ми се појавуваат мозолчиња и користам помрсни кремови во комбинација со хидратантни. Мене многу ми влијае и млекото за чистење лице, па користам нивеа. Триста кремови сум пробала, но најдобро ми одговараше крем од бадем и нивеа.
Сега експериментирам еден друг крем. Еден на база на невен, па го комбинирам со хидратантен. Од бугарска фирма е, ама можам да кажам дека сум задоволна и имаат навистина добри колекции за нега на лице.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ja imam problemi so striite,imam neelasticna koza i pri sekoja promena mi se pojavuvaat strii.Znam deka otkako ke izlezat nema lek (osven laserska operacija) no znae li nekoj preventiva za da ne izlezat.nekoja efikasna krema ili sl?
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Форчн, на ДеБа колекцијата мислиш ?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
JeCILaDy напиша:
Форчн, на ДеБа колекцијата мислиш ?
Да, и Деба колекцијата е добра, но мислев сега на една друга, само не ми текнува како беше:(
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
`AnGe|4E` напиша:
Hidratanten ti e lekot :wink:
Jas licno go stavam Garnier-zeleniot :) I mnogu sum zadovolna.
i ja isto,ali ne gleam nesto posebno rezultati.imam kombinirana koza i cel zivot nemozam da si izberam krema sto mi odgovara.
Ovaa garnier ja stavam samo na suvite zoni,cekam rezultati.
Ako ima nekoj lek za kombinirana koza neka kaze.?!
 
N

NeMiRnA

Гостин
Za strii eeeeeeeee imase edna asalna krema vekje izlezenite sto gi namaluva,ama pak se poznavaat malkucka dosta efikasna e,aj ke zirnam pa ke pisam,a kako preventiva pak ke kazal PAVLOVICEVA RULEZZ za da stane po meka i poelasticna kozata i ova e 100% uspesno
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Imam probuvano najrazlicni kremi za lice. Najdobri sto sum koristela do sega se: Clinique, Shiseido, Vichy i Bioterm. I ne samo kremite za lice, celata nivna kozmetika e the best.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
IsidoraD напиша:
i ja isto,ali ne gleam nesto posebno rezultati.imam kombinirana koza i cel zivot nemozam da si izberam krema sto mi odgovara.
Ovaa garnier ja stavam samo na suvite zoni,cekam rezultati.
Ako ima nekoj lek za kombinirana koza neka kaze.?!
Е, исто и ја. Цел живот мењам креми и ништо не ми одговара. Еднаш у месецот (обично околу периодот на менструација) обавезно МОРА и МОРА да ми се појави понекое бубуљиче, па мајка јана... А имам пробано разни креми - нивеа, Garnier зелената, Clinique... Исто имам комбинирана кожа, посува на образи а помрсна во т-зоната.
Па ако знаете за сигурно добра и квалитетна крема (не питам за цену) кажете. Ја се мислев следниот пат да пробам со Vichy, пошто досега највише ми се свиѓа нивната козметика ама не сум ги користела кремите за лице.
 
N

NightFuneral

Гостин
E i mene mi e isto suva,osobeno posle mienje,mi pagaat lushpi od liceto i mi e mnogu zategnata,taka da nemozam da zboram.Koristev pavlovicheva ama liceto mi stana ScareFace taka da samo BEKUTAN mu e spasot.A nekad stavam i krema za race od palmolive,glicemile se vika,nema veze so e za race dobra e!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom