Ми треба совет !

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Шмизличка напиша:
ја иам мрсна кожа и незнам како би ти помогнала. Само знам дека мајка ми користи нивеа за сува кожа или така нешто...
За мрсна кожа на лицето претпоставувам, крем против мрсна кожа :icon_lol: но поради тоа што има мрсна И мрсна најдобро е да се обратиш на козметичар. Ете јас на пр. заради истиов проблем отидов на механичко чистење на козметичар и од тогаш од кај неа купвам и лосион за чистење и крем и лицето ми е супер
 
N

NeMiRnA

Гостин
Aj kazete mi nekoja dobra tecna pudra sto dava mat efekt,imam probano od avon,od oriflame i na max factor,ne mi odgovaraat ili mi go presusuvaat liceto ili pa iako pisuva za mat efekt po 2 saati svetam iako imam suva koza i kozata mi izgleda cudno,ko da ne e mojata,izmoreno,sto znam...
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
probaj colourstay od revlon jas go koristam i sum zadovolna.sepak ima razlika od koza do koza taka da ne znaci deka ako mene mi odgovara deka ke ti odgovara i tebe.probaj pa ke vidis :smir:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Лореал има некоја сега која трае 24 сати , таман за долги журки
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Имате финта некоја, средство нешто за да не ви паѓа коса? Нешто се митарам вака пролетно, се извадив од памет.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
JASMIN напиша:
Имате финта некоја, средство нешто за да не ви паѓа коса? Нешто се митарам вака пролетно, се извадив од памет.
па убо си кажа-пролетно...значи со промена на времето косата опаѓат и се обновуват така шо ич да не се секираш... ќе поминит :smir:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
JASMIN напиша:
Имате финта некоја, средство нешто за да не ви паѓа коса? Нешто се митарам вака пролетно, се извадив од памет.
ќе одиш на фризер и ќе ја скратиш 2-3 сантиметри ако имаш долга коса,ако не,добар шампон и регенератор ќе те средат!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Што мислите за бела коса?

Aj da chujam! Ne plava nego bela, Za mashko prashuvam?
Da stavam?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Те молам стави. И постирај слики од целиот процес.

Спектакуларна тема.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
јупииииииии, сеиииииииир :vozbud: :vozbud:ставај, не му ја мисли -))
:pos:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
ZAKON be :) farbaj se odma ! :P
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Мислам дека донекаде е интересна... Но, сепак сум конзервативен во стилот на мажите т.е. не сакам фарбани коси, тетоважи, обетки и сл.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Скулгрл напиша:


Ваква бела?
Takva bela! Ali ne cela sakam samo povrshinata t.e. gorniot del od cela kosa! Da mi stoi temno kafeniot koren! Ili ako vo prosek vlaknata mi se dolgi 4cm. pola pola da bide!
A obetki i jas ne sakam!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom