Ми треба совет !

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ми треба еден мал совет или подобро дајте ми идеја.Значи имам црно топ сатенско фустанче тесно до колена и сега сакам зимава да го носам на свадба ама да го искомбинирам со уште нешто-горен дел.Значи освен со болеро што не сакам во случајов што мислите, што би ставиле вие ?Може и слики ако имате.Поззз:helou:

Па искрено болеро и најмногу одговара. Пролетва за време на матурските во град видов преубави посвечени и елегантни болера, не беа тие обични болера туку баш впечатливи и кои дефинитивно одговараат за тесен сатенски фустан.

А ако толку несакаш болеро може и некоја јакничка како сако, до кај струкот некаде да е, но пред се да е тесна! Така уште поелегантно ќе изгледаш.

Никако не го комбинирај со широка јакна и со јакна до колковите. А ако имаш палто долго колку и фустанчето можеби и тоа убаво би изгледало. Се треба да си пробаш и да погледнеш што е најдобро
:helou:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Не знам која возраст си, ама ако е зима не се двоуми да речиме за сако во црна или друга контра боја или комбинација со широк шал, да го префрлиш преку рамена од некој ептен ефектен материјал и дезен.

Ако додадеш и малку тул црн да речиме одоколу, ќе биди свечено. :pipi:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај извинете сеа што малце оф топик ќе одам, ама да не барам по темиве кај да пишам. каде можам да најдам тоа што американците го викаат messenger bag? или по наше, чанта за документи, лап-топ и сл. нешто слично на ова: http://www.armaniexchange.com/product/zoom.do?productID=100015856
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
ај извинете сеа што малце оф топик ќе одам, ама да не барам по темиве кај да пишам. каде можам да најдам тоа што американците го викаат messenger bag? или по наше, чанта за документи, лап-топ и сл. нешто слично на ова: http://www.armaniexchange.com/product/zoom.do?productID=100015856

самсонајт или техномаркет да видиш?
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
kaj da najdam niz skopjevo siroka farmerka (klasika ednobojna) da ne e od skejtshop...?
 
Член од
4 април 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Име на бутик?

narode eve eden povik do site zainteresirani forumgii, otvarame nov butik za teen age maska obleka, imolime za predlozi za ime na butikot
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Od site kremi BEKUTAN e najdobra, koj nema probano slobodno neka ja zeme.:eek:jea:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Косава ептен ми се мрсит.Денес ак се искапам утре ко ќе станам сум ко две недели не искапена.
Секакви шампони користев,Loreal,Panten,Nivea,Subrina.Баш од сите пробвев
ама немаше никакви резултати.Неможам да ја мијам косава секој ден!
Хелп:nesum:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
а да идеш кај твојата фризерка да ти препорача некоја маска???
и ако ти каже неш дај кажо ми и мене оти и јас го имам истиот проблем:tapp:
 
Член од
3 август 2008
Мислења
51
Поени од реакции
2
Дали може некој да ми препорача добра маскара?Некако од последнава не сум баш задоволна...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom