Ми треба совет !

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
Дали може некој да ми препорача добра маскара?Некако од последнава не сум баш задоволна...
пробај со некои маскари од палетата на bourjois...јас сум ептен задоволна од нив..ги имам пробано речиси сите...нема да згрешиш која и да ја избереш...а сега јас да прашам, т.е да замолам нешто...ај ако има некој што планира да отиде деновиве до манго да ми пише пп дали е стигната новата колекција есен-зима...(бидејќи не сум од скопје,иначе да бев ќе тркнев уште сега) :D
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Косава ептен ми се мрсит.Денес ак се искапам утре ко ќе станам сум ко две недели не искапена.
Секакви шампони користев,Loreal,Panten,Nivea,Subrina.Баш од сите пробвев
ама немаше никакви резултати.Неможам да ја мијам косава секој ден!
Хелп:nesum:
пробај шварцкоп, ама не од тие обичните, а од тие што се 900 дената или мислам Fitoval од Krka, има огромна разлика! И јас имам долга коса, па затоа кога имам проблеми земам од овие!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
а сега јас да прашам, т.е да замолам нешто...ај ако има некој што планира да отиде деновиве до манго да ми пише пп дали е стигната новата колекција есен-зима...(бидејќи не сум од скопје,иначе да бев ќе тркнев уште сега) :D
Да сигурно од понеделникот е стигната.
Има интересни парчиња но цените се wow. Дупли од оние на нет.
Повеќе се исплати во Шпанија да се отиде на шопинг, него од тука да се купува од шпанскиве фирми. Па не се нормални колку дигнале цени. Една од најскапите продавници на Манго во Европа, е таа во Македонија. Срамота, ем најмала плата ем најскапи продавници. Кај нас уште владее она марка е и мора да е скапо и да ја накачат дупло цената од реалната. :tapp:
 

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
Да сигурно од понеделникот е стигната.
Има интересни парчиња но цените се wow. Дупли од оние на нет.
Повеќе се исплати во Шпанија да се отиде на шопинг, него од тука да се купува од шпанскиве фирми. Па не се нормални колку дигнале цени. Една од најскапите продавници на Манго во Европа, е таа во Македонија. Срамота, ем најмала плата ем најскапи продавници. Кај нас уште владее она марка е и мора да е скапо и да ја накачат дупло цената од реалната. :tapp:
не зезај :S:S:S озбилно не се како тие на нет?:nesum: (да им **** матер)
сега ќе ве замолам да ми постирате некои предлози за тренд есенски фризури (само да не нешто ептен кратко)...пошто стварно више не можам да си ја трпам косава...ми здодеа веќе се едно исто...1ипол година не ми е сменета формата, и кога одам на фризер дури и тој ми се смее и ми вели: мижејќи можам да те потстрижам..ве молам постирајте ако имате некои предлози...само да не нешто ептен кратко :D
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Да сигурно од понеделникот е стигната.
Има интересни парчиња но цените се wow. Дупли од оние на нет.
Повеќе се исплати во Шпанија да се отиде на шопинг, него од тука да се купува од шпанскиве фирми. Па не се нормални колку дигнале цени. Една од најскапите продавници на Манго во Европа, е таа во Македонија. Срамота, ем најмала плата ем најскапи продавници. Кај нас уште владее она марка е и мора да е скапо и да ја накачат дупло цената од реалната. :tapp:

Стварно,баш пред еден месец кога бев во Mall во Софија,видов во Манго имаше доста поефтини работи за разлика од тука.
Си купив фустанче за 1000 ден:):)...а баш е убаво,онака,летно.

Косава ептен ми се мрсит.Денес ак се искапам утре ко ќе станам сум ко две недели не искапена.
Секакви шампони користев,Loreal,Panten,Nivea,Subrina.Баш од сите пробвев
ама немаше никакви резултати.Неможам да ја мијам косава секој ден!
Хелп:nesum:
Пробај да не ја миеш ептен секој ден.Барем преку еден ден.
Секогаш плакни ја убаво косата,и имам читано некаде дека треба да се плакне на крајот со млака или ладна вода,па пробај.
Можеш да си купеш и некоја марама,за во случај ако ти испадне нешто да треба да излезеш а ти е мрсна косата да си ја ставеш:)
Мислам дека има ефекти,ако не ја миеш секој ден.
Порано можев и два пати во неделата да ја измијам и воопшто не ми беше мрсна,ама почнав безврска да ја мијам и кога не ми е мрсна,па сега морам преку еден ден.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Сакам да пуштам подлга коса, ама не ДЛГА ептен туку онака малку да покријам ама имам проблем, немам јака пегла а и косата кога ке се избањам ми се вие, дали вреди секој ден да се пегла а и немам квалитетна пегла ке се испеглам ама тоа е само за момент, и послее пак ке почне да ми се превива? Совет некаков ке може ли ? Или пак има нешто што ке го спречи виењето ?:)
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Сакам да пуштам подлга коса, ама не ДЛГА ептен туку онака малку да покријам ама имам проблем, немам јака пегла а и косата кога ке се избањам ми се вие, дали вреди секој ден да се пегла а и немам квалитетна пегла ке се испеглам ама тоа е само за момент, и послее пак ке почне да ми се превива? Совет некаков ке може ли ? Или пак има нешто што ке го спречи виењето ?:)
Не вреди секој ден да се пегла.Јас кога ја пеглам 1/2 неделно после некое време си ја познавам дека ми е оштетена(и многу побрзо се расцветуваат влакната),а камоли да ја пеглаш секој ден.
Други начини да ја исправеш како со пегла нема,ама можеш да пробаш да си купеш нешто како восок за коса,или некое друго средство со кое ке ја обликуваш.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Имам бубулици малце на челото, што да сторам?:kesa::kesa::kesa:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Имам бубулици малце на челото, што да сторам?:kesa::kesa::kesa:
оди на дерматолог,у секој случај подобро од козметичар.....на козметичар-НИКАКО,јас одев и сеа иам малце повише и бев на дерматолог и ми препишаа 1 крем :smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
оди на дерматолог,у секој случај подобро од козметичар.....на козметичар-НИКАКО,јас одев и сеа иам малце повише и бев на дерматолог и ми препишаа 1 крем :smir:

Фала брат.Ќе отидеме и на тоа.:)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Бев на очно преска (се решив конечно), кратковида сум. И знајте шо сеа, наочари морат да носам, за леќи сум мала.
Дајте некој предлози ако можит, битно ми е пошо диоптер ијам -2 и морат да ги носам цеело време, само за спијање ваѓање.
хинт: со не ногу приметливи рамки и по можност да се правоаголни стаклата, не округли. И пофенци некој да се, помладалачки, да не сум ко тетка.
Помагајте.. Фала.:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Бев на очно преска (се решив конечно), кратковида сум. И знајте шо сеа, наочари морат да носам, за леќи сум мала.
Дајте некој предлози ако можит, битно ми е пошо диоптер ијам -2 и морат да ги носам цеело време, само за спијање ваѓање.
хинт: со не ногу приметливи рамки и по можност да се правоаголни стаклата, не округли. И пофенци некој да се, помладалачки, да не сум ко тетка.
Помагајте.. Фала.:smir:
Џабе бараш на интернет, батали то.
Ќе одиш во оптика и ќе пробаш милион и една наочара и ќе одбереш која ти стои најдобро во зависност од обликот на лицето.
Може пример вака не ти се допаѓаат правоаголнестите очила ама на некои нели одлично им стојат? Може и на тебе исто :)
Не вели така дека не е добар некој облик на очила. Секој лик си одговара на посебни очила. Последниот збор е твој, кој ти ќе одлучиш тој.
Не се секирај ќе најдеш добри очила а за пофенси да се одбери си некоја штосна рамка, може во некоја интересна боја :)

Ах да и не се срами од тоа што ќе носиш очила :smir:
 
K

Kicky

Гостин
Бев на очно преска (се решив конечно), кратковида сум. И знајте шо сеа, наочари морат да носам, за леќи сум мала.
Дајте некој предлози ако можит, битно ми е пошо диоптер ијам -2 и морат да ги носам цеело време, само за спијање ваѓање.
хинт: со не ногу приметливи рамки и по можност да се правоаголни стаклата, не округли. И пофенци некој да се, помладалачки, да не сум ко тетка.
Помагајте.. Фала.:smir:

Добро што конечно си решила да одиш на очно, што порано толку подобро. И јас носам наочари еве цела година. Ќе видиш дека кога ќе ги ставиш наочарите првите неколку дена ќе гледаш малку матно, додека да се навикне окото. Немој да се плашиш тоа е нормално. Можеби и ќе забораваш да ги ставаш ( мене тоа ми се случуваше ). Но за неколку недели ќе ти станат едноставно потреба и ќе нема да ги вадиш.
Совет од мене:немој да брзаш при изборот на наочари, бидејќи сега има толку многу модели што дури е тешко да се одлучиш. Меѓутоа тие кои најдобро ќе ти одговараат на твојот облик на лице такви земи си. И јас сакав да ги земам првите со правоаголни стакла, меѓутоа сфатив дека такви едноставно не ми одговараат. А да, и да не заборавам: при изборот на наочари секогаш информирај се и за стаклата. Има стакла кои штитат од УВ зрачење, од компјутерите. Таквите се поскапи меѓутоа вршат работа.
Со среќа :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom