Ми треба совет !

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
kako da pocrnam????:toe: do pred nekoe vreme sekogas na plaza prvo ke izgorev i posle dobivav temen ten...megjutoa poslednive dve leta ke pocrvenam,ke pocnam da se lupam i posle toa dobivanje temen ten nikako...Koi sredstva gi koristite za na plaza?sto da stavam za da pocrnam? ili pak na solarium da odam?:toe:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Да одиш богами.
Оди додека не потемниш 2-3 нијанси, и после намачкана со заштитно млеко сончај се на плажа, оти во спротивно ќе се излупиш и ќе ти падни бојата.
Плус, немој да се триеш и избегнувај користење на гел при туширање оти то спречва потемнување. И слушај ме за гелот оти од искуство кажвам. :pos:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
до пред два три месеца го миев лицето насабајле и навечер со сапун,но потоа ми кажаа дека било штетно за кожата и слично..ме интересира дали е тоа вистина затоа што додека го миев лицето немаше некои полседици,исто сакам да прашам за лек против подочњаци..не си легнувам мн касно..али знам да спијам до покасно..трето..иам еден белег над десната веѓа малку погоре,сега кога бев на одмор малку поцрне но сепак ја задржи вогалавно нормалната боја на мојата кожа..д тинг ис..имате ли предлог со какви креми нешто да го мачкам за да исчезне и каде да ги набавам..и четврто фајнали..пред отприлика недела дена се вратив од одмор и си фатив супер боичка..како да ја задржам пошо ептен супер ми стои и несакам да ја изгубам,а не се љупам(ваљда се обратив на правото место:smir:)Фала однапред:pipi:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
E pa vaka... Za liceto, ne e stetno ako go mies so obicen sapun, sekoja koza e razlicna. Ako dosega ne si osetila nekoi posledici kako lupenje na kozata ili lisai, togas prodolzi so koristenje na sapun pri mienje. Za podocnjacite, stavi lazicka vo zamrznuvac okolu 30 minuti, a potoa blago pritisni na podocnjakot. Go nemam probano ova, ama na poveke mesta go imam procitano. Belegot ne mozes da go otstranis so nekoja krema, mozes samo uspesno da go prikries so korektor i pudra, ili vo kraen slucaj so estetski hirurski zafat. Tenot mozes da go socuvas so losionite za potemnuvanje (za sreden ten), a piling na kozata pravi namesto na edna, na dve sedmici.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Барам восок, терам никако да ми дојде еден добар ма ич не убави ги зимам косата станува глупа мислам зејтин се мачкав а ништо од тоа... Кажете ми добар восок за коса оти не га бива работата :vozbud::vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
шо е боље...восок или гел и зошто...??
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Со што да ги мачкам нозеве?!
Ненормално ми се суви ( најверојатно зашто ги бричам ). Ги мачкам со мрсни креми и ок се првите неколку часа и откако целосно ќе ја упијат кремата пак се суви.

И да, дали знае некој каде можам да најдам бели балетанки ( без шари, светки итн. )?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Кожата на лицето ми е сува. :(( Особено после капење... Се осеќам како да ми отпаднала кожата . Инаку, се случува тек-тук по некое мозолче да ми се направи.
Каков крем користите вие..?

за исклучиво сува кожа ќе си користиш само Бекутан...или пак крем со поголема хидратација
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Со што да ги мачкам нозеве?!
Ненормално ми се суви ( најверојатно зашто ги бричам ). Ги мачкам со мрсни креми и ок се првите неколку часа и откако целосно ќе ја упијат кремата пак се суви.

Исто млеко за тело со поголема хидратација ќе си бараш
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Со што да ги мачкам нозеве?!
Ненормално ми се суви ( најверојатно зашто ги бричам ). Ги мачкам со мрсни креми и ок се првите неколку часа и откако целосно ќе ја упијат кремата пак се суви.

И да, дали знае некој каде можам да најдам бели балетанки ( без шари, светки итн. )?
Не ставај креми..купи си бебешко масло и мачкај се со тоа. Помрсно е и потребно му е повеќе време за да упие.:pipi:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
kako da pocrnam????:toe: do pred nekoe vreme sekogas na plaza prvo ke izgorev i posle dobivav temen ten...megjutoa poslednive dve leta ke pocrvenam,ke pocnam da se lupam i posle toa dobivanje temen ten nikako...Koi sredstva gi koristite za na plaza?sto da stavam za da pocrnam? ili pak na solarium da odam?:toe:[/quo Nemas potreba od solarium za drugata godina ke si zemis DOCTORS so zastiten faktor 50 i nema sansi da izgoris samo ke potemnuvas i poslednite denovi ke se mackas so maslo za potemnuvanje..........biten e faktorot mora da bide 50 ili poveke ako ima
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Ми треба еден мал совет или подобро дајте ми идеја.Значи имам црно топ сатенско фустанче тесно до колена и сега сакам зимава да го носам на свадба ама да го искомбинирам со уште нешто-горен дел.Значи освен со болеро што не сакам во случајов што мислите, што би ставиле вие ?Може и слики ако имате.Поззз:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom