Ми треба совет !

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
еј, ако можит некој да ми кажит на пр. дали имат врска ако косава ја мијам со шампон Fructis, регенератор Subrina и на крај ставам пена за коса Nivea?
и уште едно прашање, како најдобро да се издепилирам на рацеве? Со восок, со машинче, со креми...? ама ова за депилирањево ми требит итно,ве молам кажете
нема врска дали користиш шампон, регенератор и средства за обликување од иста или различна марка, битно е да ти одговараат. ако не ти прават првут, чешање и сл, тогаш е во ред.

на рацете, можеш секако, но подобро препушти го тоа на стручно лице, козметичар. со восок има ризик да те изгорат (ако не се доволно искусни со таа работа), но и на поискусните може да им се згреши некогаш.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
оној силиконот од докторс, за посјајна и помека коса, можи да го користат машки?
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Se zdebeliv 4-5 kilca i se nerviram.Bas na stomakot i nozete mi se poznava kilazata.Kazuvajte nekoja brza dietica ili preporacajte nekoja vezba
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Kade mozam da najdam mala kozna rokerka jakna kako za dete od 1 godinka.Mi treba za podarok.Ili dajte nekoj interesen predlog.
Please help
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Дечки дајте помагајте ми треба итно да најдам црно сатенско корсет фустанче а денес цел ГТЦ го превртев никаде нема :(

одприлика ваков модел :



Дали сте виделе некаде да има?????????:smir::smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дечки дајте помагајте ми треба итно да најдам црно сатенско корсет фустанче а денес цел ГТЦ го превртев никаде нема :(

одприлика ваков модел :



Дали сте виделе некаде да има?????????:smir::smir:
јас пред 2 недели пробував вакво во трговскиот Буњаковец на втори спрат што гледа накај партизанска, продавницата се вика Nana и шијат они и имаше ептен едно убаво преубаво моделче :)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
јас пред 2 недели пробував вакво во трговскиот Буњаковец на втори спрат што гледа накај партизанска, продавницата се вика Nana и шијат они и имаше ептен едно убаво преубаво моделче :)
Баш си срцка :back: :) Планирав утре да одам и до Бисер а и ќе одам до Буњаковец :smir::smir::smir:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Пробај во Papilon, ако уште постои, Буњаковец, доле во подрумите, милсам дека беше, јас од таму пред некоја година купив убав корсет.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Имам 4 дупчиња на десното уво, ако може некој предлог какви менѓушки да ставам за да не изгледа нападно.:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Некои кои нема да влечат многу внимание.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ептен малечки, како циркони само. Убаво изгледаат :smir:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Дечки дајте помагајте ми треба итно да најдам црно сатенско корсет фустанче а денес цел ГТЦ го превртев никаде нема :(

одприлика ваков модел :



Дали сте виделе некаде да има?????????:smir::smir:
Во Манго денес видов слично вакво, нешто над 2000 е. Околу 2500, ама не знам точно да не те излажам.

Имам 4 дупчиња на десното уво, ако може некој предлог какви менѓушки да ставам за да не изгледа нападно.:)
Не ставај на сите 4 одеднаш :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да не има видено некој марами за машки (Не зборам за марами за глава туку за на врат) во Скопје .. Сакам да си купам пребарав сегде нема нигде :(:(:(....
Само побрзо ако може..

Фала однапред :pipi:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Што ,Каде , Колку?

Овде можете да прашувате што каде да го купите и по која цена ако знае некој . Ова е всушност за оној кој што сака да го заобиокли оној досаден дел од шопингот (според машки) „Добар ден имате ли ххххх??“.
Ај прв ќе поставам прашање.. Да не знае некој кај има МАШКИ марами и по која цена се... :) За на врат се разбира.. :)

Фала:smir:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Se zdebeliv 4-5 kilca i se nerviram.Bas na stomakot i nozete mi se poznava kilazata.Kazuvajte nekoja brza dietica ili preporacajte nekoja vezba
nemoj so dieti,ti kazuvam od iskustvo,drzela sum strogi dieti,1god i fanav prv stepen na anoreksija,oslabev12kg,a potoa koga pocnav da jadam po malce-normalno,se povrakav,odvaj se izvlekov.sega sum ok,i imam i ja visok malce4-5kg,ama ne se zamaram,zdravjeto e najvazno!vezbam doma,i taka!
sovet:
zavitkaj se so golemi crni kesinja,znaes oni za gubre so se,na nozete i stomakot,stegni se obleci pantoloncinja i nekoja bluza tesni i polsaat-do 1h,vezbaj doma ili ako te mrzi samo lezi 3h,glej tv,kako so e zesko ke stanes utop samo da lezis ke se ispotis ubavo,potoa koga ke gi izvadis,kesite ke bides ziva voda na nozete i stomakot,i istusirajse najizmenicno so topla voda i ladna-mraz,po 1minuta najizmenicno-topla,ladna,toa pomaga vo zacvrstuvanje i snemuvanje na salce i selulit!probaj,sekoj den praj go toa,za nekoja nedela ke vidis rezlutati-provereno!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom