Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 219 50,9%
  • Не

    Гласови: 211 49,1%

  • Вкупно гласачи
    430
Член од
18 април 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
misterija za mesecinata

i jas imam mislejne za ovaa tema pa ke gi spodelam so vas.kako iden ekonomist kevi kazam samo edno nesto:dokolku stapnuvajneto na covekot na mesecot e lazno ne se somnevajte deka ima komercijalno znacejne za nekogo.lugeto sto uste ne pravat za pari.Nie ziveeme vo svet poln so lagi i ne bi me zacudilo i seto toa da e golema laga.Dokolku e nekakva izmama celata taa rabota pocnuvajki od "apolo" pa se do "habl" bi dokazala deka edni luge navistina imaat nadmok nad drugi luge.Toa e moe mislejne ne samo za "mesecinata" tuku i za celiot svet.Ne sum pesimist no znam deka ova vaka ne odi."Neznaejneto e najgolemiot neprijatel na covekot".
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
mislam deka ne e vistina toa amerikancite se ke napravat samo za da bidat prvi
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Гледав снимки на кои приказуваат дека тоа све е снимано во ТВ студио негде во Америка...На снимката сто е пратена од месечината на земјата се гледа дека знамето дека се вее...А како мозе да се вее знамето коа нема ветер....Се верува дека тоа е направено за да американците ги претркаат русите во технологија...ама игзлеа не успеале
 
Член од
28 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Sto e fintata so nekoi lugje? Eve sea ke kazam deka Amerika 99.9% otide na mesecot. A tie se videa napraeni od idioti koi mislat deka 9/11 bilo zagovor! Glejte South Park i samoto ke vi se otkrie!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Финтата е шо некои луѓе мислат дека се најпаметни на светот оти не се заебани од страна на американците. Ама од друга страна нив многу добро ги ебаваат вум медиумите шо единствена цел му е да имат гледаност и ич не ги интересира вистината. Америка како држава нема никаква корист од мислењето на народо дали вервал или не во мисијата на месечината, ама баш никаква ебена корист нема. А од друга страна телевизиите шо ги измислуват овие приказни имат огромна корист.

Па сега види ти колку си паметен, скептицизмот треба да има некој граници. Јес да не треба да се верва на се шо ќе речат американците, ама ова е претервање.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Постовите се избришани.

Синдикат, среди си го речникот, внимавај како им се обраќаш на членовите.

Дискусијата може да продолжи.
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ако не сме слетале на Месечината тогаш како се најде огледалото со кое секој ден од една опсерваторија (не знам како се викаше) ја мерат далечината на Месечината од Земјата и нејзината ротациона брзина.
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
kiki25 напиша:
Ако не сме слетале на Месечината тогаш како се најде огледалото со кое секој ден од една опсерваторија (не знам како се викаше) ја мерат далечината на Месечината од Земјата и нејзината ротациона брзина.

финтата е дека сме слетале на месечината,ама не тој ден на 29 јули 1969.Сфаќашшш.........
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Јас колку што знам, они (Американците) одма после првото слетување почнаа да мерат далечина и брзина на Месечината.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Глејте луѓе клипови за месечината,живи докази дека немат стапнато на месечината:
-грешка во снимање:kesa:
-во ова е подетално опишано
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Kaко само се нервирам кога цела тема сме разговарале за 2-3 клипа,после 2 месеца иде нов член,и истите 2 клипа ги постира како живи докази дека американците не слетале на месечината. Ако Американците не слетале на месечината тоа ќе се дознаеше веќе низ цел свет,ние кои имаме некакви си глупи докази кои можат да бидат намерно направени се буниме и ги напаѓаме американците како тоа излажале,додека русите по снимањето на ваквите видеа и одговорот од американците за сите "грешки" што ги пронашле русите замолчеа и продолжија да го живеат животот прифаќајќи дека не се сепак тие првите кои слетаа на месечината. Редно е и сите ние тоа да го прифатиме. Инаку не велам дека сум сигурен дека американците слетале на месечината,само дека никој нема најцврст доказ да го докаже тоа :)
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Ja imam gledano na televizija na edna emisija deka ne e vistina deka nekoj stapnal na mesecinata.I deka toa e se napraveno vo studio samo za da se zemaat pari.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
od klipovite na youtobe vidov deka amerikanskoto zname koe e staveno na zemjata na mesecinata se vee a na drug sajt pro4itav deka BILO DOKAZANO deka na MESECINATA NEMA VETER.sto znaci deka nee mozno znameto da se vee

ama to ti e amerika :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
od klipovite na youtobe vidov deka amerikanskoto zname koe e staveno na zemjata na mesecinata se vee a na drug sajt pro4itav deka BILO DOKAZANO deka na MESECINATA NEMA VETER.sto znaci deka nee mozno znameto da se vee

Друже ова се вика рационално размислување...

Во вселената нема кислород. Целото место е ваккум.

Зошто побогу си морал да прочиташ на интернет дека нема ветер во вселената? Аман вклучи си го мозокот на 2 секунди ќе ти текне...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom