Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 211 50,6%
  • Не

    Гласови: 206 49,4%

  • Вкупно гласачи
    417

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
I jas imam negde procitano deka stapnuvanjeto na mesecinata e laga.
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
јас не верувам дека е лага зошто не знам која би им била целта да не лажат дека стапнале на месечината
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
BONDEK напиша:
јас не верувам дека е лага зошто не знам која би им била целта да не лажат дека стапнале на месечината
pa brat...kako moze da nemaat cel....imaat golema cel....da ja dobijat trkata so Rusija (ex SSSR) vo osvojuvanje na vselenata...pogolema cel od ova neznam.....downloadiraj i gledaj
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
a u muzej sto ima kamenja od mesecinata? :)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Ми имаат кажано дека се тоа го има изрежирано Стенли Кјубрик, а како претставник на армијата бил Колин Пауел(да, на Буш соработникот) После целото снимање сите биле убиени, само Кјубрик останал жив. Затоа сега тој живее изолиран во огромен дворец во Велика Британија. Ама се ова е шпекулација, така да...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
BONDEK напиша:
голем к*р ако ја добијат трката со Русија да не добијат златен медал или нешто слично:pos:
По брат ти колку не разбираш еееееј!
Во тоа време ако не, имаше голема трка меѓу СССР и Америка,беа два спровиставени блока ако не случајно...Си учел ти историја бе или не?
Или гледај го документарецот и доста е
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
BONDEK напиша:
голем к*р ако ја добијат трката со Русија да не добијат златен медал или нешто слично:pos:
брат па ти мислиш дека америка е нај веле сила поради такви факти не ради амерички филмови,

први кои и се стаиле на вселената се русите, а први кои "стапнале" не месечината се Американците (амерички филм :))

btw не ги гледав клипчињата зш ме е слаб нетот , едино шо сум причул за знамето , демек се вееело кога го забиле на месечината, ама ко за беља месечината нема атмосвера па да има ветре шо ке го вее Америчкото знаме :lud:
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
1
Сепак мислам дека човештвото има стапнато на месечината! Без оглед на докажувањата помеѓу СССР и Америка, тоа е доста голем напредок.

П.С. Вие стварно мислите дека Америка нема доволно големи можности и сили да стигне до месечината?
 
K

kicodarker

Гостин
pa ne veruvam........

ima dokzi deka covekot ne stapnal na msecinata i toa ne e misterija tuku fakt
deka celo slucivanje za sletuvajneto na mesecinata e opsta nevistina i ima battle megu dtava sveta:duel:koi ja smetaat svojata verzija za vistinita pa ne e mozno na taa temperatura na mesecinata da se snima so kamera ili da se fotografira so fotoparat zatoa sto mrzne i eve dokaz deka ne sme bile na mesecinata tuku USA laze so filmot na stenli krubik vo studio se e snimeno ima vo negovoto studiot dokazni sliki od snimajneto vtor dokaz
improvizirano studio kako na mesecinata demek sme ja osvoile zabluda
pa samo odlucete dali sme bile na mesecina ili ne?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Интересен документарецов. Докажува дека човекот никогаш не стапнал на Месечината.
Знамето се вее, а на Месечината нема ветер.
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Direktniot prenos od stapnuvanjeto na mesecinata e samo dobar film za cie snimanje se sozdadeni vestacki uslovi so cel da se prikaze deka Amerikancite porano sletale na mesecinata.Za volja na vistinata tie podocna uspeale vo podvigot,no fakt e deka samiot prenos za koj lugeto otsustvuvale od rabota za da go gledaat i mu se voodusevuvaat e samo edna obicna dobrospakuvana laga so cel da prikazat superiornost pred SSSR koj vo toa vreme posebno se istaknuval na toa pole.Isto taka za zal e tocno tvrdenjeto deka mnogu direktno ili indirektno involvirani clenovi na NASA i ostanati sorabotnici se likvidirani za da tajnata nikogas ne se otkrie.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
не мојш да знајш сигурно дали слетафме
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
у америка и у британија има друштва кои викаат дека лаж
ат за тоа дека стапнале на месечината ама тоа врска нема наогаат некои глупи грешки и така ...

а на друга страна муслиманите цела вера им е базирана дека на месечината е госпот(алах) и они викаат у пустина се снимале

а дали е вистина не знаеме .........
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Vistina e deka sletale ali pokasno od toa sto se tvrdi.Nekoe vreme pred niv Rusite ja obletuvale mesecinata,duri nekoi smetaat deka i stapnale tamu ali nema potvrdeni informacii.Pa Amerikancite za da dokazat deka gi pretrkale morale da se pofalat i preku direkten prenos(lazen) da mu go pokazat toa na celiot covecki rod.
A tocno e toa deka bile ovozmozeni adekvatni vestacki uslovi vo nekoja amerikanska pustina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom