Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 215 50,8%
  • Не

    Гласови: 208 49,2%

  • Вкупно гласачи
    423

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Кој ја гледаше емисијата на Миленко мислам дека ги виде сите факти кои укажуваат дека Американците сепак "слетале" на месечината.
На спејс шатлот немало ни трага од песок, а при такво слетување би требало да се направи голема прашина.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Dobra finta od amerikancite za da se pokazat deka se pomokjni od Rusite vo toa vreme. Iskreno neznam so da mislam dali nesto so cel svet misli deka e visitina ili pak na faktite. Vo sekoj slucaj ima dobri fakti deka ima laziranje vo celiot slucaj. So da kazam amerika i se e mozno. Se nadevam deka nekogas kje doznaam sto tocno se slucilo.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
a u muzej sto ima kamenja od mesecinata? :)
Хах,па тоа нема смисла,можам да ставам и парче од мидерот на баба ми па да се трврди дека е неко узумрено паранормално суштество:uvo:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Хах,па тоа нема смисла,можам да ставам и парче од мидерот на баба ми па да се трврди дека е неко узумрено паранормално суштество:uvo:
Дали си сигурен дека сите научници ќе ти поверуваат? На месечината има посебни видови камења кои ги нема на никое друго место во светот, и тоа е потврдено од многу научници :smir:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе јас вака викам,кога успеале да се качат на месечина пред 50 години тогаш зошто сега пак не се качат???????????????????????
значи....
лага
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
абе јас вака викам,кога успеале да се качат на месечина пред 50 години тогаш зошто сега пак не се качат???????????????????????
значи....
лага
брат,ако ова ти е доказот дека е лага :pos:
Пред 50 години била работата да се качат на месечината бидејќи тогаш биле борбите помеѓу америка и русија околу различни освојувања како одење во вселената и слично,во кои русија убедливо водела,па така единствено што им преостанало на америка било освојувањето на месечината кое сепак го направиле први. Потоа следувале повеќе слетувања од 1969-1972 година по што прекинале,како прво бидејќи треба да се има пари за да се иде таму,треба да се има храброст бидејќи никој не ти тврди дека ќе пристигнеш и ќе се вратиш од таму сигурно,а ко трето ако е точно тоа,на почетокот од темава се збореше за негативните влијанија што може да му се случат на човекот и недај боже засекогаш нешто да не биде вред со него. :toe:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
брат,ако ова ти е доказот дека е лага :pos:
Пред 50 години била работата да се качат на месечината бидејќи тогаш биле борбите помеѓу америка и русија околу различни освојувања како одење во вселената и слично,во кои русија убедливо водела,па така единствено што им преостанало на америка било освојувањето на месечината кое сепак го направиле први. Потоа следувале повеќе слетувања од 1969-1972 година по што прекинале,како прво бидејќи треба да се има пари за да се иде таму,треба да се има храброст бидејќи никој не ти тврди дека ќе пристигнеш и ќе се вратиш од таму сигурно,а ко трето ако е точно тоа,на почетокот од темава се збореше за негативните влијанија што може да му се случат на човекот и недај боже засекогаш нешто да не биде вред со него. :toe:
значи тогаш не им било страв,а сеа се плашат да појдат,а?
ај остај ги американциве,биле таму,ама русиве,тие не сакаат да појдат,да не останат покусо од американциве???:pos2:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
значи тогаш не им било страв,а сеа се плашат да појдат,а?
ај остај ги американциве,биле таму,ама русиве,тие не сакаат да појдат,да не останат покусо од американциве???:pos2:
препрочитај ме убаво прво. Јас убаво реков дека ТОГАШ биле оние борби за кој прв кај ќе стигне,и тогаш имало причина зошто да одат,сега ќе одат и ќе си дојдат,ќе спомнат негде овие луѓе беа на месечината ама ништо,ама баш ништо нема да направат кога ќе бидат таму бидејќи нит се први,нит се последни па да им дадат пари или некаква награда за нешто што постигнале. За храброста,го стаив под два,иако би требало да го ставам под три бидејќи секакви будали има низ светот и сигурно некој ќе се согласи.
Инаку и русите имаат стапнато на месечината некое време по американците. Не ме фаќај за збор,ме мрзи да проверувам на интернет сега,ама колку што знам и тие имаат стапнато :helou:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Каков спејс шатл на месечина, па уште песок да имало на него?
Зошто бе коментирате ради реда?

Инаку за скептиците видете ја листава на човечки објекти на месечината.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_artificial_objects_on_the_Moon
http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing

Бројни мисии се направени, пред да се одлучат луѓе да пуштат.
Кога американците стапнале на месечината, Русите престанале да се интересираат, бидејќи тие чинови биле повеќе за симболика, за престиж и го намалиле инвестирањето во таа област.

п.с. Спајдер тепаше на темава (освен тоа со Русите:))
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Здосадено им е, сеа си имаат со што да се занимаваат американците со ирак, иран, коа ке им се здосади можи ке тргнат накај марс.
А дали знаеш колку пари кошта да се стигни таму? Најобичните вселенски мисии кои не вклучуваат човечки екипаж коштаат по 10тина милијарди долари. Зошто да си трошат пари на веќе видени глупости, кога можат да си развиваат технологија и нови помоќни оружја што подоцна ќе си ги тестираат во Ирак:pos:
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Дали си сигурен дека сите научници ќе ти поверуваат? На месечината има посебни видови камења кои ги нема на никое друго место во светот, и тоа е потврдено од многу научници :smir:

Ako amerikancite mi dadat xxxx$ i jas bi tvrdel deka se od mesecinata:tapp:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ako amerikancite mi dadat xxxx$ i jas bi tvrdel deka se od mesecinata:tapp:
Ти па големиот научник :)
Примероците од камењата ги барале многу научници,вкупната тежина изнесувала околу 200 кила и биле пратени на повеќе од 100 луѓе,кои сите го потврдиле тоа дека камењата се од месечината,така да сега тие камења стојат во музеј. Ама ај,јас доста пишував на темава,пишувајте уште ако сакате,се гледа дека многумина овде сме инатливи така да,нема да е лошо еден од нас да се тргне од темава(зборам за мене,да не дојде до недоразбирање :) ) :helou:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
голем к*р ако ја добијат трката со Русија да не добијат златен медал или нешто слично:pos:
mozi sea ti izgleda kako golem k*r ama togas znacelo mnogu ! togas ako ne znaese bila studenata vojna i sekoj napredok znacel mnogu vo ponatamosniot razvoj !

zborvev opsto za lugeto, covestvoto.
eve gleas. spec. pojasnuvanje ti dadov
p.s. stavrno ne mozam i jas toa da GO SFATAM. zaso koga sme mozele pred 20 god, zaso da ne mozeme sea da odime na mesecinata?
zasto vidoja nesto sto ne mu odi vo prilog i sea kao dosadno e vise do ke idime na mesecina ;):pipi:

a be so se zapnavte so toa deka ne otisle na mesecina ! kako toa ne otisle ! sto so raketata koja poleta od zemjata, kade pojde taa-vokean?! sto e so lugjeto koi stoeja vo zivo koi gledaja kako trgnuva da ne bea plateni po 500 dolari za da ne kazuvaat ! ubeden sum deka ne e laga toa sto amerikancite pojdoja na mesecinata :bip:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom