Мачки (општи дискусии)

N

Nephthys

Гостин
Спајдер еве ти
па читај.

Лимонида фала за поздравите имаш и ти срдечни поздрави од моите маци и мене до тебе и убавицата:smir:
Што се однесува до мрежите имам поставено во едниот стан на прозорите.Мрежите се неопходни ако живееш на високо и сакаш да бидеш опуштена а воедно и твојата лепотица безбедна.Можеш да ги најдеш на зелено пазарче(јас од таму ги земав),не ме држи за збор ама мислам дека беше 50 денари од метро.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Mac mac mac dojdi vamu mac mac na maccc ela kaj cico mac mac
 
Член од
6 јуни 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Мразам мачки пошто 2000 евра во гулаби ми имат јаденои ги тепам на сите можни начини со воздушна(има јак федер),за гла и за опашка му ги кршам р`бетите и ако одам во пеколот само заради мачките ќе одам.Не сум крив гулаби обожавам.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Persiska Himalayan Colourpoint
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
eve go i Tufi, btw tufi stana tatko pred necel mesec :) ako i brat mi ne saka mace togas imam edno lado sijamce za poklon ako nekoj navistina gi saka sijamkite :)
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Hehe...ajde so sreka neka mu e na Tufi tatkovstvoto:cug: ,ali epten zgoden tatko e alal da mu e:icon_lol:

Mojata maca uste nemoze da si najde decko,pa uste stoi na rasolaganje ako nekoj ima da ponudi bel ili macor so svetla sara...

 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Limonida напиша:
Убавица... ја имав еден мачор ко за неа... ама ми рипаше три пати од тераса и го снема конечно... :(
 

xenia666

Diamond Bitch
Член од
13 март 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0


моето маченце буци,што ми е подарено пред 2 дена :vozbud:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас имам бела персиска мачка.се вика Бела и е стара една годинка!ја обожавам!!досега сум чувала мноогу мачки-секакви!и црни и шарени...ама неа најмногу ја сакам и ми е најдрага!ја добив лани за роденден и ептен си ја сакам.нон-стоп се гали,мази и обожава да си игра.кај и да иде мајка ми(или ја)само за неа играчки купуваме:)
еве слика од неа,дента кога ја добив

а ова е од пред 2 месеца,така нешто
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Сакам маче(мачорче):wink:.Ако некој има вишак нека пише.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
најубавите мали пакосници, со свое јас, независност и понекогаш знаат да бидат најсебични на свет, ама заради тоа ми се најубави...чував скрос црно маче, па ја крстив кара, ама ми беше жал да ја држам затворена, па ја пуштив на слобода...срцка
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
бај д веј, мојот аватар, доволно зборува...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Jas imam macence od pred nekoe vreme ....saka mn da si igra i da jade pasteti...i racete mi se partal od nego!I najmnogu si go sakam....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom