Матура

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
Абе и јас така напишав, ама и другово имат смисла, демек да не се секират ногу, кур да го болит. Туку дали се исфејла некој на писмото и да праша дали можит дечкото да го земит? :)
hahahaha drugarka mi napisala taka :)) duri otposle videla deka treba da se potpises kako masko :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Абе и јас така напишав, ама и другово имат смисла, демек да не се секират ногу, кур да го болит. Туку дали се исфејла некој на писмото и да праша дали можит дечкото да го земит? :)
Јас :D Зошто?

Јас пишав демек дали и другите гости ќе зимат партнер/ка, да земам и јас :D Јбг мораше некако да се пополнат зборови.
 

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
KNOW THE RULES ili GET THE RESULTS ??
jas napisav know the rules
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Англиски беше потешко од Македонски :) есејот и писмото ми се перфектни а може имам некое поенче изгубено кај тие заебаните и двосмислени прашања и подредување на насловите...
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
А во есејот дали остававте празно место два прста пред секој нов пасус или ги одделувавте со празен ред?
 
E

elena.

Гостин
Абе и јас така напишав, ама и другово имат смисла, демек да не се секират ногу, кур да го болит. Туку дали се исфејла некој на писмото и да праша дали можит дечкото да го земит? :)
Хаха, е арно де, тоа значи дека имаш отворени погледи и размислуваш Европски, можда и фазла бодови ќе ти дадат :ROFLMAO:
 
С

сашенко

Гостин
И која тема се падна? Леле ај сеа некој нека ги бара и тестовите по интерните предмети, па страв ми еееееее -.-
Тие ни ги составуваат од школо професорите мислам..(тие два што останаа)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
22
Французи нема на форумов бе :) Во глобала лесно, имаше некои зезнати прашања според текст да одговараш, па потоа да го направиш текстот по редослед, и уште некои.. Лесно ми беше мене само требаше максимално да се концентрираш. Имаше едно писмо да напишеш од 60-80 збора зошто не можеш да отидеш на роденден кај братучед ти, изнапишав дека со моит е имаме работа во фабриката, потоа дека сум имал за учење, итн .. Другото беше есеј од 100 до 120 збора мислам дека беше, за некое некое патување, е таму ги врзував, имаше пишано кој ќе те придружува на патувањето, ја одолговлекував, пишуев дека сестра ми требало ама не можела поради тоа и тоа, па потоа некој другар, па со што ќе патуваш, итн.. :) Најтешкото помина, и задоволен сум, сеа за останатите два предмета мислам дека ќе нема некои потешкотии. (не дека за вие имаше :) )
Како успеа да го напишеш тоа од 100-120?! Јас морав да кратам, и не го поделив на делови затоа што беше дебилно. На 120 зборови, што се патем 5 реченици, треба да исполниш 5 дадени барања, и да го делиш на 3 дела, my ass. Бар 180че да беше, Енглезите имаа више зборови за пишување него нас. Не е фер!!:place: Случајно да не знаеш колку бодови се одземаат за композиција на тоа? 20 бодови беше, 5 ќе ми вадат? Damn, ако не добијам 5че заради таа композиција, ќе ме јаде дур сум жива :( Иначе другото tout etait bien. 3 пати полесно од франуцската матура!!
 
S

StormRage

Гостин
Математика најлесен тест. Многу лесни прашања како за деца што се 3 одд. Сите ги решив за 1 саат.

Noooooooooooot.
„Оптимистички“ гледано август а? :D
ги напишав првите 30...
од толку шо се избунав и препишав формулата за конусот (волумен) ја утнав пресметката...
паралелограмот го почнав и ми дојде 11520 дека е а по б шо немаше логика
то со 76000000 требаше да се дели со 5700 (алоо без дигитрон... среќа имав телефонот во мене) и ми дојде 13333,3333333(3) и ко ја видов периодата ми се крена косата... другите не ни пробав
 

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
A so napisavte na taa vezbata so aktivnostite ? Koj ne se dvoumel pri biranje na nova aktivnost?
 
E

elena.

Гостин
А во есејот дали остававте празно место два прста пред секој нов пасус или ги одделувавте со празен ред?
Јас оставав празен ред. На тоа одговорот за поканата имав 3 дела а на есејот 5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom