Матура

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.681
Поени од реакции
12.599
а да не ги има некој интерните прашања по англсики...а ? А ? АА ?... -.- и за шо ви беа сеа прашањата ?? прелесно било, туку ние со математика шо се заебавме :/
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
лесно беше...ама поглупа тема за есејот не можеа да дадат, се изналупав глупости, и на крај бројам и точно 180 збора хахаха
 

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
а да не ги има некој интерните прашања по англсики...а ? А ? АА ?... -.- и за шо ви беа сеа прашањата ?? прелесно било, туку ние со математика шо се заебавме :/
Како беше математика ???
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Max поени :Р Мене ми беше ептен лесно :) Писмото беше за некое девојче те кани кај неа на матурска забава која трае 3 дена и да пишеш дека ти е мило, некое прашање да поставиш и да кажеш што очекуваш од забавата. Есејот беше кои се трите најтешки работи кога учиш нов јазик.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.501
Поени од реакции
28.862
како ме напна 4тата вежба -.-
не беше многу лесен тестот. двосмислени прашања.
а темите беа добри. имаше шо да се напише.
 
E

elena.

Гостин
Англиски беше глупа темата за есејот? You gotta be kiddin' me?! Темата беше океј а и тестот во глобала беше лесен.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Неформалното писмо беше во ред, есејот ама баш никаква идеја немав што да пишувам. Нешто што ми текна во моментот, нешто точно, нешто грешка - склопив и барем успеав да напишам во границата на зборовите. Вежбите барем мене не ми беа баш лесни, со оглед на тоа што имаше доста двосмислени понудени одговори.

Во глобала не беше тежок за оној кој солидно го познава јазикот, ама и македонски сите знаеме па беа направени и најбанални грешки не од недоволно познавање на јазикот туку одредени фактори кои влијаеја врз употребата на логиката (пр. недоволна концентрација, брзање, незаинтересираност и сл.).
 
F

FuckYouAll

Гостин
Мене ми се допадна темата за есеј а и тоа писмото што требеше да го напишеш.
Полесно здравје, на писмото не ти бараја ни адреса да пишиш само името.
А на есејот сигурно имат 10тина правописни грешки така да не очеквам да имам максимум бодови таму, ама барем нека дает пола зш некои не ни пробаја да го напишат.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Англиски беше глупа темата за есејот? You gotta be kiddin' me?! Темата беше океј а и тестот во глобала беше лесен.
Е оди докажи им де :D

Што и да ви дадат се ви е глупаво неможете малце креативност да покажете.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
123
Поени од реакции
2
go ima li nekoj klucot za odgovorite angliski
--- надополнето: Jun 16, 2011 12:21 PM ---
go ima li nekoj klucot za odgovorite angliski
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
требаше да пишам дека ништо не ми е тешко при учењето на др јазик и крај!!
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Suck it bitches, слободно можите да се жалите дека темата за есејот англиски лани беше полесна.
Колку поедноставно можеше да биди од -Ги испраќам Пелистерските очи на интернационална изложба?
Тапа е вашава тема.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
nisto ne napisavvv, koj me prokolnaaaaa????!?!?!??!??!??!?!?!?!?!

Се заебавам бе, се напишав :ROFLMAO:
Четврта вежба беше малку заебана, 3 екстра имаше, мислев дека барем 1 екстра ќе има на такви вежби.
И 5та тоа првото неможев да си го преведам, ама на крајот го препишав :D
Темите за есејот беа ептен лесни, на тоа со јазикот напишав демек граматиката, читувањето и пишењето се најтешки работи во неговото изучување, и тоа беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom