Матура

Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Дечки, то со Ајнштајн како го одговоривте? Unconcerned или unsociable? Само на то се изнамислив. Иначе темата, полесна не можеше. Шта сте се усрали?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Дечки, то со Ајнштајн како го одговоривте? Unconcerned или unsociable? Само на то се изнамислив. Иначе темата, полесна не можеше. Шта сте се усрали?
Unsociable.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Има некој готов? Јас завршив и дома стигнав во 12 а има уште 1 саат до крај на тестот.Од 10 саат почнав и ми требаше 25 минути да ги одговорам сите прашања.Уште пола саат за писмото до пријателката Натали :D и есејот 140-180 збора максимум јас му удрив 170че и излетав ко воз надвор.Го фатив првиот автобус и пошто сум селско дете ми требаше цел саат да стигнам до дома.Значи некој таму уште решава хахаха а јас си го ладам дома сега.Кој си учи преку годината сега нема да се замара ни со линкови ни со тестови ланскиии..Се надевам дека до вечер ке прочитаме доста позитивни коментари овде.Па мајкуму лесен беше тестот......Македонски завршив цел саат порано со све решено и исто и Англиски.Следно на листата е БИЗНИИИИИИИС
И која тема се падна? Леле ај сеа некој нека ги бара и тестовите по интерните предмети, па страв ми еееееее -.-
 
F

FuckYouAll

Гостин
:D
Темите за есејот беа ептен лесни, на тоа со јазикот напишав демек граматиката, читувањето и пишењето се најтешки работи во неговото изучување, и тоа беше.[/spoiler]
Исто и јас напишав.:ROFLMAO:
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
ај да ве прашам на 4тата вежба последното што напишавте ГЕТ Д РЕЗОЛТС или КНОУ Д РУЛС
 

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
Дечки, то со Ајнштајн како го одговоривте? Unconcerned или unsociable? Само на то се изнамислив. Иначе темата, полесна не можеше. Шта сте се усрали?
jas unsociable ... VIE DRUGITE ???
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.490
Поени од реакции
14.033
Французи нема на форумов бе :) Во глобала лесно, имаше некои зезнати прашања според текст да одговараш, па потоа да го направиш текстот по редослед, и уште некои.. Лесно ми беше мене само требаше максимално да се концентрираш. Имаше едно писмо да напишеш од 60-80 збора зошто не можеш да отидеш на роденден кај братучед ти, изнапишав дека со моит е имаме работа во фабриката, потоа дека сум имал за учење, итн .. Другото беше есеј од 100 до 120 збора мислам дека беше, за некое некое патување, е таму ги врзував, имаше пишано кој ќе те придружува на патувањето, ја одолговлекував, пишуев дека сестра ми требало ама не можела поради тоа и тоа, па потоа некој другар, па со што ќе патуваш, итн.. :) Најтешкото помина, и задоволен сум, сеа за останатите два предмета мислам дека ќе нема некои потешкотии. (не дека за вие имаше :) )
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Абе и јас така напишав, ама и другово имат смисла, демек да не се секират ногу, кур да го болит. Туку дали се исфејла некој на писмото и да праша дали можит дечкото да го земит? :)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
123
Поени од реакции
2
eve mene kako mi se 1 vezba-d,e c a b
2 vezba-b,a, c,c,b.b,b,b,b a
3 vezba-ne se sekavam
4 vezba-e,b,g,h,f
5 vezba-a,b,a, c,c,c,c,b, kolku se tocni
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.681
Поени од реакции
12.599
-.- немој сеа не напнувајте пак...шо сте направиле сте направиле ...не мора одма да си проверувате...вас ќе ви биде потешко ;)....имате месец дена до резултати, оди таму пијани се, дрогирај се шо сакаш прави....само не се напнувајте :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Математика најлесен тест. Многу лесни прашања како за деца што се 3 одд. Сите ги решив за 1 саат.

Noooooooooooot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom