Матура

Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
2
И јас видов многу ученици што веќе ги знаеа темите за есејот и си имаа веќе од дома подготвени листови т.е напишани за препишување...А да не знае некој за математика?Ви благодарам однапред
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
објаснување на темата, ако не е проблем??? го прочитав насловот и во претходниот пост иначе..:)!
Tом многу ми е жал за несреќата.Што се случи точно?Како е Кристи?Дали и таа е повредена?
Се надевам дека ќе оздравиш брзо.Мајк и Патрик ќе дојдат да те посетат.Јас не можам да дојдам поради работата.Ти посакувам се најдобро.
Нешто во овој смисол требит да е ваљда :D
 
E

elena.

Гостин
На неформалното писмо немора да имаш, освен ако не ти се дадени барања за што да пишуваш, па да го делиш на пасуси.
Точно, ама препорачливо е. Плус шо си е сигурно - сигурно :D
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Aj nesto francuski,so ke ima so kako?barem tema i sl fala odnapred
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
22
А да си се подготвите на тие 5-6 теми? Што ве кошта? Јас полагам утре француски и погодете што?! Немам ниту една тема, па ајде ако не да се убијам. Бре, се околу вас е на англиски, и да не го учите на курс или школо пак ќе го знаете, толку ли е тешко 200 зборови да се напишат? Сигурно нема да ви дадат да пишувате како Ајнштајн стигнал до теорија на релативитет! И не е работата до себичност, тие што ги имаат тестовите сигурно не седат на форум во моментов. Нервирајте се колку сакате, видете кои се темите што се предложени до сега, напишете си 5-6 реченички околу тоа и чао, пријатно, не спамирајте више.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
Луѓе да не знае некој за математика ???Бидејки полагам утре математика :)
nikad nema da gi najdes koj i da gi ima nema da saka da gi dade - sebicnjaci se site - a ovde se panicat za angliski so e gola voda od minatata gi resavavme bea lesni - citaj i odgovaraj na zaokruzuvanje - i ko da ne pisuvale esej u tek na CETIRI godini
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
2
Има и тоа многу себичњаци , завчера коа полагавме мак уште од вечерта ги имаа темите и никој не сакаше да каже ... а утре сите вадеа листови и препишуваа и потоа ами јас сега ја дознав темата ова она , а англиски е гола вода , ако незнаете да напишете есеј од 200-300 збора тогаш незнам што да ви кажам...Доколку математика која што е за разлика од англиски 100 пати по тешка , незнаеш уште какви задачи може да ти дадат, можеш ти едно да вежбаш друго да ти дадат во главно формулите ке си ги спремам за утре и ако дознае некој арно ако не со здравје :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Корчагинци ги имаат задачите по математика (од сигурни извори е ова)
Па ако има некој нека не биде себичен нека ги сподели со нас :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
ЛУЃЕ, ЗНАЧИ ТЕМИТЕ "MY LAST SUMMER HOLIDAY" И "A GET BETTER MESSAGE" СЕ НАПИШАНИ ОД МЕНЕ НА ИРОНИЧЕН НАЧИН ДА ЃИ ЗАЌУТАМ ТИЕ ШТО ДОСАДУВАА ЦЕЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ДОБИЈАТ ТЕМА, ЗНАЧИ ТОА Е ОД МЕНЕ ИЗМИСЛЕНО, НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО ТОА ШТО ЌЕ СЕ ПАДНЕ УТРЕ!!
СЕА СЛУШАМ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ВРТАТ ТИЕ МУАБЕТИ, ПА ТАКА ДА ПРЕНЕСЕТЕ ДЕКА НЕМА ДА СЕ ТИЕ 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000% !

ЕВЕ ГО И ЛИНКОТ КОГА ПИШАВ!
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Корчагинци ги имаат задачите по математика (од сигурни извори е ова)
Па ако има некој нека не биде себичен нека ги сподели со нас :)
Корчагинци мислам лани беа најдобри на матурата. Па ќе бидат секако..
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
2
Па затоа и на матура си вадат добри резултати :) :) :),доколку е некој љубезен нека ги сподели со нас :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
ЛУЃЕ, ЗНАЧИ ТЕМИТЕ "MY LAST SUMMER HOLIDAY" И "A GET BETTER MESSAGE" СЕ НАПИШАНИ ОД МЕНЕ НА ИРОНИЧЕН НАЧИН ДА ЃИ ЗАЌУТАМ ТИЕ ШТО ДОСАДУВАА ЦЕЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ДОБИЈАТ ТЕМА, ЗНАЧИ ТОА Е ОД МЕНЕ ИЗМИСЛЕНО, НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО ТОА ШТО ЌЕ СЕ ПАДНЕ УТРЕ!!
СЕА СЛУШАМ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ВРТАТ ТИЕ МУАБЕТИ, ПА ТАКА ДА ПРЕНЕСЕТЕ ДЕКА НЕМА ДА СЕ ТИЕ 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000% !

ЕВЕ ГО И ЛИНКОТ КОГА ПИШАВ!
:D

Што да пишам, ќе погрешам.

П.С. :ROFLMAO:
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Хаха а каде сврти се ти ја кажуваат ова тема
Ах свашта :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom