Матура

stk

Programmer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
3
луѓе не се замарајте со ова, зарем не гелдате дека се мајтапат со вас...:mad: најубаво ресете ги тестовите од прослите години и толку... За есејот, темата ке ја дознаете утре, сигурно нема да биде тешка! Сите вие не сте тупи со мозоците па да не напишете ништо!!:confused: Зарем еден текст незнаете на англиски да напишете со 80 збора?? (n)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
Корчагинци ги имаат задачите по математика (од сигурни извори е ова)
Па ако има некој нека не биде себичен нека ги сподели со нас :)
Значи што поточно не сфаќате??? Корчагинци ГИ НЕМААТ задачите ни по мак., ни мат., ни ништо.
Оваа љубомора што ја имаат другиве школи е неверојатна!!! Ако учат и ако имаат сите 5ки или најдобри резултати на матура не значи дека ги имале тестовите, доста со клевети, шпекулации и љубомори, глејте вие направете нешто на матурава, а не само се на готово да чекате!
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Ќе помогнам колку што се сеќавам. Значит ова е игра на зборови. Ти ова што го напиша е ако би гласело: Да знаат само еден јазик. А бидејќи пишит "барем", значи одговорот е 0,7.
Поздрав
Не точно е решено настаните не се дисјунктни па така P(знаат барем еден јазик)=P(знаат англиски)+P(знаат германски)-P(ги знаат и двата јазика)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали ти навистина мислиш дека доколку напишеш есеј на тема што утре нема да се падне, а знаеш англиски, ќе паднеш? Според мене не би требало. Дури и уште повеќе во корист ќе ти биде, имаш тема од некаде да почнеш, да си вежбаш. :)
напротив, јас ја спремам оваа тема ако се падне ќе биде плус ако не ќе размислувам утре
:D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
најидиотско од се овдека е.....што за темата HOW I MET YOUR MOTHER ( шо усвари не е ни тема ) правев муабет со другар.....му ги кажував 5те теми шо излегоа овдека и реков ќе одам да гледам HOW I MET YOUR MOTHER...како дојде до форум ова...ни тој а ни ја не знам xD
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
најидиотско од се овдека е.....што за темата HOW I MET YOUR MOTHER ( шо усвари не е ни тема ) правев муабет со другар.....му ги кажував 5те теми шо излегоа овдека и реков ќе одам да гледам HOW I MET YOUR MOTHER...како дојде до форум ова...ни тој а ни ја не знам xD
ЦАР ! :D
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
2
Dosta so ovie gluposti, samo se stresuvame site so lazni temi.... Jas bi vi posakala srekno utre na site pa moze i ke ni posluzi nekoa od temive :D :D :D
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Ќе помогнам колку што се сеќавам. Значит ова е игра на зборови. Ти ова што го напиша е ако би гласело: Да знаат само еден јазик. А бидејќи пишит "барем", значи одговорот е 0,7.
Поздрав
позната од негде ми беше задачава , ја проверив во решенија,паднала на матура во јуни 2009та и моето беше точен резултат 55% ;)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
5
најидиотско од се овдека е.....што за темата HOW I MET YOUR MOTHER ( шо усвари не е ни тема ) правев муабет со другар.....му ги кажував 5те теми шо излегоа овдека и реков ќе одам да гледам HOW I MET YOUR MOTHER...како дојде до форум ова...ни тој а ни ја не знам xD
Eve kako - od ovoj forum:
http://forum.femina.mk/obrazovanie/polaganje-matura-i-upisi-za-na-fakultet-t677/1020.html
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
22
It was fucking priceless experience.
Blood everywhere, doctors everywhere.. I still remember that nurse, she was fucking hot! :D

И тоа би било :ROFLMAO:
Why, there Mr Devil, you've made the first and most basic mistake made in English. You forgot to use an article. Thus, It was A fucking bla bla bla. Otherwise, you do rule!:giggle: Screwing around with people's heads is an ability millions would want. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom