Матура

Член од
15 јануари 2011
Мислења
0
Поени од реакции
1
ahhahahaha abe pisete tocno i sigurno ako znaj nekoj , ne samo da si nagajdzate :))) ako ima nekoj epten od sigurni izvori koj che bida temite togas neka pisi , a ne od drugarkami drugarka , pa neze od drugarka e :P
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
od 3 razlicni izvori gi dobiv istite temi...
My last summer holiday-esej
I get a better message-neformalno pismo
100% se tie
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Се остава еден празен ред.
А кога пишуваш argumentative essay, треба есејот да ти е поделен на 4 дела, не на 3.
--- надополнето: Jun 15, 2011 12:26 PM ---

:)
Како милиш на 4 ? како се составува есеј читав јас на англиски ама не разбрав добро ??
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
8
Поени од реакции
2
epa znaci ako e "i get a better message" ke treba da pisame kako povratno pismo kao demek nie imame podobra informacija, podobri vesti i sl. iako e malko glupo...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Јас колку што имам слушано од на часови есејот треба да е содржан од 3 дела, воведен ,главен и заклучок.
Секој од деловите се започнува 2 -3 прсти повнатре. Е сеа ако е есејот for and against ,во главниот треба по 2 аргументи за ,2 аргументи против и во завршниот да напишеш со тоа што се сложвиш дали за ,дали против.(гледам дека можиш главниот на 2 да се подели ако е for and against).

А ова со "I(A) get for a better message" ако падне ,искрено врска си неам шо можит да се пишит.
И добро мајке ми некој се регистрирал специјално на форумов за матурава ...свашта . Сте се уплашиле како војна да доаѓа...
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
od 3 razlicni izvori gi dobiv istite temi...
My last summer holiday-esej
I get a better message-neformalno pismo
100% se tie
по тоа што се случи со мак матурата сега сите пишувате и англиски темите и на кој да веруваме? ќе земам и јас ќе си измислам, па верувајте ми....
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.362
Како милиш на 4 ? како се составува есеј читав јас на англиски ама не разбрав добро ??
Вака отприлика треба да изгледа argumentative essay:

ВОВЕД

ГЛАВЕН ДЕЛ - ПОЗИТИВНИ СТРАНИ

ГЛАВЕН ДЕЛ - НЕГАТИВНИ СТРАНИ

ЗАКЛУЧОК
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
добри сте и вие шо полагате англиски....неможе да биде бе I GET BETTER MESSAGE....кај може тука да стое I или пак A.....-.-.....леле бе....вие ќе положите англиски ја со математика ќе се заебавам :/
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
2
Neformalnoto e "get better message" t.e. ako nekoj e bolen da mu posakate da ozdravi pobrgu.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
22
Поени од реакции
22
Некој случајно да не ги има темите по француски? I'd be very grateful. Фала однапред :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom