Матура

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
луѓе, ајде да ја најдеме официјалната тема за Англиски! тие што ќе ја најдат нека ја споделат тука во најкус можен рок :cool:
Нема никој да ја најде темата , утре ако сакаш 30 минути пред полагање ќе ја дознаеш. Ако ти е доволно за да ја средиш.
Патемречено : од колку се полага ?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
англиски ќе биде еден состав или два?
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
ABE OSTAJ PARI< NE SE RABOTIT ZA PARI< AKO GI ZNAJS TEMITE BAREM MOZES DA GI SPODELIS SO NAS :))) ajde :))
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Оф топик: GavolRulz доста се заебаваш на секоја тема со матурантиве. Греота се стварно.
Он: Лани ние од клас ги добивме во 2 часот по полноќ и ги постиравме тука а за оваа година не знам :) Ај нека ви е среќно и најубаво да си помините. Не се плашите, нема да е толку тешко. Вежбајте си ги само писмата оти друго и не можете да научите за толку кратко време. Ајт поздрав :)
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
za matematika kaj nas ni kazaa deka ke imalo pomalce zadaci od minatata godina - t.e. pomalce od 40 a moze i nivoto na zadacite so bilo za 4ka e namaleno na 3ka - ne go zimajte ova zdravo za gotovo - ova info od edna profesorka od kaj nas ama nikad ne se znae tolku - moze ova vi e poznato ali nema potseceni stvari nema kvadratni funckii i neravenki nema kaloti gluposti vi treba samo P i V od topka sfera i nema kombinatorika ima samo verojatnost i nema kruznica od analiticka
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Се остава еден празен ред.
А кога пишуваш argumentative essay, треба есејот да ти е поделен на 4 дела, не на 3 :)
Немора да оставаш празен ред, исто како есејот македонски можеш да оставиш два-три прста отпочеток се знае дека полнува главен дел или шо и да било друго.
Само во главниот кога пишувате, кога кажувате зошто, шо, како треба да пишувате во нов ред, ама не оставајте напред место туку почнете си како шо треба.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Немора да оставаш празен ред, исто како есејот македонски можеш да оставиш два-три прста отпочеток се знае дека полнува главен дел или шо и да било друго.
Само во главниот кога пишувате, кога кажувате зошто, шо, како треба да пишувате во нов ред, ама не оставајте напред место туку почнете си како шо треба.
Добро, можеби може и така, но јас имам дадено листови од професорката, и има оставано празни редови.
Ваљда и така и така може.
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
154
Поени од реакции
141
Меѓу последните задачи по македонски имаше текст за дрвото баобаб. Во текстот пишуваше за теоријата на пронаоѓачот на дрвото кој што тврди дека баобабот може да живее и до 4000 години. Неколку реда подолу, пишуваше дека научниците од денешницата ја отфрлаат неговата теоријата за долгиот живот на дрвото. Прашањето гласеше вака: "Според текстот, колку години живее дрвото баобаб? а)илјадници, б)стотици, в) десетици". Ме интересира кои беа вашите одговори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom